Кога почва да пада косата на кърмачките?

  • 2 212
  • 36
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
С първото дете следродилният косопад ми започна около два месеца след раждането. Тогава някъде беше и отбиването на бебо. Не знам дали затова започна да пада косата ми, заради хормоните, които спадат след спиране на кърмата, или пък тогава си му е било времето и е щяла да капе независимо дали кърмя или не.  Rolling Eyes
Сега обаче кърмя вече почти три месеца и очаквам всеки момент да започне да ми капе косата, но засега още няма нищо, направо си е както по време на бременността.  Grinning От няколко седмици насам я съсипах от боядисване и третиране с какво ли не  Twisted Evil , но нищо й няма.  Grinning
При вас как са косите? Капят ли по време на кърмене или започват след това? Или е като мензиса, просто със забавяне?!  Thinking

# 1
Зъхи, аз никога не съм имала по- здрава коса от периодите в които съм кърмила Laughing  Един косъм не ми пада, а така беше и с първото дете. Незнам дали има нещо общо с това, че пия много мляко....?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 210
На мен около 3-3 и половина месеца по4на такъв косопад, 4е си мислех, 4е ще остана плешива Cry Продължи около 3 месеца. Сега ми е както преди, а кърменето продължава Grinning  Grinning

# 3
  • Мнения: 7 106
Незнам дали има връзка между кърменето и косопада, но на мен започна да ми пада някъде около края на петия месец и около осмия-деветия почти спря. Сега пак съм се проскубала нещо, ама казват че пролетно време било нормално, пък ще видим Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 547
Скоро, скоро, имай търпение  Twisted Evil

Косъм не ми беше паднал не знам колко време. 2 дни след като стана на 3 месеца се почна. Сега цялата къща е в руси косми. Дано да не продължава дълго, че... #Crazy

# 5
  • Мнения: 8 459
И аз си сменям козината в момента.Започна се преди 1-2 седмици.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма общо с кърменето - пада си вследствие на бременността.И при мен започна след третия месец,и все още пада - но вече като че ли малко по-умерено,първите седмици на косопад беше абсолютен кошмар.Обаче и с баткото беше същото,имам ужасен спомен оттогава (а е кърмен много малко) - тогава не само падаше,но от къдрава стана права и ужасна и така и не се възстанови съвсем - сега е чуплива,но от къдриците ми няма и помен Sad

# 7
  • Мнения: 307
И на мен от 1 месец ми пада косата много....допреди това си бе6е ок. Свекито пита 6то не съм с еподстригала .....ама това нйяма д апомогне ....косата ми е до кръста сега ...и цял живот е била дълга ..подстригвала съм я по къско...до раменете ....но за косопада не помага това. Просто трябва да  мине този период. По време на бременността нали косата става здрава и лъскава ....после вси4ко което не е опадало за тези месеци....си наваксва и затова пада много наведнъж....нормално е, косъма се сменя.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Когато Мая беше на 4м започна да пада и сякаш нямаше край - но на, не оплешивях Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
И моята около 3-4-я месец май започна да капе, но много бързо спря.Сега съм с филирана прическа и ми разреждаха косата с филажната ножица, та не мога да разбера как ми е на гъстота спрямо преди, но ми се струва, че е още по-гъста Sad Няма угодия за нас жените Laughing

# 10
  • Мнения: 1 793
косата ми започна да пада, когато Алекс беше на 6,5 месеца. мислех си, че ще ме подмине, ама няма такъв филм. продължи 3 месеца. нищо не съм правила, защото знаех, че трябва да си опада това, което не е падало през бременността. спря от само себе си.

# 11
  • Мнения: 2 567
От навършване на около 4 месеца на  Диана ме почна и мен тази хубост  Imp Навсяктде влачещи се космаци, абе ужас  Twisted Evil Но сега имам чувството, че се подобрява положението  Praynig

# 12
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Леле, явно няма да ми се размине!  Shocked  Imp Миналият път се остригах късо, сега пак съм с дълга коса, май пак ще я минавам под ножицата! Жалко!  Sad

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Ти пък Shocked За какво ще се стрижеш, то и така ще си мине.Е, малко повече чистене иска, ама пък ще си носиш гривата Wink

# 14
  • Мнения: 5 228
И при мен някъде от четвъртия месец започна, сега положението е маааалко по-добре, но особено след като си измия косата направо имам чувството, че не ми остава коса на главата.

Общи условия

Активация на акаунт