Какви каши за кърмачета?

  • 8 534
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Какви каши давате на захранено 6 месечно кърмаче(млечна,безмлечна,безглутенова.....)?Аз дадох за пръв път на Милупа млечна с морков и ябълка,но днес ще ходя да купувам други и се чудя какви да купя,то такова разнообразие има че се обърках вече...Моля ви помогнете Simple Smile

# 1
  • Мнения: 9 973
млечната се прави с вода,а безмлечната с кърма/АМ-безглутенови
не давам съвети,защото не ядем каши

# 2
  • Мнения: 1 897
Безглутенови и безмлечни са най-подходящите според мен.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Безглутенови и безмлечни са най-подходящите според мен.

 Peace а за марките каквито си харесаш.Аз давах на Милупа, Фризокрем, Слънчо, на Хип.Взимала съм най-различни, разнообразие да има  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 610
На 6мес.аз и дадох HIPP-оризова и то млечна. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 267
Аз все още давам само безмлечни безглутенови каши(правя ги с кърма)...харесваме безмлечната каша ябълка на Humana (една от малкото, в която да няма захар), каша от елда на Hipp и т.к. не замествам цялото ядене с каша - от време на време давам и от тези зърнено-плодовите каши в бурканчета(от тези, които са с ориз)...
Разгледай в "Хранене с адаптирано мляко и захранване"...там в началото някъде има тема за асортимента и съдържанието на различни каши

# 6
  • София
  • Мнения: 44 014
Най-добре без глутен и немлечна...ако е млечна до годинка да е от тези с АМ...
Аз лично дадох млечна бананова...защото бебо беше мн слаб и уж било по-добре....ама не мога да кажа че мн помогна.....
А след като вече си дала млечна...явно няма значение вече каква ще купуваш - гледай да е без глутен само..и без захар...
И гледай да има по 1 ново нещо...

# 7
  • Мнения: 173
И мен ме интересува този въпрос .
Ще проследя темата
Къде има инфо как да се захрани кърмаче след 6 месец?И информация какво може да се въвежда по месеци?

# 8
  • София
  • Мнения: 44 014
tic_tac - пусни търсачка - имаше поредица теми - "Как върви захранването" и "примерни схеми за захранване" там има опит и схеми кой как  е захранвал детето си и след кой месец и т.н... и разни въпроси са разисквани, които възникват по време на захранването...абе полезни темички са....тук в кърмаческия и предполагам част от тях вече в архивите....
Евентуално разгледай и библютеката...там има разни различни сехми

# 9
  • Мнения: 1
моето бебе е на 6 мес, и тежи 9.400. Въпроса ми е какви каши да му давам за следобедна закуска, освен кисела, но да не са калорични, не искам да натоварвам коремчето му, все пак е с големи кг.  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 44 014
моето бебе е на 6 мес, и тежи 9.400. Въпроса ми е какви каши да му давам за следобедна закуска, освен кисела, но да не са калорични, не искам да натоварвам коремчето му, все пак е с големи кг.  Rolling Eyes
кашите не са чак толкова калорични, ако самото бебе има склонност да трупа кг-ми ще го прави с каквото и да го храниш, ако не му се лепи храната и по 10 пъти на ден каша да даваш все тая.... киселите, кремовете и т.н. не са по-малко калорични Wink
другото са алабала.....аз пък охранвах сина си по 2 пъти на ден с големи порции каши и резултатът беше, че на година нямаше 8 кг....така че всичко е до организъм........по едно време така и така всички спират да трупат кила, не се притеснявай.

# 11
  • Мнения: 1 449
Къде има инфо как да се захрани кърмаче след 6 месец? И информация какво може да се въвежда по месеци?

Примерна схема за захранване 6

# 12
  • Мнения: 19 284
Безмле4ни безглутенови

моето бебе е на 6 мес, и тежи 9.400. Въпроса ми е какви каши да му давам за следобедна закуска, освен кисела, но да не са калорични, не искам да натоварвам коремчето му, все пак е с големи кг.  Rolling Eyes
кашите не са чак толкова калорични, ако самото бебе има склонност да трупа кг-ми ще го прави с каквото и да го храниш, ако не му се лепи храната и по 10 пъти на ден каша да даваш все тая.... киселите, кремовете и т.н. не са по-малко калорични Wink
другото са алабала.....аз пък охранвах сина си по 2 пъти на ден с големи порции каши и резултатът беше, че на година нямаше 8 кг....така че всичко е до организъм........по едно време така и така всички спират да трупат кила, не се притеснявай.
Присъединявам се към Ейнджъл.
Аз давам каши, тоест зърнени сутрин и ве4ер и тежим 8,6кг на година и два месеца. Кисел не давам и кашите ги подслаждам само с плод и никога със захар.

Последна редакция: нд, 27 апр 2008, 12:46 от В_и_В_и

# 13
  • Мнения: 11 003
Най-добре да започнеш с безмлечни, безглутенови каши. Първата, която дадох на дъщеря ми, беше елда с плодове на HiPP. Тъй като нямах и все още нямам заместено кърмене, ги разреждах с вода, а не с АМ или кърма. Добавях и малко плодово пюре, тъй като на вкус изобщо не й харесваше и не искаше да я яде в чист вид.
Безмлечната и безглутенова оризова каша на Milupa е много подходяща и за захранване. Peace

За калоричността - в началото и аз се притеснявах, че дребос ще напълнее рязко, но няма такова нещо. Както вече са ти писали, кремовете и киселите са много по-калорични от кашите.

# 14
  • Мнения: 721
Аз дадох на моето кърмаче като начало бананова млечна и беше отхвърлена с рев.

В момента, в който започнах с безмлечна и безглутенова се родих.

Няма богат избор на пазара, Lionfrina е споменала две от кашите, които ядем ежедневно (правя й микс) като разреждам с ВОДА, а не с кърма:

- оризова безмлечна и безглутенова на Милупа
- елда безмлечна и безглутенова на ХИПП

Общи условия

Активация на акаунт