На остров Тасос и в Кавала - април 2007

  • 7 434
  • 14
  •   1
Отговори
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Видях този субфорум и реших да ви постна малко снимчици от миналогодишното пътешествие, което направихме с моята приятелка Мария до Гърция! Беше страхотно, на всеки който е решил да посети остров Тасос и Кавала мога да кажа, че определено няма да съжалява! Peace

В Керамоти, на брега на морето - началото на пътуването


В хотел Катерина, в Керамоти


На Филипи - градът построен от Филип Македонски


Параклиса на Света Лидия - първата покръстена жена-християнка в Гърция


Кавала - гледан от крепостта


Виадукта на Кавала - снабдявал града с вода в древността


[Кметството на Кавала - прилича на замък Wink


Площада с гълъбите в Кавала


Такситата в Кавала са ....червени


Ферибота Панагея от Керамоти за остров Тасос


Плажа "Ирис голд" на остров Тасос


Един от красивите заливи на остров Тасос


В манастирите на остор Тасос се влиза ей така - върху панталона с поличка Wink


Поредния красив залив на острова


Ей това е то горната открита палуба на ферибота


На връщане към България кратка пауза в Александрополис - Фара


Пейзаж от крайбрежната улица на Александрополис


|Като за край паметника на българо-гръцката граница, сещате се по случай какво.... Wink

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
хубави фотоси!  Simple Smile

# 2
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Много красиво..това си заслужава да се види.. Peace

# 3
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
И на мен ми беше интересно да разгледам снимките ти от Кавала и о. Тасос. Лятото ще ходим на Тасос и сега съм на тази вълна.

# 4
  • Мнения: 751
С голямо удоволствие разгледах снимките ти.
Аз съм влюбена в Гърция. Heart Eyes
Ние тази година за пореден път сме на остров Миконос. Party

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 849
Страхотни снимки!
Синдарела, моля те, кажи впечатленията си от хотел Катерини в Керамоти Praynig Praynig
След Великден ще ходя с компания и сме резервирали точно в този хотел 2 големи апартамента. Така като гледам май ще вървим по твойте стъпки - идеята ни е 3-4 дни да пообиколиме региона.
Изобщо ако се сетиш нещо, което би било интересно, ще съм ти много благодарна да го сподели. Ще почерпя по едно узо!  Drunk

# 6
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Eliona , страхотно местенце сте си избрали за отдих и определено няма да съжалявате. Peace Хотел Катерина е разположен на едната крайбрежна улица в курортната част на Керамоти, след него следват други хотелчета. Срещу хотелите точно е плажа, от който се вижда насреща остров Тасос. Плажа е разделен от крайбрежната улица с хотелчетата от красива борова горичка, в която растат огрооомни шишарки, взехме си такива за спомен. Grinning Самото хотелче има много красив вътрешен двор - на снимчицата си го видяла, страшно много зеленина и големи красиви палмови дървета. Хотела представлява няколко двуетажни къщички, а стаите са така наречената икономична база за почивка - студио - ние с приятелката ми бяхме настанени в стая с две легла, която си има кухненски бокс оборудван с всичко необходимо за готвене, като уреди, има си и самостоятелна баня с тоалетна, в студиото има и телевизор. Наши приятели семейство бяха в студио-апартаментче за четирима - там имаше две стаи с по две легла и пак кухненски бокс, с баня и тоалетна. Ресторантчето на хотела е много приятно, стопанката е една усмихната гъркиня, която говори малко руски и е адски мила и любезна. Едната вечер ходихме на таверна в Ксанти и си изкарахме много весело, паднаха танци, оркестъра който свиреше беше на много добро ниво! Последната вечер преди да пътуваме за България ходихме в едно рибно ресторантче в Керамоти, наблизо до хотела, там хапнахме октопод - малко все едно дунапрен ядеш, ама опитахме! Wink Много е интересно на ферибота - долу товарят превозните средства, а хората са горе на палубата или в закрития салон - сам си избираш къде да седнеш! Друго какво - опитайте традиционното им ястие - "суфлаки", с моята приятелка ядохме по едно такова на остров Тасос, като спряхме в Панагея, представлява нещо като хамбургер - едно навито по интересен начин месо в питка и там някаква гарнитура има с месото! На остров Тасос е много хубаво в магазина на фабриката за накити "Ирис голд" - продават бижута и всякакви други сувенири, аз си купих една сребърна икона от там! Сигурно ще го разгледате! По принцип зеленината на остров Тасос е малко оскъдна, но екскурзоводката обясни, че в древни времена острова е бил неколкократно подпалван при турски нашествия и затова е така!
Кавала е прекрасен град - в него има страшно много мотоциклети и червени таксита! Grinning Лесен е за ориентация защото сградите са разположени амфитеатрално в посока към морето! Качете се на крепостта - от там се открива невероятна гледка към залива и града! Като тръгнете да слизате от крепостта ще се наложи да минете под средновековния виадукт и ще излезете точно срещу Районния им съд! Сградата на кметството е много забележителна, лесно ще я откриете, точно след една хубава градинка за отдих е!
Освен да ти пожелая хубава почивка и после като се върнеш да сложиш и ти актуални снимчици, за друго не се сещам в момента!
Поздрави от мен!
~~

