има ли и други ревящи-дерящи се бебета по време на разходка?

  • 1 181
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
От 3 месеца, откакто започнаха да никнат зъбки, дъщеря ми стана много неспокойна. Когато сме на разходка ако не спи, започва един рев...направо ме сбърква. Не може да стои спокойно в количката и да си играе. Майките в парка бягат като ни видят-чуят че им будим децата. Когато я взема на ръце като с копче спирам плача.
 Вече не зная какво да правя, да я оставям ли да си реве или да я успокоявам... Като беше по-малка /до 4тия месец/ си спеше в количката и много обичаше да е навън.
 Ако някой е намерил изход от подобен проблем, може ли да сподели?

# 1
  • София
  • Мнения: 932
Ние. Особено когато си науми , че трябва да се носи на ръце а не в количката.
Вчера огласихме истерично южния парк, дереше се всеедно я бием. И колкото ми беше изнервено, някакви лелки само се обръщаха и ме гледаха изпитателно под вежди, това ме ядоса повече от бебето, аз на нея съм й свикнала.
А аз много добре знаех защо плаче- спеше й се, но се инатеше и се дереше в количката.
Само много търпение помага в тези моменти и надежда че все някога ще отминат  Laughing

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 891
Ние бяхме така.Когато спеше добре,събуди ли се и почваше да недоволства и да реве.Взимах я на ръце и бутах количката,иначе нямаше спиране.

# 3
  • Мнения: 5 026
Ние бяхме така.Когато спеше добре,събуди ли се и почваше да недоволства и да реве.Взимах я на ръце и бутах количката,иначе нямаше спиране.
Така беше и синът ми от 6-я месец  Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Дъщеря ми винаги мрънка когато излезем на разходка  Shocked Поне за сега не виждам оправия, дано го израсте скоро  Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 928
Като се сетя само за този период и ми става лошо  ooooh! Ники също не искаше да седи в количката от четири месечен докъм деветмесечен, само спеше в нея, що носене на ръце и бутане на количка беше. Излизах, носех го на ръце, приспивах го на ръце, слагах го умаломощена да поспи и сядах на някое кафе да си почина за около 45 минутки. Като се събудеше, отново носене на ръце и бутане на количка и така докато издържа.
Но един ден ми падна пердето и започнах тренировки - 15 минути на ръце, 15 минути рев в количката, после увеличих на 30 минути и така свикна. Успях по някакъв начин да игнорирам критичните погледи на околните, както и желанието ми да го гушкам, за да не се дере. Опитай и ти, че то времето се пооправя и е хубаво да сте навън, а не те виждам цял ден да носиш принцесата на ръце.

# 6
  • Мнения: 523
При нас беше същата работа : докато излезехме и заспиваше . Аха , викам си аз , ще седна да изпия едно кафенце - ДА , АМА НЕ Naughty ! В същата секунда се събуждаше и се започваше едно мрънкане , хленчене и реване под възмутените погледи на разни лелки и недое.....и стари моми и бабки ! Но не съм я вземала на ръце и след няколко месечен рев по описаната схема свикнах с идеята , че рве ще има и вкъщи , и навън . ТОВА Е ! Това , което разказах се отнася за каката , но и малката ги правеше и още ги прави тези номера .

# 7
  • Мнения: 1 586
И ние бяхме така, ако не спи ,не иска в количката,върти се ,реве,дере се............. ooooh! ужас.Нося го малко на ръце,бутам и количка,като се успокои пак го слагам и така.С течение на времето малко посвикна и се успокои но като цяло все не иска в количката!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 150
Има има и още как, нащо момче си реве с най-голямо желание особено ако реша да се разхождам по витошка Simple Smile рядко ме оставя разходка без рев ама аз си го знам защо реве спи му се и иска да го приспя, но аз съм желязна търча с количката към някоя градинка да не стряскам хората, че ме гледат странно и там за 5мин. бързо клатене на количката запсива Simple Smile

# 9
  • Мнения: 107
да вземем да излизаме заедно Grinning Grinning Grinning
и мен най-ме нервират гадните погледи на разни лелки

# 10
  • Мнения: 9 814
Ние бяхме така.Когато спеше добре,събуди ли се и почваше да недоволства и да реве.Взимах я на ръце и бутах количката,иначе нямаше спиране.
Така беше и синът ми от 6-я месец  Peace

 Peace
Да се запишем и ние в "черния списък". От 6-я до 8-я месец въобще не искаше да седи в количката- мрънкане, рев, та чак пищене. Само носенето на ръце оправяше положението.

# 11
  • Мнения: 2 131
Би могла да й съобразяваш излизането с времето за спане. Това, според мен, е период, който ще отмине. Особено, когато седне в количката и започне да се озърта наоколо.  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 1 603
При нас ужасния период беше до 6-я месец. Постоянно си я носех на ръце и бутах количката, не можех и да си помисля да седна с нея на кафе или нещо подобно. След като започна да седи,  излизаме на разходка с удоволствие - аз си се разхождам,  пия кафенце, пазарувам, а тя си зяпа и се кефи.

# 13
  • Мнения: 114
И при нас беше така,докато започна да сяда на дупе.Тогава му беше интересно да гледа всичко.И аз какъв срам съм брала,не е истина.Можеше да се дере с часове.Като гледах майките как си пият кафенцето по кафенетата,а аз само обикалям и клатя количката-лошо ми ставаше.
Ще отмине и тоя период не се притеснявай.Както казва моята Педиатърка-"Той е от ревливите бебета и нищо не можеш да направиш". Laughing

# 14
  • Мнения: 1 691
Ревеше и още как! От 5-6 месец (когато изобщо за първи път го сложих в количка) до около годинката. При това винаги полуизправен, за да гледа. И тъй като ми беше голям зор да го нося на ръце и да бутам количката, се научих да си нося с мен слинг. Когато прекалеше с рева, просто го набутвах в слинга и си продължавах, накъдето съм тръгнала.
ТО не че сега положението е много по-розово, но май му хванах цаката. В количката се седи само докато тя е в движение - спре ли на едно място и се почват писъците. Така че вече ще стане почти година, в която обикалям като кон из целия град, за да може малкият господар да се оглежда любопитно наоколо.
А за тези, които се интересуват колко пъти съм седнала на кафенце сама или с някоя друга мама през тази една година: точно 3 пъти! И то всъщност аз само обикалях около масата да го дондуркам и разнасям, докато другите си пиеха кафенцето. Така че добре дошли в клуба Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт