Защо не мога да спра да го обичам

  • 5 664
  • 41
  •   1
Отговори
Здравейте,
Много мъка се е насъбрала в душата ми и реших да споделя с вас.Знам,че ще ми подадете лъч надежда,стига да ме разберете.
От 6,близо 7 години сме заедно.Обща работа,живеем заедно без брак,имаме и прекрасно момиченце на годинка,но все нещо куца.Властната му майка от години се меси в отношенията ни,а той уж не я слуша и държи дистанция,но мине се не мине - реди ми нейните думи,упреква ме за всякакви неща,караме се.Алкохола също заема важна позиция в отношенията ни.Не може да мине пустата му жажда!За това също се караме!
За детето не ми помага,сама си го гледам.Дори и финансово издържам и себе си и детето,а все ми натякват,че те с майка му ме гледали,те плащали сметките за ток и телефон (само това - нищо друго).А моите родители също са плащали сметките ни за ток и помагат когато с каквото могат.
Обидно ми е,че вечно ме подценява,все се изтъква той като човека,благодарение на който аз съм нещо,с годините спря да цени жената в мен.Иска най-вече секс,и то вечер късно,когато аз съм достатъчно уморена от дневния маратон с детето и нямам никакви сили за нищо.
Напоследък се отчуждихме много и логично съвсем наскоро се разделихме, след като най-накрая ми посегна да ме удря.Което и друг път се е случвало,между впрочем.Той ме бил направил това,което съм!Ако не бил той нямало да обиколя половиния свят!А истината е,че всичко през годините постигнахме заедно.Той имаше опита,а аз младостта,с която лесно ни назначаваха да работим на хубави места!Няма да споменавам какво сме работили!
И така от близо 20 дни не сме заедно,не е звънил,не е виждал детето ни...
Много ми е мъчно,защото въпреки всичко го обичам!А защо ли!?
И не искам детето ми да няма баща,но той дефакто и преди не обръщаше кой знае какво внимание на детето.А сега при моите родители сме обградени с толкова много грижи и внимание.Съвсем различно е!
Защо сърцето не може да спре да бие лудо само при мисълта за него?
Защо не спирам да мисля по цял ден за него?
Защо искам да се втурна към него и едва ли не да упрекна себе си за всичко,като знам че не аз съм виновна за нищо?
А прекрасното ни детенце всеки ден казва "тати"-"тати",и аз не знам какво да й кажа!Не знам как да говоря пред нея за баща й!
Знам,че той никога няма да промени нрава и навиците си,защото вече е на години!
А аз не мога да се примиря,че цял живот ще бъда подтискана,смачквана,удряна,обвинявана,подценявана.....и само при думите "Обичам те" да забравям всичко и отново,и отново да прощавам!
Защо не мога да спра да го обичам?

# 1
  • Мнения: 1 008
Защото може би си мазохист.

# 2
  • Мнения: 173
Аз не мога да вникна в душата ти,ти сама трябва да решиш.Но тази любов ще те съсипе.Не искам да ти давам съвети,но може би ще се чувстваш много по-добре без него.
Искрено се надявам да вземеш правилното за теб решение.

















































# 3
  • Мнения: 953
След като посяга да те удря, бягай далече от този човек. Не се вкарвай във филм където цял живот ще играеш ролята на жертва, на малтретирана и недооценена жена.
Детето не трябва да бъде свидетел на такива сцени.
Казваш че пие - с годините обикновено и този проблем се задълбочава.
Не бъди мазохист.

# 4
  • Мнения: 1 820
Защото може би си мазохист.
Точно това си мислех в момента!Не можеш да спреш да го обичаш?Какво обичаш в него?Пиянството,това че те малтретира?Как би се почувствала ако след около 5 год сте все още заедно и детето ти е свидетел на пиянските му вечери,боя и обидите към теб? newsm78Би ли си простила някога разбитата психика на дъщеря си след години заради твоята ГОЛА любов?!Какви сте такива бе хора?Като не ти пука за тебе,поне да ти пука за детето ти!
Дано успееш да се съвземеш и поемеш отговорността към себе си и дъщеричката ти!Разбери че не си в тинейджърските си години в който да се примиряваш,прощаваш и самозалъгваш!Не се самозалъгвай,лъжеш само себе си!Достийнство нямаш ли бе жена?!Ако не можеш заради себе си,заради малката го направи,защото колкото и грозно да прозвучи сега тя ти е преоритета в живота.Ние вече сме на заден план.Може би сега ще скочат много хора срещу мен,но аз така мисля.Дъщеря ми пред всичко и всеки! #2gunfireА той никога няма да се промени,напротив ще се усложнят нещата-още повече щом е и маминото синче.А ако имате и брак....пази боже!Успех и много сили ти желая!  bouquet

Последна редакция: сб, 22 мар 2008, 23:15 от paneva_82

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Защото си наранена! Защото смяташ, че с нищо не си предизвикала такова поведение- следователно си невинна. И наистина си!
От всичко изброено- бягай много, много далеч! Има други, съвсем различни мъже, които ще заслужават "разтуптяването" на сърцето ти- много са...
Бягай...

# 6
  • Варна
  • Мнения: 777
Бягай,мило момиче!Няма какво да  хубаво да получиш от този човек!Още повече щом и майка му се намесва...А алкохолната зависимост съвсем допълва пейзажа.Знам,че ще ти е тежко и ще боли,но мисли за детето си.А дали толкова силно обичаш мъжа си?Дали не е просто страх да не останеш сама?Не знам,трудно е...