# 7
  • Мнения: 265
много красиви снимки.благодарим за предоставянето.разгледах ги всички и много се впечатлих от красотата на тасос.точно сега съм на тая вълна,защото сме резервирали от 01 до 04 май за там.не сме ходили до сега и точно се колебаех преди да сме платили капарото дали си струва.тия фотоси много повлияха на решението ми.отивам да плащам!....

# 8
  • Мнения: 867
Благодаря за снимките, аз също резервирах за Тасос и Кавала от 01.04.май , и съм се настроила за страхотно прекарване!

# 9
  • София, България
  • Мнения: 5 594

До всички които се отправят към Кавала и Тасос - незнам дали е сезона, сигурно ще изръся глупост, но непременно пробвайте пресни калмари и риба, която гърците наричат хаврос

# 10
  • Мнения: 4 784
Да ви препоръчам едно местенце за хапване в Кавала. Намира се точно преди кея за ферибота. Наредени са няколко ресторанти в редица. В първия от тях работи един българин от много много години и винаги може да ви предложи нещо вкусно и прясно и да ви помогне с избора. Има и меню на бг език,  макар че ресторантът е толкова посещаем, че застояла храна там едва ли се задържа.

# 11
  • Мнения: 2 082
момичета,ще ходим до сандански и мислим да прескочим един ден до кавала.но имам няколко въпроса:
1-децата как минават границата-без документи ли?
2.как е плажа там
3.как стои въпроса с храната при положение,че не знаем език..
4.колко време е пътя от бълг.граница до кавала и
ако се сетите нещо друго,което трябва да знам,ще съм ви благодарна...  Grinning   bouquet

# 12
  • Мнения: 3 215
Децата минават границата с паспорти, а ако са само с единия родител, и с нотариално заверена декларация от другия родител,че няма против извеждането им от страната (има доста теми за тази декларация и за ваденето на детски паспорти).
Плажът в Кавала е сравнително тесен и доста пълен,но ако излезете от града и в двете посоки (към Солун или в обратната посока) можете да намерите и по-хубави плажове.
В ресторантите имат меню на английиски/немски - поръчвайте от него.Често хора от персонала са бг-ри,така че все някак ще се оправите.А вие съвсем никакъв език ли не знаете  newsm78
Пътят от границата до Кавала - зависи за кой пункт говориш.От Кулата е може би към 3 часа, от новия пункт Илинден (след Г.Делчев) - към 2 часа.

# 13
  • Мнения: 4 406
Само не ходете 17-21 Септември в Кавала има една огромна конференция и всичко ще е фраш

# 14
  • Мнения: 2 082
благодаря за информацията   bouquet
а за езика-знаем английски,но мислех,че те не знаят  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт