Сътресение на мозъка?Какви са признаците?Спешно, моля ви...

  • 1 814
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 081
Здравейте,
вчера синът ми падна много лошо на тила си на плочките. Протеснявам се за сътресение, ще го заведа днес на лекар, просто чакам баща му да се прибере да ни закара. Та около час-два след удара си играеше, бягаше,смееше се(е, бяхме на гости), но като се прибрахме, започна да повръща. Първо помислих, че е от хомеопатичните глобули, които му давам вече за зъбите(понякога ги гълта и се дави и повръща от тях). После обаче повръщането продължи и насън-до 1 посред нощ. Тази сутрин отказа да яде, и кърма също, което е адски нетипично за него. В момента спи. Не знам какво да мисля вече, ще се побъркам. Едновременно с това има и сополи, които не могат докторите да разберат дали са от избиващите кучешки зъби, дали е храма, защото няма Т, няма зачервено гърло и т.н.А се е случвали от сополите си да повръща. Сутринта освен повръщането имаше и разстройство, но пък цяла нощ пи вода-поне половин литър. Плаче постоянно, показва си главата, че го боли, но същевременно в петък го водих да му отлепят кожичката на пениса, и оттогава плаче, защото го боли като пишка.
Кажете ми, какво ще го правят детето? Какъв преглед ще мине? Ще го водя при личната му да ни насочи, дотогава обаче ще се побъркам...

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Ох, милото. Много му се е насъбрало. Доколкото си спомням не е добре, ако детето повръща след удар по главата. Също и ако е много поспаливо. На моя син му гледаха и зениците. Не знам какво да ти кажа. Изчакай да видиш какво ще каже лекарят. То и без това май няма какво друго да направиш.

# 2
  • Мнения: 2 731
Ами повръщането е един от признаците .Заведи го на лекар пък дано да не е от удара Praynig

# 3
  • Мнения: 25 447
Няма какво да губиш време при личната (освен за направление). Детето има нужда от преглед при неврохирург.
А признаците са: сънливост, болки в главата, повръщане, замайване...

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз съм на мнение, че трябва да го заведете на неврохирург. За какво ти е направление от лекар, нямате ли във Варна спешен център?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 783
Няма какво да губиш време при личната (освен за направление). Детето има нужда от преглед при неврохирург.
А признаците са: сънливост, болки в главата, повръщане, замайване...

Освен това фобия от шумове и светлина, световъртеж, лека температура, забавен пулс, различно широки зеници и др.
Не  е задължително да се проявят всички симптоми едновременно. 

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 10:43 от Имелда

# 6
  • Мнения: 1 081
Това обикаляне по болниците здрав човек може да разболее...Правиха му снимка в Спешния център, видя я неврохирург, но смятат, че му няма нищо сериозно-щом н е е губил съзнание, вероятно "само си е пораздрусал вестибюларния апарат" каза доктора. Няма данни за фрактура, но повръщането продължава. Даже искаха да го оставят в болницата за оводняване, но аз предпочетох да се борим поне до довечера в нас, и тогава ако се наложи, че много се травмира детето. Има и съмнения за ентеровирус, ама пък всичко наведнъжмножко му дойде...

Не знам защо никой не му погледна зениците? Само неврохирургът му пипа стъпалата, не знам с каква цел ?!

Общи условия

Активация на акаунт