# 7
  • София
  • Мнения: 2 296
Бягай,мило момиче!Няма какво да  хубаво да получиш от този човек!Още повече щом и майка му се намесва...А алкохолната зависимост съвсем допълва пейзажа.Знам,че ще ти е тежко и ще боли,но мисли за детето си.А дали толкова силно обичаш мъжа си?Дали не е просто страх да не останеш сама?Не знам,трудно е...
Защото си наранена! Защото смяташ, че с нищо не си предизвикала такова поведение- следователно си невинна. И наистина си!
От всичко изброено- бягай много, много далеч! Има други, съвсем различни мъже, които ще заслужават "разтуптяването" на сърцето ти- много са...
Бягай...
Peace

Наистина е много тежко и трудно,ти сама виждаш и разбираш,че нищо няма да се получи.
Поне детенцето е още малко и ще е по-лесно сега,отколкото след 1-2 години!
Стискам палци да вземеш правилното решение за теб и детенцето ти!
Мисли първо за нея,после за всичко о станало.Кураж! Peace  bouquet

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Трудно ми е да те разбера и изобщо да разбера жени в твоето положение. Кое те кара да го обичаш? От кое не можеш да се откажеш? От пиянски изпълнения, секс за негово удоволствие или бой?

# 9
  • Мнения: 3 674
Да не би да си мазохистка?!!  newsm78

# 10
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Да не би да си мазохистка?!!  newsm78

Коооооолко дълбокомислено и смислено.
Не мисля, че влюбеният/обичащият човек може да вижда нещата толкона ясно и толкова безнюансо,
колкото вас, о, велики фолрумски съветнички, които в своя собствен живот едва ли биха могли по същия начин да рекат и отсекат.

Това, което казва Катюша, е наистина така. Дано да намириш сили да избягаш от тази любов, която те погубва.
Имам една приятелка, която много обича мъжа си, и въпреки това, са толкова нещастни заедно... Боли ме сърцето, като си говоря с нея, и все не мога да измисля чудото, което да направи така, че отонво да виждам хубавата й усмивка.
 

# 11
  • Мнения: 66
Не мисли за него, а за себе си и детето.Веднъж посегне ли, няма да спре.Вземи си живота в ръцете и ще успееш.

# 12
Да не би да си мазохистка?!!  newsm78
и майка ми това казва! Embarassed Абе,де да знам,може и това да съм!
Просто съм много привързана към близките ми хора - родители,сетра,брат,мъж...
Изключително моногамен човек,който е готов да се бори докрай за любовта си.Още повече сега с оправданието заради детето!А то наистина не е така,защото ми е ясно,че то не трябва да страда от фактора баща пиянстващ,нападащ  и малтретиращ семейството си.
Адски ми е трудно да кажа край на любовта си.На моята любов!Много е гадно!И много боли!За разбитите надежди и мечти,за пропилените обещания...за всичко!
И може би страха от това,че ще остана сама още допълва картинката.Защото от години майка му все ми натяква,че ако не е добрия й син,никой нямало да ме вземе...А тя цял живот така и не си намерила мъж,за да дава всичко за него и сега иска идва ли не той да й е залепен за полата и да няма собствено семейство.
А не мога да кажа,че имам липса на обожатели,но вече с детенце става съвсем друга история...
Благодаря ви за подкрепата и съветите! Heart Eyes
На моменти започвам да се съмнявам,че имам раздвоение на личността,защото едната половина в мен си мисли всичко онова,което сте написали и осъзнава,че трябва да бяга бързо на далече.А другата половина рони сълзи и си задава въпроси от сорта
Защо не мога да спра да го обичам

# 13
  • Мнения: 122
Зарежи го тоя. Разбирам те, че си обичлив човек обаче като гледам той не те обича.
Я горе главата, ши си намериш по-готин мъж.   bouquet

# 14
  • Мнения: 3 674
Да не би да си мазохистка?!!  newsm78

Коооооолко дълбокомислено и смислено.
Не мисля, че влюбеният/обичащият човек може да вижда нещата толкона ясно и толкова безнюансо,
колкото вас, о, велики фолрумски съветнички, които в своя собствен живот едва ли биха могли по същия начин да рекат и отсекат.

Това, което казва Катюша, е наистина така. Дано да намириш сили да избягаш от тази любов, която те погубва.
Имам една приятелка, която много обича мъжа си, и въпреки това, са толкова нещастни заедно... Боли ме сърцето, като си говоря с нея, и все не мога да измисля чудото, което да направи така, че отонво да виждам хубавата й усмивка.
 

Драга ми LemonDesi ...ами любовта не би ли трябвало да е взаимна а?  Тя се измъчва и обича, а получава ли същото обратно? Не!

Е за какво повече да говорим, няма нужда от много философия в случая. Crazy

Иначе аз зададох въпроса си към авторката  не за да я обидя.Всъщност  има такъв тип жени които са мазохистки, мъжете ги  пребиват от бой, но те не "спират да го обичат"...

Това момиче залужава да бъде щастливо и да бъде  обичана от мъжа с когото дели дните, часовет и минутите си..или ти не мислиш така?  Thinking

Виж вече от тук нататъка избора си е неин. Иска ли тя  да се "самоизмъчва" което е равносилно  за мен на мазохизъм..тъй като си причинявяш болките сам.

 Или...  да се тръгне в друга насока,  тоест да се намери щастието, което всеки човек на земята заслужава.

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 01:07 от ЧервеноВинце

Общи условия

Активация на акаунт