Мито за стоки от Китай???

  • 23 789
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 515
С няколко мои приятелки искаме да си вземем  GSM-и от Китай. Намерили сме кой да ни ги прати дотук, но не знам на митницата да няма някакъв проблем  Rolling Eyes Какво мито ще дължим? Колко %? Има ли някакъв проблем с вноса на стоки от Китай (защото четох нещо такова в темата за ВС)?

Моля ако има някой запознат с покупките онлайн от Китай да пише  Praynig   bouquet

# 1
  • sofia
  • Мнения: 4 296
С няколко мои приятелки искаме да си вземем  GSM-и от Китай. Намерили сме кой да ни ги прати дотук, но не знам на митницата да няма някакъв проблем  Rolling Eyes Какво мито ще дължим? Колко %? Има ли някакъв проблем с вноса на стоки от Китай (защото четох нещо такова в темата за ВС)?

Моля ако има някой запознат с покупките онлайн от Китай да пише  Praynig   bouquet
ще дължите 20% ДДС
и зависи дали стоката се облага с мито %(м/у 5-10%),фотоапарат съм обмитявала и нямаше мито,само ДДС
Ако на пратката пише,че е до 45Е,няма да има мито и ДДС

# 2
  • Мнения: 515
Още нещо да питам - те проверяват ли какво има в пратките? И по принцип къде пише на каква стойност е - отвън на кутията, или вътре в нея?

# 3
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Още нещо да питам - те проверяват ли какво има в пратките? И по принцип къде пише на каква стойност е - отвън на кутията, или вътре в нея?
на кутията е отбелязано в една декларация-каква стока е и колко струва, много често отбелязват,че е подарък,без батерия например.
На 90% минава номера с по-ниската сума

# 4
  • Мнения: 515
Добре, ами ако няма изобщо отбелязана стойност? Има ли такъв вариант? Примерно пращат ни 5 телефона, какво трябва да пише в тази декларация, за да не се налага плащане на ДДС и мито? Може ли нещо такова да се измисли  newsm78 

# 5
  • Мнения: 529
Още нещо да питам - те проверяват ли какво има в пратките? И по принцип къде пише на каква стойност е - отвън на кутията, или вътре в нея?
Доколкото знам малки пратки се сканират, големи могат и да се отварят.

На 90% минава номера с по-ниската сума

Обаче ако се окажеш сред онези 10%, не ти завиждам.

# 6
  • Мнения: 529
Добре, ами ако няма изобщо отбелязана стойност? Има ли такъв вариант? Примерно пращат ни 5 телефона, какво трябва да пише в тази декларация, за да не се налага плащане на ДДС и мито? Може ли нещо такова да се измисли  newsm78 

Няма такъв вариант.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Добре, ами ако няма изобщо отбелязана стойност? Има ли такъв вариант? Примерно пращат ни 5 телефона, какво трябва да пише в тази декларация, за да не се налага плащане на ДДС и мито? Може ли нещо такова да се измисли  newsm78 
да ви изпратят всеки телефон в отделен пакет, 5 телефона не се сщам как ще ги излъжеш,че са 90лв

# 8
  • sofia
  • Мнения: 4 296
На 90% минава номера с по-ниската сума
Обаче ако се окажеш сред онези 10%, не ти завиждам.
ами да не си писал ти цената,че да си виновен, може в Китай да е имало промоция  hahaha

# 9
  • Мнения: 515
Последно питам  Simple Smile Ако ако приятел ми прати колета от там? Какъв е случая тогава?

И мерси момичета  newsm51 Страшно сте отзивчиви  Hug

# 10
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Последно питам  Simple Smile Ако ако приятел ми прати колета от там? Какъв е случая тогава?

И мерси момичета  newsm51 Страшно сте отзивчиви  Hug
и да ти е приятел, и да не ти е,и подарък да пише,че е, ДДС ще си платиш,на моя апарат си пишеше,че е подарък
Платих 18лв митническа декларация,30лв ДДС,7лв ДДС в/у транспортните разходи и се загубих цял ден,дори 2на митницата,повече такива упражнениея, не правя,това за 96долара + 35 транспорт, като цената на този апарат е 900лв в Бг,пак съм си на далавера

# 11
  • Мнения: 529
ами да не си писал ти цената,че да си виновен, може в Китай да е имало промоция  hahaha

Тогава ще те питат за фактура. Ако я нямаш вътре в колета, ще ти сметнат по БГ цени. Да не говорим, че трудно ще объясниш че 5 телефона са само за теб.

Последно питам  Simple Smile Ако ако приятел ми прати колета от там? Какъв е случая тогава?

Същият. Ако фирмата ти ги изпрати дължиш мито над 22 евро. Ако е от приятел - над 45 евро.

# 12
  • Мнения: 515
Мерси   bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • sofia
  • Мнения: 4 296
ами да не си писал ти цената,че да си виновен, може в Китай да е имало промоция  hahaha

Тогава ще те питат за фактура. Ако я нямаш вътре в колета, ще ти сметнат по БГ цени. Да не говорим, че трудно ще объясниш че 5 телефона са само за теб.

това беше в кръга на майтапа, много ясно,че не ги интересува и ще си сметнат по Бг цени

# 14
  • Мнения: 735
А качествена ли е стоката?

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 00:38 от nanndi

Общи условия

Активация на акаунт