Моля, дайте ми съвет- детето си повръща антибиотика

  • 5 960
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 565
 Вече трети ден моето дете вдига температура над 39,5 градуса. Опитахме да го лекуваме с хомеопатия, но не се получи. Вече има ангина, конюктивит, разтройство, болки в корема и какво ли още не. Най- лоша от всичко е тази висока температура, коато на два пъти вече стига почти до 40. Педито ни предписа антибиотик Зинат. От както се е родил Любчо е пил два пъти антибиотици, като и двата пъти имахме проблем с повръщането, но някак си го излъгвахме и номерът минаваше. Сега, обаче вече е голям и не се получава. Повръща веднага. Ако наистина не се налагаше, въобще нямаше да го мъча. Ако някой има идея какво да правим, ще бъда безкрайно благодарна. Вече започнах да се отчайвам Cry

# 1
  • Мнения: 14 654
Заведете го в педиатрията за консултация- там има дежурни лекари по всяко време, преглеждат внимателно, може да преценят, че детето трябва да мине на венозен АБ, ако повръща или да изпишат нещо против повръщането. Според мен това можете да направите по това време на денонощието.

# 2
  • София
  • Мнения: 790
И Рали го повръщаше тоя Зинат  Confused Страшно е горчив... Опитай със сок някакъв...Нашата лекарка го смени според антибиограмата и каза че доста деца имат вкусова непоносимост към Зинат. Обади се на лекар, има разни спешни центрове, аз в "Лора" съм звъняла посред нощ и винаги се отзовават. Успех  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Обади се на личната лекарка, за да ти смени антибиотика.
А ако все пак се опиташ да го дадеш сега - направи го сладък със сок или захар.

А този Зинат е направо отвратителен!   ooooh!

# 4
  • София
  • Мнения: 565
 Обадихме се веднага на докторката, а тя каза след час пак да пробваме, да му се успокояло стомахчето... Мъжът ми се измъчи, сипа малко сокче, какви ли не молби не пробва и накрая му го даде насила. А пък аз стоях отстрани ревяща и неспособна да направя нищо Cry. Не ми е ясно как ще правим това упражнение минимум 5 дни по два пъти Sick

# 5
  • Мнения: 1 344
Обадихме се веднага на докторката, а тя каза след час пак да пробваме, да му се успокояло стомахчето...
По принцип "повтарянето" на дозата, ако лекарството е било повърнато, хич не е за препоръчване. Никога не се знае колко точно е повърнато и пр.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Много е неприятно това наистина. Защо не опитате да го давате заедно с храна, без детето да разбира че подготвяте антибиотика. По време на ядене на нещо любимо, което се дава с лъжичка, и предварително подготвената доза смесена с храната да му бъде дадена между другото, като му отвличате вниманието от храненето.
Съществува и рискът детето да усети пак лекарството, но пък може и да мине номера. Thinking
Ако АБ е на 12 часа може да го давате в 08:00 и 20:00 например- винаги по време на хранене. И най- важното детето да не вижда приготвянето на лекарството.

# 7
  • Мнения: 1 485
Обадихме се веднага на докторката, а тя каза след час пак да пробваме, да му се успокояло стомахчето...
По принцип "повтарянето" на дозата, ако лекарството е било повърнато, хич не е за препоръчване. Никога не се знае колко точно е повърнато и пр.
Да,така е,не се повтаря доза!Лекаря ще прецени най-добре

# 8
  • Мнения: 1 030
Пробвай със свещички против повръщане. И аз го имам същия проблем с малката.

# 9
  • София
  • Мнения: 565
 Педито каза да повторим дозата, защото той повърна веднага, просто на момента и съм сигурна, че беше всичко. Тази сутрин пак ни се случи същото, въпреки, че бях дала и капки срещу повръщане Вомитусхил преди това. Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Най-добре сменете антибиотика. Калина също повръща не само от някои антибиотици, но и от Панадол.
На нея Панцефът й е "любим". Не знам какъв му е вкусът, но даже няма търпение да го пие. Хубавото при него е, че се дава на 24 ч.

Другият вариант е да му го дадеш с нещо друго - например кисело мляко и то подсладено или нещо друго, с по-гъста консистенция, така че да не го усеща. Но пък не трябва да е разреден в голямо количество храна.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт