5-те тибетски упражнения

  • 27 166
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13 512
Някой практикува ли  тибетските упражнения? Днес една жена ми каза, че ги прави ежедневно от 20 години  и на тях се дължала добрата и форма / на 52 г./

# 1
  • Мнения: 2 199
След мудрите които правихме  ooooh!   Mr. Green
По темата не не съм  Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 551
 Ето http://zashto-kak.hit.bg/tibet.htm  .Все се каня да ги практикувам,но трябва постоянство.Всеки ден. Това е начин на живот незнам дали става с няколко упражнения.

# 3
  • Мнения: 13 512
Аз си изтеглих двете  книги от спиралата и ще започна да ги чета като намеря време . Горещо ми бяха препоръчани заради  болките в гръбнака, които имам от 15 години.

# 4
  • Мнения: 13 512
След мудрите които правихме  ooooh!   Mr. Green
По темата не не съм  Thinking
Аааа...мудрите са си мудри... те наистина си действат / е, за отслабването - не съм сигурна/ Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 551
monda за кои книги става въпрос? Не си ли пробвала да практикуваш йога ? (за болките в гръбнака)

# 6
  • Мнения: 13 512
http://www.spiralata.net/booklist.php?fieldFrom0=260&LangID=0&Letter=%2A
"Петимата тибетци "на Кристофър Килам и също "Петимата тибетци" на  Петер Келдер

# 7
  • Мнения: 13 512
monda за кои книги става въпрос? Не си ли пробвала да практикуваш йога ? (за болките в гръбнака)
ходила съм веднъж...все се каня да започна да ходя сериозно, и карта имам....и все с плуването си оставам само.

# 8
  • Мнения: 4 678
Ето http://zashto-kak.hit.bg/tibet.htm  .Все се каня да ги практикувам,но трябва постоянство.Всеки ден. Това е начин на живот незнам дали става с няколко упражнения.

Аз така загрявам преди тренировка Wink Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 157
По-добре е от нищо,но йога е още по- добре.Иначе аз ги правех в продължение на няколко години,сутрин за тонус .Когато се овладеят се правят за 8-10 мин. и е удобно за заетите хора за старт на деня. Hug

# 10
  • Мнения: 13 512
По-добре е от нищо,но йога е още по- добре.Иначе аз ги правех в продължение на няколко години,сутрин за тонус .Когато се овладеят се правят за 8-10 мин. и е удобно за заетите хора за старт на деня. Hug
Казаха ми 20 макс, но на мен ми е множко това всеки ден:-)
За 10-на...стават.
А за йогата- ще взема да отида утре

# 11
  • Мнения: 224
Правя тези упражнения всяка сутрин от няколко месеца. Много ми помагат, точно за болките в гърба...
Започнах от 3 повторения и всяка седмица увеличавах с 1 докато стигнах до 21 повторения.
В началото ми беше трудничко, но сега ги правя дори с удоволствие.
Вярно е, сутрин ми отнемат не повече от 10 минутки.

# 12
  • Мнения: 13 512
Всяка седмица се увеличава с 1 повторение, така ли?Започва се от 3?
Какви ли  не модификации срещнах. Не че е толкова важно,  но все пак- да знам как в правилно.

# 13
  • Мнения: 224
Monda, сигурна съм, че си чела много...аз също срещнах различни варианти. Въпросът е да започнеш  Grinning
Няма да съжаляваш!

# 14
  • София
  • Мнения: 157
Това,което аз съм чела е,че е добре да се започне с 6 или 9 пъти,всеки според възможностите и да се увеличава постепенно с  по 3  пъти когато ги правите с лекота.Така схемата става 6-9-12-15 и т.н. докато се стигне 21 пъти,което е оптималния вариант. Така че ако сте във форма можете да почнете и от 12 пъти  и за следващите няколко дни да стигнете 21 пъти.Индивидуално е.Първия ритуал може по-дълго време да се прави по-малко пъти ,а следващите  може  да се правят по  повече пъти.Няма ограничения,важното е да се правят правилно и да се диша правилно.Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт