може ли да се възобнови кърмене след спиране от 4 месеца?

  • 8 897
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 389
Момичета имам следният въпрос - Моят бебо е на 4 месеца, правех опити за кърмене в началото, но не се справих, че дори и с помпата не успях, а и бях много изморена и изнервена, не се хранех и т.н., Но може ли сега 4 месеца по късно да се възобнови кърмата, тя сега е спряла, но може ли ако започна пак с помпата, та да тръгне и има ли опасност така да си докарам някой мастит или друго възпаление , знам ли, какво е мнението ви? ААААА и друго важно, естествено пропуших, но ако кажете че може пак да кърмя, колко време трябва да изчакам да мине за да се поизчисти никотина /като спра да пуша разбира се, веднага/

# 1
  • Мнения: 5 401
А бебчето дали има все още сукателен рефлекс, защото 4 месеца е сериозен период.. Чувала съм за бебета, които месеци наред са хранени от шише и въпреки това в един момент започват да сучат. Та, ако бебчо има желание да суче, има начин да си върнеш кърмата!

Цедене през 2-3 часа, приемане на течности, поставяне на бебето на гърда. Ето:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=52165.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=62918.0

Разгледай внимателно Библиотеката!

# 2
  • Мнения: 378
С първото си дете го възобновихме след 3 месеца прекъсване, но беше сукало 2 години и 8 месеца...
Не използувайте залъгалка, давайте адаптираното мляко с лъжичка, след като сте предложили първо гърда. Би било добре да опитате...
За бебетата сукането е удоволствие и мисля, че ще засуче...

# 3
# 4
  • Мнения: 4 275
butterfly*,благодаря ти за темата! Hug
Аз успях да кърмя около месец и от месец сме на АМ,дори и не предполагах,че кърмата може да се възобновява,още повече че педиатъра на Ния ми каза,че няма шанс да се появи отново.
Сега ще опитвам пак и дано имам успех.Толкова искам да си кърмя бебето!Обнадеждена съм

# 5
  • Мнения: 553
има случаи в които жена осиновява дете и й слиза кърма  Simple Smile
ако сега си спокойна, детето се храни иначе, можеш да почнеш вместо залъгалка да го слагаш на гърдата. сигурна съм че ще му е приятно да си го гушкаш и може да засуче за удоволствие и за успокоение. А когато това стане може постепенно да ти се върне кърмата. И постепенно да се увеличи и да посуква преди/след АМ-то и да върнеш едно по едно някои кърмения. С захранването ако слагаш АМ в яденето може за незаместените хранения да останете и само на кърма.

Опитай- важното е че имаш желание, което показва че може би подсъзнателно си усещаш какво ти е състоянието, може би именно защото може,затова ти  се върти в главата  Grinning
на мен така ми се завъртя мисълта за бебе точно на датата на ОВУ  hahaha, макар че не знаех че е така.

Първото което си помислих като ти прочетох темата беше именно това

# 6
  • София
  • Мнения: 389
Благодаря ви момичета, аз дори вчера го сложих за малко и той си сукна, беше му странно според мен, но направи опит, обаче аз най-вероятно не успявам да го наместя, за да му е удобно и той се мъчи, пак ще пробвам. За съжаление върна това което явно е изсмукал /поне мисля, че е изсмукал/, но може би защото го въртях наляво надясно и къде ли не. Rolling Eyes

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Интересуваме темата, тъй като ще се деля от детето за 3 седмици и ме е страх, че ще се отбие. Дръж ни в течение какво става.

# 8
  • Мнения: 9 973
това не го знаех

# 9
  • Мнения: 378
Сутринта четох публикация по темата:
"Релактацията не е мит. Даже неродила жена, ако започне да слага бебето на гърда, ще се появи кърма.
Имало е случаи, когато баба е кърмила внука, възстановявайки кърмата...
Напълно е възможно майката да възстанови лактацията след година, започвайки да слага детето на гърда. Но за възстановяване изцяло на кърменето са необходими упорство и желание.
За подкрепа и помощ е необходимо лично общуване с консултант по кърмене, такива въпроси не се решават виртуално...
Поздравления, че се стараете! Струва си да продължите!
Желая ви успех!"        bouquet

Дени_к, през времето, когато не сте при детето може да се изцеждате. Кърмачето ви има опит, няма толкова бързо да забрави... Добре е, през времето, когато ви няма да го хранят с лъжичка и чашка, без шише...

# 10
  • Мнения: 553
не е важно че го е върнал ,   факта че е е сукнал макар малко е най- важната част от пейзажа

огромната разлика е че сега си спокойна. Кърмата е по-сладка и по-вкусна от АМ, което много увеличава шансовете.
Слагай го преди или след АМ /ако е изгладнял и ще се изнерви-го сложи след АМ, ако още е спокоен и не е еизгладнял- преди АМ/
сега важното е да му хареса идеята. след като е сукал- доизцеди и двете гърди, дори и да са капчици- и без друго задното мляко повечето майки изобщо не могат да го изцедят.
обаче- цедиш 2мин едната после почиваш, после 2 мин другата после 4-5 мин почиваш. това е за да дадеш време да слиза мляко на мястото на изцеденото.
във вашия случай е важното детето да иска да суче, дори  и само за залъгалка- за удоволствие, това ще ти стимулира кърмата, хем докато това става то няма да се ядосва че не потича обилно мляко. приеми го като игра, забавлявайте се. сега не е е въпрос на живот и смърт.
на мен ми се наложи да храня малкия 2 седмици с АМ и се цедих и после си засука без проблем.

# 11
  • Мнения: 525
Такава тема не очаквах да видя. Wink

Интересно какво ще се получи. Наистина.
Дори се чудя дали да не пробвам.

Butterfly, надявам се ще споделяш какво се случва. Успех. Peace

# 12
  • Мнения: 745
Вие ме шашнахте!!Ми аз това за първи път го чувам!Ще следа темата,ако има резултат пиши!!!При мен паузата е 5 месеца,пък никак не ми се искаше да е толкова кратко нашето кърмене.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 693
Ще следя и аз Flutter

# 14
  • Мнения: 700
 Според мен всичко зависи от твоето и на бебето желание,останалото е подсигурено от природата.Обнадеждаващо е да знаеш,че дори и мъже са прокърмяли (както стана въпрос в една съседна тема)

Общи условия

Активация на акаунт