Добър рехабилитатор ДЦП

  • 4 861
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Здравейте мили майчета, вчера ни диагностицираха с деснностранна хемипареза - лека форма на ДЦП. Малката държи ръчичката почти постоянно в стиснато юмруче, координацията и финната моторика се различават от тези на лявата ръчичка. Казаха да правим рехабилитации. Не ми се иска да попадаме на сляпо на рехабилитатор и за това моля за вашите впечатления и препоръки. Знам, че има клиника в Красна поляна, където вероятно са доста специализирани, но доколкото знам места няма, а и не ми се иска да заемаме мястото на детенце с по-сериозен проблем. Засега сме записали час при Мухарова в МЦ "Детско здраве" Някои има ли наблюдения и отзиви за нея newsm78
Чакам с нетърпение отговорите ви  Hug

# 1
nie sme sas sashtata diagnoza i ot samoto ni rajdane hodim na rehabilitacia v Maichin dom opredeleno sam dovolna
jenata se kazva MARINA i napravi chudesa za moyata malka bebka ako te interesuva neshto poveche pishi

# 2
  • Мнения: 166
Здравей, благодаря ти, че си ми отговорила  Hug
Моля те дай някакви координати на вашата лекарка. Интересува ме също дали прави домашни посещения.
Нас доста късно ни диагностицираха, благодарение на ДжиПито #Cussing out Ние отидохме на рехабилитацията в Детско здраве и бебка не спря да плаче 40 мин. Направо ми скъса сърцето. Cry Така ли реагират дечицата попринцип на тези процедури или е така само в началото Sad

# 3
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравей мила!

Аз водя детко на рехабилитация при Мими Петрова от педиатрията. Много съм доволна от нея. Децата реагират различно на масажите. В началото винаги плачат.
Моля пиши на лични ако се интересуваш. Ние ходим при нея от много време и съм доволна.
Кураж!   bouquet

# 4
а колко е голяма бебка и как се стигна до тази диагноза питам защото и ние сме със същата диагноза но ни правиха скенер и тогава чак се потвърди  със сигурност Сега сме вече на годинка и правим по няколко крачки сами и всичко благодарение на кинезетерапията да прави и дом посещения  а може да я намериш в Майчин дом кавинета по ЛФК на първия етаж в поликлиниката УСПЕХ

# 5
  • Мнения: 166
Благодаря ви мили майчета, които откликнахте на молбата ми Hug Hug
Бебка е на 7 мес. На епикризата и при изписването пише средна асфикция. На мен никой не ми и каза, че е имало подобен проблем. Close Още от самото раждане ми се струваше, че някак не държи ръчичките еднакво, но всички ме уверяваха, да не се притеснявам, че ще е левичарка и оттам идва различието  Confused (Татко и е левичар) Но времето минаваше и разликата ставаше все по-очевадна. Тя посяга към предмети само с лява ръчичка, дори предмета да е от дясната страна. С нея се държи за коритцето докато я къпем например или за кошарката. С другата ръчичка не хваща нищо и я държи в юмруче и е скована. Ако реши да посегне към нещо я движи някак по-особено-  движението идва от рамото и не я завърта както трябва. С крачето проблема е почти незабележим. Направи ни впечатление, че когато е по коремче рита само с лявото краче. На последните две консултации аз споменах на Джипито, че наблюдавам тези неща, но не останах чута. Тя провери има ли сила в ръчичката, а ок си е детето, ще бъде левичар сигурно. При нея попринцип е голяма лудница и явно за това не ни обърна достатъчно внимание  ooooh!
Ние обаче решихме да я заведем при Драганов-ортопед, той пък ни препрати към Литвиненко-невролог. При него прегледа не беше кой знае колко обширен, но се надявам, че е преценил правилно, все пак е виждал хиляди подобни случаи. За скенер и ЯМР спомена, че може да се направят, но като поотраснело детето. Каза само рехабилитации да правим. Не ни насочи конкретно към някои. Само спомена, че към педиатрията щели да ни настанят в болница и единствено това било безплатно. Ако искаме само процедури без престои навсякъде е платено. Чудя се така ли е наистина newsm78
И без това стана безкрайно дълго, но бих искала да ви задам още няколко въпросчета:
1. Плакаха ли вашите бебоци на първите процедури и за колко време се адаптираха? Рехабилитаторката, която посетихме каза, че вече е прекалено голяма и разпознава своите от чуждите и затова така реагира. Една мама, която ми писа на лични каза, че нейната бебка е плакала първите 4-5мес. Това ми се струва страшно много Cry Не е ли стреса за дечицата огромен
2. Какъв е подхода на вашите кинезитерапевти? Имаха ли опазнавателен период с бебоците. Един- два пъти например през които бебоците само да се запознаят с тях, за да не ги възприемат за чужди хора- не толкова да ги масажират, колкото да им говорят или просто да присъстват в стаята? Аз очаквах нещо подобно и останах разочарована. Говорят ли им по време на процедурите?
3. Рехабилитацията само на засегнатите крайници ли е или на цялото тяло?
4.След колко време видяхте първите подобрения?
5. Какъв е критерият ви за оценка на рехабилитатора като добър- какво друго ви прави впечатление освен постигнатия резултат
Извинявам се- постът ми стана ужасно, ужасно дълъг- но още съм съвсем в началото на пътя и ми е много мъгляво, а искам да направя най-доброто за моята шушулка. Heart Eyes
Надявам се да ми помогнете да намеря правилния за нас човек. Дано имате търпението да изчетете писанието ми Hug

# 6
  • Мнения: 382
Ходили сме  при Мими Петрова, при Чавдаров и в МА при Ина и Стефи. Това, което моето дете може, го дължи на последните две. С думи не мога да изкажа благодарността си към тях. Мими Петрова само гледа как да ви вземе на частно, процедурите ги прави на кухненската маса у тях и продължителността им всеки път намалява, защото има уговорки с други. При Чавдаров поставят децата под общ знаменател и терапията е една и съща, независимо от проблема. Да не говорим за това, че през 15-те минути, през които се работи, се правят 2-3 упражнения, които са крайно недостатъчни. И накрая все ще намерят причина да искат пари.
Да, в началото децата наистина плачат. Резултатите се виждат след месеци усилена работа. Рехабилитаторите решават какви упражнения да правят. Ние правихме в началото само за ходене, сега и изправителни упражнения.

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 09:02 от svetkavitsa

# 7
  • Мнения: 487
Здравейте и от мен мойта дъщеря е с АП .Не е вярно че ако не искаш да лежиш в болница са платени процедурите ние ходим в поликлиниката до педиатрията при там ни правят физио терапия и рехабилитация(Ина Томова)с талон номер 23 от ли4ния лекар се полагат 5 дни процедури.Децата винаги плачат на процедурите колкото и да са големи,но за седмица майката свиква горе долу.Наща педиятърка казва ,че ако не плаче детето значи не се работи с него.За съжаление няма опознавателен период дете -рехабилитатор ,но моита дъщеря на второто ходене се усмихна на Ина което и се видя странно при условие че още се скъсва да реве.Както казват хората по добре да реве сега за да не реве после.Иначе напредък забелязвам и то голям.

Общи условия

Активация на акаунт