Не иска да яде готвена храна, с какво да разнообразя?

  • 1 157
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
На първа страница има тема с въпрос на майката - "Какво ядат вашите деца?". Там съм отговорила, но реших да пусна питанката си и тук с надеждата за повече отговори.  Wink

Моята щерка е на 5 месеца и 10 дни. Зеленчуково пюре, готвено от мен не иска и да близне, плюе и плаче, за жалост на тази възраст освен картоф, морков, тиква и тиквичка друго не може да яде и така каротена /от тиквата и моркова/ и идва в повече и е с доста червени бузи а друго не мога да и предложа. Само за варен картоф не ще и да чуе...  Направо не знам какво да и давам. Тиквичката също не е фаворит, но успявам да я пробутам размита с мноооого АМ.
Днес педиатърката ми каза, че ако продължава с това меню ще стане оранжева.     

Вие какво давате на подобни злояди деца?
 

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей,
злояди деца няма по принцип, ние родителите ги правим такива  Simple Smile
Остави детето до 6 месеца само на АМ и след това пак опитай  Hug

# 2
  • Мнения: 119
Здравей Блонди

Аз лично не съм привърженик на "новите" модели на хранене - само на кърма или АМ до 6 месеца. Мисля, че детето има нужда и от друга храна още повече, че разнообразието поощрява апетита.
Само дето на практика при мен се получи друго.  Confused

# 3
  • Мнения: 27 524
Аз лично не съм привърженик на "новите" модели на хранене - само на кърма или АМ до 6 месеца. Мисля, че детето има нужда и от друга храна още повече, че разнообразието поощрява апетита.

Моделите, както ги наричаш, не са нови. Нови са все още в България. Иначе не  Simple Smile
Щом така мислиш (хубаво е да се мисли след четене, преценяване, съгласуване и добро информиране), давай.  Peace Ти си майката, ти решаваш. Тук общо взето си чешем езиците  Grinning
Но после не се чуди защо детето е злоядо  Wink

# 4
  • Мнения: 200
Моят син също неискаше да яде пюретата,които аз му приготвях ,но пък  купените ги хареса .Само домашно приготвени ли даваш? Пък и моето мнение съвпада с това на Блонди - аз захраних на 6 мес.

# 5
  • Мнения: 195
и аз захраних на 6 месеца. Ниама за къде да се бърза. Че яло 6 месеца само АМ- няма лошо, налии цял живот ще яде после друго.
пробвай с купени-може тях да хареса и постепенно после ако държиш да готвиш ще въведеш домашни.

# 6
  • Мнения: 745
Каши яли ли сте?
А купешки пюрета яде ли,защото си упоменала само дамашни?

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Пробвай с купешки  Peace

# 8
  • Мнения: 119
Тя само готови яде на ХИП, но от там идва липсата на разнообразие, защото освен комбинацията на тиква, морков, картоф и тиквичка друго не мога да давам на тези месеци. Останалите, които според производителя мога да давам на тази възраст имат много неподходящи според мен съставки като сметана, мляко, целина, подправки и затова съм ограничила избора си до 4-5 вида, от които пък има опасност да си направя детето оранжево... Shocked Crazy Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 9 973
ние ядем 2 вида пюрета,всичко друго се хвърля

# 10
  • Мнения: 83
Не се тревожи, давай каквото поиска, и отвреме навреме опитвай да разнообразяваш Peace

Ама и снимката ти е една оранжева Mr. Green Laughing Joy Joy Joy
 Hug

# 11
  • Мнения: 200
Можеш да даваш и броколи поне не е оранджево

# 12
  • Мнения: 60
Puzzle,давай и това пюре,което харесва,но ограничи моркова(на тези месеци и ние бяхме започнали да се оцветяваме в оранжево-от пюрета и сокове с моркови).Давала ли си и следобяд кисел или нишесте? Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 12 551
Можеш и карфиол и броколи да дадеш. Опитай с пюретата на Нестле и Гербер.

# 14
  • Мнения: 953
Дъщеря ми беше с оранжев нос Crazy, защото бях прекалила с тиквата и моркова - бяха й любими.
На тази възраст можеш спокойно да вземеш от супите на Гербер - много са вкусни ( бурканчета от около 150 грама),  и много ги харесват децата. 
Можеш да даваш и каши - в началото малко по редички с плодово пюре или пък с пасиран плод в кашата.
Основната храна трябва да си остане млякото, задължително в зеленчуковите пюрета слагай АМ.

Общи условия

Активация на акаунт