Белег на устната

  • 4 116
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте,преди известно време детенце си цепна устничката и сега си и остана белег,който се вижда като се усмихва,една бяла чертичка SadКогато ходихме при педиатърката тогава,тя каза да не го мажем с нищо и че ще мине от самосебе си и нямало да остане белег,но аз като гледам изобщо не се маха и започвам да се притеснявам ConfusedТрябваше ли да го намажем с нещо,все се обвинявам че не направихме нищо и така ще си остане ooooh!

# 1
  • Мнения: 9
Здравей!
Не съм специалист по тия неща, само мога да споделя, че преди няколко дни племенникът ми си цепна устничката при падане, зашиха му я в пирогов и са му казали да го мажат със заешка маз (от див заек), за да заздравее по-успешно. Намерихме такава и го мажем, дано помогне. Каза ни го една жена, която разбира от народни лекове.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 508
Дъщеря ми на две години и половина си цепна устната жестоко, сложиха й 2 шева, а тя ги изтръгна още на втория ден. Така си го оставихме да зарастне, и независимо от вмешателството й, 3 години след това белег вече нямаше. Не се притеснявайте, и вашите ще се оправят  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 41
Ох Jarrita,ако знаеш как ме успокои HugНие даже не сме ходили да ни шият защото лекарката така прецени,ама щом казваш че и от шев не са останали белези,тва е добре Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 1 508
В началото голям страх беше. Някои лекари ни препоръчаха пластична операция, ама аз тропнах с крак и заявих, че детето на операция няма да подлагам, пък ако й пречи като порасне, тогава може.

Повечето ме подкрепиха, само свекъра каза "Каква майка си ти, да оставиш детето да се комплексира от това, че е обезобразено!" Е, един белег на устната не е кой знае какво обезобразяване, даже и да не изчезне съвсем, но това направо ме потресе - той едва ли не нарече детето уродливо, само защото имаше малка чертичка. На който не му харесва, да си гледа работата, а аз мойта си я гледам - детето е хем хубаво, хем няма психически травми от операции.

# 5
  • Мнения: 200
Моя син -големия , след прекарана варицела имаше 2 белега на лицето и го мажех с Контрактубекс или нещо подобно,но незнам за вашата възраст дали става ,пък и сте малки, най -вероятно ще изчезне без никакви мазила

# 6
  • София
  • Мнения: 39 723
Писах, писах и не постнах. Simple Smile
Та. Дияна беше малко по-голяма от твоето детенце когато си сцепи клепача. Лепиха я. Мазах я с Мадеказол. Година и  нещо по-късно отново си сцепи същия клепач. Отново мазах, този път с Контратубекс. Белези има, но са много бледи и почти не си личат.
Личната лекарка каза, че и белезите от варицела могат да се мажат с Мадеказол и Котратубекс, но трябва упорство.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 537
Моя син -големия , след прекарана варицела имаше 2 белега на лицето и го мажех с Контрактубекс или нещо подобно,но незнам за вашата възраст дали става ,пък и сте малки, най -вероятно ще изчезне без никакви мазила
В листовката не са посочени ограничения относно възрастта на пациента, но ''Контратубекс"-а мисля, не е желателно да се използва на устата, логично може и сигурно детето ще го оближе ooooh!!!! Ако толкова ви притеснява белега мога да ви препоръчам да се консултирате с физиотерапевт, дали може да се приложи....то е един вид облъчване на белега и се получава доста по-бърз и добър ефект за неговото заличаване, но не зная има ли ограничение за възрастта на пациента и разбира са не при всички белези може да се очаква резултат, но затова може самия физиотерапевт да ви каже най-точно. Peace

# 8
  • Мнения: 41
Моя син -големия , след прекарана варицела имаше 2 белега на лицето и го мажех с Контрактубекс или нещо подобно,но незнам за вашата възраст дали става ,пък и сте малки, най -вероятно ще изчезне без никакви мазила
В листовката не са посочени ограничения относно възрастта на пациента, но ''Контратубекс"-а мисля, не е желателно да се използва на устата, логично може и сигурно детето ще го оближе ooooh!!!! Ако толкова ви притеснява белега мога да ви препоръчам да се консултирате с физиотерапевт, дали може да се приложи....то е един вид облъчване на белега и се получава доста по-бърз и добър ефект за неговото заличаване, но не зная има ли ограничение за възрастта на пациента и разбира са не при всички белези може да се очаква резултат, но затова може самия физиотерапевт да ви каже най-точно. Peace
Точно педиатърката като го погледна и каза че няма смисъл да го мажем с каквото и да било,защото там е лигавица и нямало да се задържи никакъв крем и второ има вероятност да го оближе,но мъжа ми се притеснява че май е трябвало да го мажем с нещо,а мисля че е малка за пластична операция

Общи условия

Активация на акаунт