Подходящи бои за бани и мокри помещения

  • 43 688
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 358
Момичета едната ми стена в банята ще е с боя, не с плочки. Мокрото помещение също.Четох доста но не можах да се ориентирам в голямото разнообразие от бои.Трябва да е такава, която да отблъсква водата, да диша, за да не се получава мухъл.
Някой имал подобен проблем за решаване ако може да ме ориентира поне за какво да питам в магазина и за какво да следя сред характеристиките на боята.
Предварително ви благодаря за отговорите  :bouq

# 1
  • Мнения: 950
Ми не че съм търсила разни бои ,но ми казаха че имало специално за мокри помещения и ми го показаха ама не помня марка  Whistling  затова попитай все пак и в магазина  Wink

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
защо трябва да диша стената в банята?

# 3
  • Мнения: 4 358
защо трябва да диша стената в банята?

Ами ако няма прозорче се получава мухъл. Аз за съжаления нямам прозорче в банята, само одушник. Разгледах доста видове бои и на някой си пише - позволява на стената да диша. Инаме между стената и боята се задържа влага и мухлясва.

# 4
  • Мнения: 950
Споко това с прозорчето  не винаги помага  Wink  моя позната има и мухълът в банята е ужасен  ooooh! Sick  ама и на нея май не и пука  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 175
Има една боя-Термошилтц,мисля че се казва.

# 6
  • Мнения: 4 111
На Оргахим - "Хамелекон боя за влажни помещения".

# 7
  • Мнения: 4 358
На Оргахим - "Хамелекон боя за влажни помещения".

Мерси, ще питам в магазина  Hug  bouquet, то покритието като латексово ли е или е като блажна боя. Как стой след нанасяне newsm78

# 8
  • Мнения: 4 111
Вододисперсионна е боята, латексова, има и гланц. В магазина ще ви показат мостра, ако е фирмен.

# 9
# 10
  • Мнения: 4 358
ren ren - целувам те. Стахотна си. Винаги даваш съвети на място и изчерпателни.

# 11
  • Мнения: 4 111

Но неподходяща за баня.

Ето за това говоря аз: http://www.orgachim.bg/index.php?location=products12&pid=76

Хамелекон Боя за Влажни Помещения   

Предназначение: Ново боядисване и възстановяване, вътрешно боядисване на стени над цоклите (които не се обливат с вода) и тавани във влажни помещения (бани); в битови помещения: кухни, килери, перилни помещения, избени помещения; помещения в хранително-вкусовата промишленост

Свойства:
 висока активност на покритията срещу развитието на гъбни зарази във влажни помещения
 силна антибактериална активност на покритията
 отлична устойчивост на мокро триене и миене - клас 2 съгл. EN 13300
 бързо съхнене, слаба миризма (не съдържа разтворители)

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 213
Нашата баня е с мазилка, която хората от магазина за тези бои идват да ти я поставят. Мисля, че се казва венецианска или нещо такова, като накрая я боядисват с нещо като безцветен лак и не виждам това нещо как може да "диша", то като го пипнеш е точно като лакирано. Но задължително тази мазилка се полага върху стени с хидро-изолация (ако така се казваше  Confused), не можело направо на стената. От две години сме с нея, нямаме прозорец и няма мухъл или дори мирис на влага. Peace

# 13
  • Мнения: 4 358

Ето за това говоря аз: http://www.orgachim.bg/index.php?location=products12&pid=76

Хамелекон Боя за Влажни Помещения   
Цитат
Лилянчо аз съм си записала и за двата вида боя - тази твоята и тази на Рен Рен. Това което препоръчваш ти, ми направи впечатление че пише - места който няма да се обливат с вода, а моето ще да е точно такова място.
А тази на Рен Рен защо не става за баня newsm78


# 14
  • Мнения: 533
Става за баня , фирмата има каталог и си избираш.

Ето ти един пример:

MOORE’S
K & B Kitchen and Baths
322 – For Interior Use

Висококачествен 100 % акрилен емайл за използуване в кухни и бани, както и за други помещения. Замисълът е да има добра адхезия към чисти, твърди повърхности и да издържа на образуването на плесен, предизвикана от влагата и климатичните условия. С разпръскващо-устойчива формула, без мирис и лесен за нанасяне. 322 MOORE’S K & B е идеален за употреба с 323 MOORE’S K &B антиплесенен грунд.

КАЧЕСТВА
13. Подходящ за кухни, бани, перални помещения и вътрешни площи, подложени на влага, разплискване на вода и често почистване..
14. Съдържа антиплесенна съставка за контрол на появата на гъбички.
15. Устойчив на разпръскване при нанасяне.
16. Добра адхезия към нови и предишно боядисвани помещения.

ЦВЕТОВЕ
Бял. Може да се оцветява с Moor-O-Matic колоранти за светли тонове.






Общи условия

Активация на акаунт