Подова настилка в коридор?

  • 3 539
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 272
Моля за помощ, с Библиотеката има някакъв проблем.
Проблема е следния, в момента настилката е мозайка. Искаме без разрушения и малко средства да пообновим. Трябва да е нещо тънко. Имаме следните идеи:
- да налепим от самозалепващите се плочки... нещо аз не ги харесвам много стоят ми много найлонови/лъскави,
- да сложим корк.... дали ще е износо устойчив (в Бриколаж видяхме такъв за пода, дебел 4мм)
- да сложим ламинат, НО това е свързано с рязане на входната врата и не знам дали е осъществимо.... на-тънкия който има е 7мм ако се сложи и подложка поне 9 мм ще стане всичко та ще трябва да се вземе от вратата 7-8 мм.
В близките години се очертава колелета да се паркират там Simple Smile

Може ли някой да предложи нещо различно или да подкрепи някоя от идеите?
Благодаря предварително за помощта
Цялото пространство е 1,30*3,45 + 0,90*2,30

# 1
  • Мнения: 79
Ние имаме същия проблем.Само че нашето е вътрешно стълбище в къща , което е извито и не става за лепене на теракот защото ще има много чупки и т.н.В момента е постлано със мокет който аз искам да изхвърля , обаче ми се струва че ще стои много голо.Съпругът ми иска да го изциклим и лакираме,понеже така по-лесно ще се почиства.Другият вариант който сме обсъждали е да го налепим с камъни(ще е по-лесно заради чупките по стълбите).При всички случаи искам да е нещо което ще се чисти лесно.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 856
На мен наскоро ми влезе мухата за линолеум (не балатум) точно за коридор, защото се правел от естествени материали, бил доста устойчив, лесен за почистване и т.н. Само още не съм се разтърсила да видя къде се предлага... Grinning

# 3
  • Мнения: 8 999
У дома върху мозайката сложихме ламиниран паркет, но вратата ни се отваря навън. Обаче взехме най-дебелия и износоустойчив, който успяхме да намерим на пазара. Все пак се ходи с обувки, влачат се колела, ролери ...

# 4
  • Мнения: 5 001
Сестра ми има в коридора си вече 5 години корк.Отгоре е лакиран.Много добре стои,лесно се поддържа,като ходят децата боси(а и не само те  hahaha ) не е студено....И не е мръднал!

# 5
  • Мнения: 606
  В кухнята сложихме някакъв невероятет балатум, 6 мм. дебел. Можеш да го сбъркаш с дюшеме. Беше много скъп за балатум, но си заслужава. Страхотна релефна шарка, много устойчив. Не е мръднал. А в помещението за пералнята сложихме някаква фитнес-настилка. Това пък чудо е вечно. Но е много твърдо и трудно се реже. При монтажа може да го объркаш.

# 6
  • Мнения: 606
  Ето снимка на балатума.
http://images24.snimka.bg/005449540-big.jpg

# 7
  • София
  • Мнения: 8 272
Благодаря за отговорите.

зеФс, каква е тази фитнес настилка

TheNMaster, може ли да попиташ сестра си как се поставя това нещо, имали някава сложнотия или просто се лепи.
Корка който гледахме имаше лаково покритие. Още веднъж ли се лакира или не newsm78

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 20:28 от Desem

# 8
  • София
  • Мнения: 5 856
Аз пък да питам зеФс откъде купи тази красота...

# 9
  • Мнения: 606
  Май се казваше Практис. Ако не греша. След Аренският тунел по посока Люлин, в ляво. Помня, че беше най-дебелият и скъп от всички. Обаче Явно това е балатумът. В работата има един евтин, който се е раздул и валцовал от колелата на столовете и прилича вече на развълнувано море. Сега ще го изхвърля и ще полагам като в кухнята ни.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 856
Благодаря! Толкова пъти съм минавала оттам, а магазинът някак ми се губи...

# 11
  • Мнения: 606
  Десем, ето и настилката: http://images24.snimka.bg/005449541-big.jpg
Тя е еднаква отгоре и отдолу. Доста твърда. Нямаше много разцветки. Шарката и не е отпечатана - така е отлята. От разноцветни боклучета. И да се износи, отвътре пак е същата.

# 12
  • Мнения: 606
Благодаря! Толкова пъти съм минавала оттам, а магазинът някак ми се губи...


  Има светофар. Ако идваш от центъра - в ляво и веднага има трамвайна линия и светофар, на който пак в ляво. Входът за магазина, ако идваш с кола е малко след това през трамвайните релси. След този магазин има друг, на Киров Бош.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 856
Идвам откъм Люлин  Laughing На Киров го знам магазина, ще огледам наоколо! Peace

# 14
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 615
Ами аз да внеса една поправка, щото със зеФс живеем под един покрив  Wink
Балатумът не е от Практис, а от Домко, този дето е в Люлин.

Общи условия

Активация на акаунт