Цистит и кърмене - какво да правя?

  • 2 051
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 752
Имам хроничен цистит и снощи пак се появи. Обикновено пия Ciprofloxacin и ми минава бързо, но сега като кърмя не смея. Знаете ли дали докъто къмя мога да пия чай от мечо грозде или нещо друго защото е непоносимо...даже тази сутрин се появи кръв в урината ми Cry

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мечо грозде на таблетки и таблетки касис може.Пий сок от касис - поне по 1л на ден,плюс поне още 2л течности,за да размине по-бързо.Хомеопатичното Арника-Хийл (не е класическата хомеопатия,от нормалните аптеки се купува) действа при цистит и е съвместимо с кърменето.
Но най-добре да идеш на лекар,щом има и кръв в урината - ще ти изпише антибиотик,съвместим с кърменето,че да не стане голям проблем.Много ти съчувствам - и аз имах подобни хронични проблеми преди време,но отдавна не са ме навестявали (за щастие).Бързо да минава!

# 2
  • Мнения: 1 771
По време на бременност получих цистит не пих антибиотици, но с чай се оправих. Чай или липа или от лайка. Правя две дази, като в едната слагам мед, а в другата сок от лимон. И пия като редувам ту от сладкия, ту от киселия. Сладкото и киселото по този начин обива бактерийте така ми  каза една мед сестра.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
При цистит много помага сок от червена боровинка, но понеже не се намира в БГ, потърси екстакт. В дрогериите на "Лечител" има, но ако го купиш оттам, питай конкретно при цистит каква е дозировката.

Общи условия

Активация на акаунт