за банкоматите

  • 735
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте!
Вчера отивам на един банкомат,за да проверя колко пари са ми останали и ми показва една сума,но няма и 50 метра виждам друг банкомат,реших да си взима бележка ,мушкам си картата и ми показва 7 лв разлика,връщам се на първият - там имам същата сума,която си бише Shocked     взех си бележки и от двата банкомата и сега седя и чудя на какво се дължи това? newsm78

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 179
В банката, издала ти картата биха ти обяснили най-компетентно. На мен лично ми прилича на неснижаем минимален остатък, който единият банкомат не е отчел..

# 2
  • София
  • Мнения: 932
А аз си мисля, че е заради датата към която ти дават отчет на разполагаемата сума към момента банкоматите.
Не за друго, а защотото днес ми се случи. Проверявам на един банкомат показва ми една сума, отивам аз да пазарувам спокойна , купувам си нужните неща и изваждам картата спокойна, че вътре има достатъчно пари и изненада на касата ми казват че няма достатъчно пари в картата  Laughing, изненадах се яко , платих си в брой и чудейки се какво е станало , реших да проверя на друг банкомат,и сумата която ми показа беше доста по-малка от първия.
Обадих се на мъжа ми и той ми каза, да гледам към коя дата съответния банкомат ми дава баланс на сметката има голямо значение.

# 3
  • Мнения: 161
незнам поради каква причина но много често банкоматите не дават реалнат аналична сума в картата май завси от банкомата. Пак казвам и аз нензам защо. Но първия път като ти се случи е доста стресиращо  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 799
Доколкото знам, някои от банките (съответно банкоматите) имат изискване за минимален остатък по сметката ти в размер на 3 лева, а други - в размер на 10 лева. Най-вероятно си попаднала на 2 такива банкомата. Най-сигурно отиди до клон на банката-издател на картата ти и поискай извлечение от сметката ти.

Това, което се е случило на Nellyani обикновено става през уикендите. Миналата седмица (четвъртък или петък) си теглила от сметката си, сумата е автоматично осчетоводена, но не е качена в системата и към днешна дата салдото ти по справка на банкомата е едно, а при справка в банката - друго. Забавянето обикновено идва от големия брой операции, които се извършват петък, събота и неделя и на практика счетоводителите в банките не могат да потвърдят всички автоматични осчетоводявания (поне преди беше така). Довечера след 7 всичко ще е ОК (обикновено по това време се качва обработената информация в системата на БОРИКА).

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Точно заради неснижаемия остатък трябва да е.

Имаш 7 лева по сметката, които нямаш право да теглиш. Това е изискуема налична сума от банката ти.
Единия банкомат ти е показал наличността ти БЕЗ тази сума, а другия я е включил.

Струва ми се логично обяснение защото става въпрос за малка сума 7 лева. При някои банки е 3, други 5 и прочее.

А иначе и варианта с осчетоводяването е възможен, но не вярвам да си теглила 7 лева, които системата още не е отчела.

Общи условия

Активация на акаунт