АБКМ, моля за рецепти.

  • 3 342
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте .  bouquet

Моята дъщеря е на година и половина. Преди три седмици установихме алергия към млякото и соя. Захранването минахме по най-трудния път. Просто отказваше почти всичко. Досега храненето ни е борба. Единственото на което разчитах беше млякото, а се оказа , че това най-много и е вредяло. 

Моля дайте ми безмлечни рецепти. ще опитам всичко.

Предварително благодаря за всички мнения.

Целувки.

# 1
  • Мнения: 422
По-конкретно, какви рецепти търсиш?

# 2
  • Мнения: 83
Малко е трудно да се каже, защото в приготвянето на повечето ястия се добавя мляко, айца и соеви продукти. За сега се храним с печено пиле, и малко готвени ястия (картофи със зеленчуци, супи без застройки, ориз с пиле и домати) . Търся всякакви рецепти, които да не съдържат тези неща(алергените). За закуска обяд и вечеря. Малко хаотично се изразявам, просто защото съм още объркана и не съм хванала някакъв режим. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 22 867
Виж в ТАЗИ ТЕМА, дала съм два линка в моите постове. Вторият е точно с рецепти за деца. Не съм сигурна, че ще ти свършат работа, но погледни все пак.

# 4
  • Мнения: 83
Лабрех , много ти благодаря.   bouquet

# 5
# 6
# 7
# 8
  • Мнения: 51
Синът ми е с тази диагноза от 1-месечна възраст. Всичко каквото съм му давала е било без мляко и яйца. Пред няколко месеца се захранихме успешно и с тях, но все още продължавам да му готвя повечето от нещата както си е свикнал /не приема лесно нови вкусове и вид на яденето/. Изцяло аз му готвя, не е на кухня или пюрета. Правя супички доста - пилешка, свинска, зеленчукова, супа от запечен карфиол, и просто не ги застройвам. Аз съм свикнала така да ги правя, защото мъжът ми също не може да яде яйца. От яденетата фаворит ни е пилето с ориз и въобще всякакъв ориз със зеленчуци, други меса, печени картофи с овчи или кози кашкавал, картофени кюфтета също с овчи или кози сирене, пилешки дробчета, гювеч и основно е това. За закуските правя нишестета и грис с вода, бисквитена торта, плодови пюрета, безмлечни каши.

Общи условия

Активация на акаунт