нервно размахва ръка

  • 629
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Здравейте!
Дъщеря ми е на 6 месеца. Отдавна движи ръцете си координирано, много старателно борави с тях, резките неосъзнати движения изчезнаха много отдавна, не размахва безцелно ръце. Забелязах обаче, че когато нещо й омръзне или когато й се доспива, започва да маха с лявата ръка много бързо и нервно наляво - надясно.... един два пъти съм я виждала и да върти бързо главата си заедно с това. Четох теми, че някои бебета правят така докато спят, но при нас е когато е будна.
Въпросът ми е дали е нормален бебешки израз на отрицателна емоция или е сигнал за нещо притеснително?

Ще използвам възможността, да задам още еидн въпрос - като я сложа да спи, винаги се обръща на страна и спи така. Няма проблеми със ставите, но незнам дали това би й навредило по някакъв начин?
Благодаря!

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 11:32 от mamor

# 1
  • Мнения: 5 760
Няма нищо тревожно- детето реагира като всички нас при умора или раздразнителност по някакъв начин.
Бетата стават неспокойни и започват да движат ръчички и крачета или въртят главички много по-бързо и нерво и така показват своето отехчение  tantrum rotfImbo
Всеки човек има любима поза при заспиване както и любима посока- бебетата не са по-различни.

Общи условия

Активация на акаунт