Искам да ставам мама.

  • 3 404
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 298
Здравейте!
Мисля, че ми е време вече и аз да се включа в този форум.На 26 години съм и с приятелят ми искаме вече да си правим бебе, но аз първо искам да знам преди това дали трябва да си направя някакви изследвания и какви са те?Трябва ли да пия  някакви витамини? Тоест дали трябва да се подготвя по някакъв начин за бременността?Искам всичко да е както трябва и затова се допитвам до вас, жените които вече сте раждали или ще раждате, тъй като вие най-добре знаете?
Предврително благодаря Grinning

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 891
Можеш да започнеш  да пиеш фолиева киселина.

# 2
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Здравей Hug
Като за начало може да си направиш профилактичен преглед при гинеколог Grinning
Също така е хубаво да пиеш фолиева киселина Peace
Желая ти успех в бебеправенето и скоро да се похвалиш с бебе Hug  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 408
Ами хубаво е да се направят изследвания  да няма някаква инфекция - най- добре е за това да се обърнеш към гинеколог. Добре е да започнеш да пиеш фолиева киселина. Друго важно е да си намериш читав гинеколог с който да можеш да обсъждаш всички  въпроси, които възникват и ще възникнат. ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ  Hug

# 4
  • Мнения: 1 554
Аз ли4но не съм се подготвяла за бебеправенето,но нее лошо една фолиева киселина да изпиеш Peace

# 5
  • Мнения: 351
Здравей!Ще ти кажа какво направихме ние със моят мъж когато решихме да си имаме бебче..
Спряхме всякакъв алкохол и цигари,а аз започнах да пия фолиева киселина 3 месеца предварително.
Изследвания не сме си правили.Първият месец не стана,но на втория вече се получи и аз бях най-щастливата жена на света!
Няма по хубаво нещо на света от това да станеш родител и аз от все сърце ти го пожелавам. Hug

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Започни да пиеш фолиева киселина и отиди на профилактичен преглед при гинеколога си  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 10 233
Те момичетата са ти го казали - преглед и фолиева киселина. Останалото е да не превръщате секса в задължение, да си остане удоволствие.

# 8
  • Мнения: 5 393
Контролен преглед при гинеколог, за да се увериш, че всичко е наред и прием на фолиева киселина. Успех   bouquet

# 9
  • Мнения: 9 814
Те момичетата са ти го казали - преглед и фолиева киселина. Останалото е да не превръщате секса в задължение, да си остане удоволствие.

И скоро да се похвалиш с  EFP

# 10
  • Мнения: 1 195
Здравей Hug
Като за начало може да си направиш профилактичен преглед при гинеколог Grinning
Също така е хубаво да пиеш фолиева киселина Peace


Аз така направих Simple Smile И вече резултата е на лице Simple Smile
Желая ти успех в бебеправенето и скоро да се похвалиш с бебе Hug  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 317
Фолиевата киселина е добра идеям ако пушиш е добре да се опиташ да спреш, ако пиеш да понамалиш.... и да не се вманиачаваш на тази тема, ами чакай спокойно двете чертички Simple Smile

А може би не е лошо да си направиш изседванията които се правят преди брак - васерман за сифилис и ХИВ примерно.

# 12
  • Мнения: 2 660
Когато ние решихме да бебеправим, първото, което неправих, беше да си направя изследване за антитела за рубеола. Ако нямаш антитела, е хубаво да те имунизират предварително, тъй като шарката по време на бременност може да даде сариозен проблем за бебето.

И пиех фолиева киселина, естествено. На гинекологичен преглед също отидох. Бяха много, много хубави времена. Постоянно ходех бебе-замечтана и не правех друго освен да чета книги за бебета и форума. Като се замисля колко хормон съм изразходила тогава, направо се чудя как не съм заченала непорочно.
Отплеснах се.. Blush

# 13
  • Мнения: 6 711
Здравей,

бих те посъветвала за отидеш на гинеколог за преглед и да ти назначи изследвания преди забременяването. Както и да почнеш фолиева киселина е добра идея Peace

Виж тука: http://old.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewart … cle&artid=158


# 14
  • Мнения: 355
Освен прегледа и фолиевата киселина си направих и цитонамазка по препоръка на гинеколога ми. Добре е наистина да спреш цигарите и алкохола, както и да стоиш далеч от заразно болни.
Аз се разболях и пих лекарства без да зная, че съм бременна.

Общи условия

Активация на акаунт