Цепене на ъгълчетата на устните

  • 16 742
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
От известно време ми се цепят ъгълчетата на устните. Много е гадно и болезнено. На вас случвало ли ви се е това нещо. Минава ли ви бързо или доста време не може да зарастне. От какво се предизвиква според вас това състояние на цепене на ъгълчетата на устните. Пия мултивитамини всеки ден - Centrum и не вярвам да е от липса на витамини. Да не е някой вирус или бактерия. Кое може да го предизвиква това цепене на ъгълчетата на устните.

# 1
  • Мнения: 393
От нервно напрежение-стрес (поне при мене е така). Минава бързо.

# 2
  • Мнения: 1 753
На моят мъж му се цепят често. Лекарката му предписа витамин А и му минава само от един прием на витамина.

# 3
  • България
  • Мнения: 106
На мен винаги по това време на годината ми се случва,миналата година ми бяха изписали витамин В комплекс и сега пак си го взех.Много е неприятно ,дано скоро се оправиш.

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 15:50 от skarletini

# 4
  • София
  • Мнения: 315
На мен ми се беше случвало веднъж.Направиха ми изследвания и се оказа,че е липса на желязо.След приема на съответните лекарства нямам проблеми Peace

# 5
  • Мнения: 2 092
Ангуларен хейлит се нарича.Причините могат да бъдат много и различни!Неприятно е,но с намазване и прием на витамини минава бързо!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 326
Липса на вит. В...при мен е помагало да пия вит В комплекс или бирена мая

# 7
  • Мнения: 485
Аз се оправям с Лактофлор Био плюс-пробиотик. Може и да пиеш витамини,но аз също знам че е определено признак на липса на някакъв важен елемент в организма, езикът ти обложен ли е ?

# 8
  • Мнения: 212
Аз се оправям с Лактофлор Био плюс-пробиотик. Може и да пиеш витамини,но аз също знам че е определено признак на липса на някакъв важен елемент в организма, езикът ти обложен ли е ?
Какво съдържа тоя Лактофлор Био и какво значи пробиотик. От къде се купуват.
Езикът ми не е обложен но както каза  skarletini все по това време на годината ми се случва да ми се цепят ъгълчетата на устните. През другите сезони нямам проблеми. Не знам защо така става. Чудя се дали да не взема да пия Геритамин. Той нали има вит. А. Ама уж пия Центрум ама явно не е достатъчно количеството на някои витамини в него знам ли и аз

# 9
  • Мнения: 485
Това е пробиотик на капсули-вътре в капсулките има живи полезни бактерии като тези в киселото мляко,те помагат за подържане на стомашната флора,намаляване на гнилостните процеси и по-доброто усвояване на храната,много често липсата на витамини в организма е не защото те не постъпват в него,а защото не се усвояват правилно от стомаха ни.

# 10
  • София
  • Мнения: 749
Чела съм, че това е един от признаците на желязодефицитна анемия. В момента съм бременна, с понижен хемоглобин и това беше един от симптомите при мен. Предписаха ми Малтофер Фол (желязо на хапчета Simple Smile )и в неговата листовка също беше записано, че е един от симптомите на анемията е цепенето на ъгълчетата на устните. В интерес на истината от както го приемам, цепнатините ми заздравяха. Преди това беше ужасно...
Анемията, разбира се, се установява с ПКК.

# 11
  • Мнения: 1 840
Възможно е и да е от гъбички - на мен ми е помагало "Клотримазол". Но анемията и липсата на вит. В е по-вероятната причина.

Общи условия

Активация на акаунт