pomognete mi molq vi - смяна на личен лекар

  • 959
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
kajite mi molq vi kak da si smenq li4niq lekar.bremenna sam v 31 sedmica a nikade ne sa mi sledili bremennosta.ot provinciqta sam no iskam tuk v sf da rodq.no bez li4en lekar nemogat da me registrirat .

# 1
  • Мнения: 356
Не е необходимо да го сменяш. Поискай му направление за цялостно следене на бременността. Не може да ти го откаже, защото той не е гинеколог - специалист. С това направление бременността ти може да се следи от лекар, който ти си избереш. Аз направих точно така.

# 2
  • Мнения: 19
da ama toi e v grada ot koito sam az.a tam ne moga da se varna

# 3
  • Мнения: 1 581
Просто отиваш в Здравната каза и казваш, че искаш да си смениш личния лекар поради смяна на местоживеенето. Дават ти една бележка и формуляр, с който се записваш при който лекар си искаш и той те изпраща при гинеколог.
Поне преди 2 години, когато аз от София отидох във Варна, бременна 6 месец, така стана. Никой не ми е правил проблеми, стана веднага.
Само е нужно да си здравно осигурена.

РЗОК - СОФИЯ–ГРАД
1408 София
ул. “Енос” 12-14
тел.: 02/ 965 67 46
факс: 965 67 42
Директор д-р Мариета Райкова
e-mail: sofia@nhif.bg
url: sofia.nhif.bg

Горещи телефони за консултации на граждани
Национален телефон на НЗОК за консултации на граждани – 0800 14 800
Сектор "Права на пациентите" - 9659 121; 9659 159; 9659 387

Дори по-добре се обади по тел., може да няма нужда да ходиш там, а направо да си вземеш формуляр от поликлиниката.

# 4
  • Мнения: 19
da ama nqmam adres koito moga da poso4a tuk.razbira6 li

# 5
  • Мнения: 1 581
Цитат на: neika
da ama nqmam adres koito moga da poso4a tuk.razbira6 li


Все някъде живееш, посочи някакъв адрес, не са ми искали никаква регистрация, а просто адрес, който се попълва на формуляра.

По-горе допълних координатите на Здравната каза, София.

# 6
  • Мнения: 19
na koi ot tel da zvanna i kakvo da kaja

# 7
  • Мнения: 19
ami v momenta hodq po no6tuvki i vse razli4no i nqma kak da dam adresa

# 8
  • Мнения: 1 581
Цитат на: neika
na koi ot tel da zvanna i kakvo da kaja


Казваш "Бременна съм 31 седмица, преместих се да живея в София и искам да си сменя личния лекар. Какво трябва да направя?"
И те ще ти обяснят. Ако ти кажат, че трябва нещо от стария лекар, кажи, че не можеш да пътуваш, вече си в напреднала бременност. Повтаряй, че си бременна, да не те карат да ходиш и да чакаш по опашки.
Пробвай на първия тел., ако не е той, те ще ти кажат на кой тел. да звъннеш.

# 9
  • Мнения: 19
ami te s kakvi problemi se zanimavat 4e da ne me skastrqt ne6to kato se obadq

# 10
  • Мнения: 1 581
Цитат на: neika
ami v momenta hodq po no6tuvki i vse razli4no i nqma kak da dam adresa

Дай адрес на някой приятел или познат, ако се наложи да те търсят някъде все пак, въпреки че не се сещам за какво.
А с бебето имате ли къде да живеете? Не искам да любопитствам, но наред ли е всичко при теб?

# 11
  • Мнения: 19
ami da ti kaja absolutno ni6to ne e nared.nqmam kvartira i hodq po no6tuvki no sled nqkolko dena ne znam kakvo 6te pravq kato mi svar6at parite.ot semeistvoto pomo6t ne moga da iskam za6toto te ne me iskat .ne iskat deteto a az da.tova e.problema e i v kvartirata

# 12
  • Мнения: 364
Аз като си сменях личният лекар т.е. записах личен лекар тук в София - ми искаше адресна регистрация - която обаче е абсолютно формална, тоест отиваш в което и да е районно управление и попълваш един формуляр в който вписваш адреса си в София - никой обаче не ти иска доказателства дали живееш там където казваш, тоест можеш да пишеш всякакъв адрес, но без тази адресна не искаха да ми запишат личен лекар тук в София. А личният ти трябва за да ти издаде т.н. обменна карта с която отиваш да раждаш където пожелаеш. Но тази обменна карта може и личният в родният ти град да я издаде в нея не се почова контретно болнично заведение или лекар, но ако не искаш да пътуваш най вероятно ще ти се наложи да си направиш тук адресна регистрация. Наистина обади се на горещият телефон той е на цената на 1 градски разговор и там ще ти дадат най пълна и точна информация-успех.

Общи условия

Активация на акаунт