една история за българските реалности

  • 3 981
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 360
Здравейте всички!
Реших, след доста колебание, да ви разкажа какво ни се случи. Първо, за да предпазя евентуално някой, и второ, за да изразя огромното си разочарование, болка от тази наша здравна система, държава и конкретно от една лекарка - педиатър.
В началото на януари родих в 31 г.с. Месец по-късно бебето го изписаха и дойде ред да му избираме педиатър. Живеем в Младост и след като пуснах тема тук, четох отзиви, говорихме с познати, се насочихме към Д-р Маринова (зад пътеките в Младост 1А).
Обадих й се, и се разбрахме да отидем да другия ден в кабинета й в 14:00 ч.(по принцип тя е редно да дойде, но нищо).
Така на следващия ден в 14:00 ч. със съпруга ми и бебето отиваме. Имаме уговорка с нея за този час. Навън си е яка зима, а пред кабинета й бая хора. Нея я няма и се почва чакане. В 14:15 аз й се обаждам, защото не знам какво става. Казвам й коя съм и тя ми обяснява, че е в здравната каса и идва. Съветва ме да изчакаме на слънце #Crazy. Бебето ни тежи 2300 гр. и има още месец до термин!!!
В 14:30 тя се появява и ми дава знак да изчакаме малко, като с нея влизат две жени, очевидно нейни познати. Чакаме още 5 мин и мъжът ми отива и й казва, че бебето ни е много малко, че чакаме от доста време и има ли смисъл да я чакаме. Тя казва, че само 5 минути още, да оправят едни документи. Така в 14:45 мъжът ми отново отива, казва й "Благодаря! Успех и довиждане", а тя, с не знам какви очи, му казва "И на вас!".
Добре, че бебето беше в колата иначе не знам. Нямам думи да ви опиша, в какво състояние се прибрахме. Аз цялата треперех от недоумение, яд, безсилие. Мъжът ми ни остави вкъщи и каза, че излиза, понеже не знае къде да се дяне. Като останах сама, един рев, поне се наплаках.
Кажете ми какво е това? Що за лекар? Къде им се е дянала Хипократовата клетва? Толкова ли са озверели и подивели всички? Аз ли преувеличавам?
Сега имаме чудесен педиатър, може би това трябваше да се случи, по някаква причина, но истината е, че има нещо, което аз не мога да разбера в тази система, която позволява такива неща да се случват и да остават безнаказани.
Дано не ви досадих.
 Hug

# 1
  • Мнения: 2 131
За съжаление, такива са реалностите. Успокой се. Пожелавам ти да се срещате с педиатъра само на редовните консултации - за мерене, теглене и т.н. Да ви е здраво бебчето!

# 2
  • Мнения: 3 216
Е еее,недей така сега да плачеш за такива работи. я не се разстройвай. Ами ще си изберете друг педиатьр.Тегли й няколко по адрес на майка й и това е. Не си хаби нервите за такива хора.

# 3
  • Мнения: 9 814
Първо, да ти е живо и здраво бебето Hug   bouquet
И не се ядосвай и аз смених доста лекари, но сега съм попаднала на наистина съвестен педиатър от Младост 1. Винаги идва на домашни посещения, никога не си изключва телефона, добър специалист е и има страхотен подход към децата.Ако искаш пиши на лични да ти дам телефон.

# 4
  • Мнения: 4 496
Педиатърката ни остави да чакаме два часа навън/не пред кабинета ́и , а навън/ с дете с предполагаема шарка и 39 градуса Т, за да не зарази някой от другите чакащи. На въпроса ми не трябваше ли тя да дойде вкъщи, отговора беше "Че какво му стана като го доведохте тук?!"
Приемай по-спокойно нещата. Знам, че е трудно, но за съжаление Хипократовата клетва явно е вече само на хартия. Има и изключения, разбира се, радвам се, че сте попаднали на свестен лекар после.

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 18:49 от мис арк

# 5
  • Мнения: 478
Мила незнам какво да кажа и аз съм се сблъсквала с това и съм чакала по 2 часа първия път си прибрах дтето с грип а втория път с херпангина  #Cussing out
Ще ти разкажа и случката с племенницата ми която е на 3г. Обаждат и се от градинта на сестра ми че малката не спира да повръща. Отива в 11:00 при педито без час. Става 12:30 малката е оповръщала целия коридор но и казват че ще трябва да изчака всички с час и тези безчас преди нея. Става 14:00 малката не спира да повръща сестра ми незнае на кой свят е детето е като парцал от стаята излиза сестрата и й подава термометър след което сестра ми и тегли майните и отива на частно.
Какво да ти кажа тва е дереджето

# 6
  • Мнения: 2 131
мис арк, тази женица продължава ли да бъде лекар на детето ви?!

# 7
  • Мнения: 360
Ами да, разстроих се, бебо беше при нас от 1 ден, а ние - пълни новаци. Предполагам, че се свиква в даден момент, но тогава това ми дойде наистина прекалено.

