Новородено и ясла

  • 2 148
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Майчета помагайте защото съм в голяма дилема! Чакам второ бебе края на април и бях твърдо решила да запиша каката (на 2.5 г.) на ясла защото ще ми е трудно да се справя с двете деца. Но от снощи сме в едни спорове с мъжа ми, че в яслата ще има много болести, вируси и няма да можем да опазим бебето. Мислехме и за вариант с детегледачка за каката, но аз съм на мнение, че е достатъчно голяма да е сред деца и че така е по-добре за нея. Още повече, че беше там за 1 ден и много и хареса. Но риска наистина е доста голям и не зная какво да реша - да продължаваме ли с яслата или да се гледаме в къщи?! Разчитам на съветите ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 294
Ако можеш да се справиш физически и психически, нека си остане в къщи, защото наистина с яслата идват и много болести и вируси.

# 2
  • Мнения: 46 434
Съгласна съм с мъжа ти.

Дъщеря ми като тръгна на градина с мъжа ми се скъсахме да боледуваме, за щастие тя ги изкарва леко, с по едни сополи, но ние с всички екстри, не можем да станем от леглото, като посещаваме бабите и там пламват всички  Crazy ако има и бебе, то ще е непрекъснато сред вируси Tired

Гледах си я до 3 г. у нас и контактите с вирусите не бяха в затворени помещения, изгради си добър имунитет, не е пила лекарства, нито антибиотици и сега организмът й е силен да се справи с градинските чудеса, но ако от новородено е била нон стоп сред болести, не мисля, че положението щеше да е така розово ...

Сега става топло, детегледачката ще я извежда навън и ще се среща с деца, не знам как е при вас, но пред нашия блок се събират повече деца, отколкото в групата в градината, контакти няма да й лиспват  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 14 512
Ако има кой да ти помага за децата я остави в къщи, да отрасне малко бебето. Но-ако си сама с двете по цял ден-трудничко ще е(това е меко казано). Ама аз само за мен си говоря, има майки, които се справят и не им е проблем

# 4
  • Мнения: 9 814
Ако можеш си остави детето вкъщи. Не само заради вирусите. Така ще свикне и по-лесно с бебето.  Пусни я на есен в първа група. Peace

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Ако имаш сили и нерви, остави детето засега у дома и ако е възможно да тръгне лятото/ранна есен на градина.
Тогава рискът от вируси е най-малък, ще е свикнало с бебето и няма да го тресе луда ревност, както беше с моето /хем беше ясленско дете със стаж/.

# 6
  • Мнения: 24 467
За болестите е ясно- определено ще бъдат повечко, а може и за новоредоното да не е добре, меко казано.
Контактите на детето не могат да липсват, когато се извежда редовно навън. Бавачката е чудесен вариант, ако ти не можеш да се справиш с двете си деца. Първо обаче опитай, може да се окаже, че няма да ти е трудно да си ги гледаш и сама.
Нещо друго- Пол Острийт "Въведение в детската психология" /и не само той, но той ми е в момента под ръка/ периодът на въвеждането на новия човек /бебето/ у дома не бива да съвпада с тръгването на по- голямото дете на детско заведение. Това е бъдещ сигурен начин за поява на ревност и дори нещо повече от страна на голямото дете към малкото. Точно това "съвпадение" следва да се избягва.

# 7
  • Мнения: 2 950
При теб ситуацията е, че не си я пускала до сега на ясла, но ще ти кажа моят опит. Йоана ходи на ясла откакто беше на 1,6 г. Не съм я спирала и след като родих. Не се притеснявам, че ми влачи вируси, тъй като така и така се срещаме с много бебета и по-големи деца. Кърмя близнаците и се надявам това да ги предпазва. А и лекувам децата с хомеопатия. До сега не сме имали проблеми.

Желая ти успех, каквото и да решиш. Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 4 570
Аз спрях Наско от ясла след като родих Вал, но той постоянно боледуваше и тя покрай него.

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Остави детето у дома не само заради болестите.
Втората причина е, голямото дете да не ревнува и да си мисли, че го пращаш на ясла, за да отделяш повече време за бебето.
Ако можеш вземи си жена дори и почасово, или някой който да почиства и глади.
Щом майките на породени деца успяват, ще се справиш и ти.
Пожелавам ти леко раждане и кротко бебе.

# 10
  • София-овча купел
  • Мнения: 38
Остави детето в къщи ,като се роди малката беба баткото точно тогава хвана шарка от градината и ни изписаха докато той беше под карантина .А и покрай него тя много боледува ,сега е на 8м и боледува всеки месец задължително ,в момента е болна.Колкото и да ти е трудно задръж детето в къщи ,тамън няма да се чуства пренебрегната,ще бъде доволна.УСПЕХ.

# 11
  • Мнения: 1 479
От страх баткото да не ми носи болести и да ги прехвърля на малчо си ги гледам в кьщи и 2-та.Е сега дойде момента все пак големият да трьгне на градина,ако трьгне изобщо.... Thinking

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Големият беше първи клас, когато се роди малката. Той по принцип боледува често, но не мога да го спра от училище, освен за няколко дни до седмица. Малката за моя изненада не се е разболявала нито веднъж, макар че и двамата са си при мен. И досега почти на 3г. е още не е боледувала сериозно.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Проблемът може да не са ти болестите, има деца които не боледуват изобщо в яслата, а по-скоро това че моментът ще съвпадне с идването на бебето. В твоя случай по-добре да си я гледаш вкъщи, сама или с гледачка поне за извеждането навън, а пък виждам че наесен ще е за градина, тогава ще я пуснеш направо там.
При нас Мони ходи на ясла от една година вече, и когато се роди бебето не се е чувствала зле че ходи на ясла, защото вече си е свикнала.

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Моят съвет е, да се опиташ да намериш начин да я оставиш в къщи.

Първо така ще приеме и ще свикне с бебето много по-бързо, и второ ще предпазиш и самото бебе от непрекъснати заболявания, които каката задължително ще пренася.

Успех и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт