Влияние върху бебето?

  • 1 982
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 525
Темата беше провокирана от становище, изказано в едно предаване.

Не поставянето на бебето върху/ до майката непосредствено след раждането, респ. следващите часове, оставяло "травма" в съзнанието на детето завинаги.
Е не мога да се съглася. Особено при положение, че бебето не помни, както ни е известно. Поне не в този момент.

Моля, коментирайте. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 8 948
Поради какви причини се предизвиква травмата? Нещо не разбрах.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  Не разбрахте ли, че всички тези теми са излишни.Освен до интриги и размяна на остри реплики до друго не се стига.

 Не мога да разбера тези които по цял ден се чудят как да роптаят защо не се прави еди какво си в бг. родилен дом, не си хванат куфарчетата и да отидат да жиеят в чужбина.Така всчики ще сме доволни.

   Прекалено много болни и вманиачени болни мозъци се събраха тук-повече няма какво да коментирам!

# 3
  • Мнения: 525
Как поради какви..Поради факта, че не е  усетило майчиното сърце веднага, или начина, по който е свикнало да го чува през утробата на майката.

# 4
  • Мнения: 20
Не мога да се съглася с това изказване,за мене е пълна глупост.
Аз родих секцио и детето ми беше в кувиоз 3 дни.От момента от който ми го дадоха тя си знаеше че това е мама и до ден днешен най-скъпия и човек съм аз.В крайна сметка майката е тази,която се грижи основно за бебето и не виждам за каква травма може да се говори.
ако това е истина значи че всички бебета родени секцио са травмирани

# 5
  • Мнения: 525
Е, коментара не цели ръкопашен бой. Mr. Green

Просто ме вбеси въпросното изказване. И не за друго, а именно защото е безпочвено и е предмет на излишен по принцип коментар.
Въпреки, че съм пуснала тема. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 292
Сигурно е по-добре за бебето да се постави върху гърдите на майката, непосредствено след раждането. Смятам, обаче, че въпросното изказване е много крайно и преувеличено. Травма за цял живот, направо...  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 780
Не се ядосвай.Ако е същото предаване, което и аз гледах до преди малко,  нелепости се казаха, но и  истини.

# 8
  • Мнения: 525
Мда, вбесих беше преувеличено.
Хич и не се ядосвам. Simple Smile
Но ще ми е безкрайно интересно някой да успее да обоснове това.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 217
Не мисля, че сме толкова напреднали като цивилизация, нито медицината и науките са ни толкова развити, за да разберем дали това твърдение е вярно. По-важно е на този етап да знаем,което и знаят всички майки,че трябва да има обич, грижа и внимание към мъника от момента, в който вече е с мама. мисля, че това е важното. и нужното

# 10
  • Мнения: X
Според мен си гледала часът на мама и не си разбрала правилно. Нямаше такова изказване. Имаше изказване, че  е важно, но не и за травма за цял живот. Това за травмата беша, за майката, на която и се отнема детето след раждането и не е при нея.

# 11
  • Мнения: 560
Темата беше провокирана от становище, изказано в едно предаване.

Не поставянето на бебето върху/ до майката непосредствено след раждането, респ. следващите часове, оставяло "травма" в съзнанието на детето завинаги.
Е не мога да се съглася. Особено при положение, че бебето не помни, както ни е известно. Поне не в този момент.

Моля, коментирайте. Simple Smile

Поредната американска измишльотина предполагам.Травма...дрънци-разбира му задника на бебето.Ай,сиктир вече с тия превъзнасяници.Аз не знаех на кой свят съм,бебе ще ми трапосват на ръцете.Много си ми беше добре така.Видях го след като го извадиха и после на следващия ден.Даваха ми го на 3 часа и така също беше добре.
Мисля,че като се роди бебе,цялото внимание се прехвърля върху него,а майката кучетя я яли.
Аз много си обичам бебето.Нееее,малко е да се каже,обожавам го.
Но също много обичам себе си.

# 12
  • Мнения: 525
Според мен си гледала часът на мама и не си разбрала правилно. Нямаше такова изказване. Имаше изказване, че  е важно, но не и за травма за цял живот. Това за травмата беша, за майката, на която и се отнема детето след раждането и не е при нея.

Според мен съм разбрала.
Но дори и да не съм, то подобно нещо е дискутирано много пъти, на различни места.

# 13
  • Мнения: 9 814
Все още търся как точно е травмирана дъщеря ми за цял живот както и хиляди други бебета, които веднага след раждането са били мерени, теглени и т.н. и едва след това дадени на майката.

# 14
  • София
  • Мнения: 292
Това са пълни глупости. Родих секцио и първото ни докосване с бебчо траеше няколко секунди два часа след като се роди.  Плачеше преди това и както го сложиха върху мен млъкна. После като ми го взеха пак ревна. Следващия ни контакт, вече за по-дълго беше след 24 часа. Сигурна съм ,че ме позна. Като го гушнах ми изглеждаше някак си спокоен и щастлив, гледаше ме почти през цялото време. Все едно съм му липсвала. Не знам може би си въобразявам, но момента беше уникален. Никога няма да го забравя

Общи условия

Активация на акаунт