# 8
  • Мнения: 415
Успокой се и го пусни в черния списък.
А моите лични впечатления са че има лекари които смятат тълпата пред кабинетите си за доказателство колко са добри и съответно търсени, докато истината е че закъсняват и не могат да се организират, лошото е че има хора които им се връзват.
Има и лекари които не им се работи по здравната каса, но неизвестно защо го правят - например ходех преди при един гинеколог който беше страшно внимателен, обясняваше всичко, спазваше си часовете и не беше скъп, но тогава не работеше със ЗК. По едно време се оказа че пред кабинета му е тълпа и чакаш по 2-3 часа, накрая нищо не ти обяснява и ти отделя 5 минути. Оказа се че е почнал да работи със ЗК.

# 9
  • Мнения: 363
миличка, във всяко стадо си има мърша, за съжаление!
не се ядосвай! важното е, че вашето съкровище е живо и здраво!
дано не се налага да ползвате услугите на новия прекрасен педиатър, освен на редовните консултации!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 208
ellpi, напълно те разбирам и ти съчувствам.
И аз се чувствах безсилна и напрегната когато трябваше педиатър да посети бебето у дома.
Съпругът ми беше говорил с нашето джипи да запишем бебето при нея. Тя нито телефон някакъв му дала, нито нищо. Само този служебния на поликлиниката.
Изписват ни, обаждам се аз и търся съответната докторка - отговор: "Ами, няма я, отпуска е!"  Shocked
Обяснявам какво е положението, да ми дадат някакви координати - нямат!
"Е, добре" казвам, "Кой ще ми прегледа бебето?"
"Ами не знам!"
Та тогава се разрових из форума и ми препоръчаха много добър педиатър. Изпратих мъжа ми да говори с нея. Уточнили са се моментално. Дала му жената домашен телефон, мобилен телефон - ако има нещо през нощта да се обадим.... Дойде на следващия ден и стоя сигурно повече от 2 часа да ми обяснява как да се грижа за бебето, как да сменям памперси, какво да ям и да не ям докато кърмя.... просто всичко от А до Я!

Така че - всяко зло за добро! Сега си попаднала на добър педиатър и това е най-важното! Другото ще остане просто лош спомен  Hug

# 11
  • Мнения: 1 197
Смени си педиарърката.Много такъва като твоята има,повярвай

# 12
  • Мнения: 4 496
мис арк, тази женица продължава ли да бъде лекар на детето ви?!

Само за теглене и мерене, защото ми е наблизо, а съм с три деца. Иначе ходим на хомеопат. Вече. Grinning

# 13
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Всяко зло за добро. Поне сте видели колко струва още в самото начало. Ами я си представи, че трябваше да чакате тази педиатърка, ако недай Боже детенце вдигне температура или се разболее, макар и с най-обикновена настинка. Най-вероятно тя нямаше изобщо да си вдигне телефона, да не говорим да си довлече з...ка до дома ви, за да прегледа детенце, а щеше да ви препрати към някой спешен център, защото е почивен ден, вечер или просто я мързи. Така че показването на рогата още в самото начало е било за добро. Така сте си намерили по-добър и свестен педиатър и дано не се налага да го виждате по-често от обичайните месечни консултации. Напълно те разбирам как си се чувствала. И моята дъщеря се роди с тегло 2,300, месец по-рано от термина. Но поне педиатърката ни се оказа мноооого свестна. Сега и малкият е при нея.
Не се ядосвай повече, защото такива хора не заслужават и това. Прегръщай и целувай малкото си съкровище с повод и без повод, защото то сега има нужда от много, много любов.  Hug Hug Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 1 522
Първо важното е, че бебчето е живо и здраво! За съжаление има много такива лекари и аз незнам защо изобщо го работят това след като очевадно нямат желание да се занимават с деца. Хубаво е, че отначалото сте разбрали, че за нищо не става тази и сте я сменили. Дано отсега нататък да нямате проблеми и да не ви се налага често да посещавате лекар. Само за редовните консултации - мерене, теглене. Иначе много добре те разбирам, защото си била още в първите дни след раждането и поне аз на твое място бих се почувствала много безпомощна ако ми се случи това, което на теб се е случило. При нас не дойде докторката, а сестрата и около два часа ни обяснява какво да правиме с детето - хранене, къпане масажи след баня и други, а след това ми обясни за кърменето - какво да ям и какво не. После ни отговори на всички въпроси и най-важното е, че не очакваше нищо да й дадем за това, че си е свършила работата. Ето такива хора уважавам аз.


Общи условия

Активация на акаунт