Яйчников резерв - моля за вашето мнение

  • 1 562
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте момичета!
Винаги когато имам проблем се обръщам към вас за съвет и вие всички, които ми пишете ми давате и надежда, която губя от време на време и кураж да продължа да се боря и аз за желаното от мен цял живот детенце. Моля ви да прегледате последните ми резултати от изследвания/правени в Германия/ и да коментираме "Какво е състоянието на яйчниковия ми резерв?" относно възможностите ми за забременване. Същите са правени на З-ти ден от МЦ. , и да ми кажете на база резултатите и вашия натрупан опит, какви са моите шансове за забременване чрез някои от репродуктивните методи или все още имам шанс и за нормално забременяване?/Все пак съм на 46 години/.
Ето резултатите дословно преписани от лабораторния лист:
LH - 3.45 mlU/ml реф. ст/сти - 2.4 - 12.6 метод ECLIA
FSH - 7.22 mlU/ml - 3.5 - 12.5 метод ECLIA
Estradiol - 235.3 pg/ml - 12.5 - 166 метод ECLIA
Anti-Muller hormone - 1.2 ug/l - 1 - 10
Inhibin B - 125 ng/l - 10 - 200ng/l
Prolactin - 8.18 ng/ml - 1.39 - 24.20
Progesteron - 0.19 ng/ml - 0.27 - 2.61
Testosteron - 0.15 ng/ml - 0.05 - 0.73
TSH - 0.843 ulU/ml - 0.49 - 4.67
Anti TPO - 3.16 lU/ml - 0 - 12
Anti TG - 15.19 lU/ml - 0 - 34
DHEA-S - 0.3 ng/ml - 0.8 - 3.9
Insulin - 4.3 lU/ml - 5 - 20
SHBG - 29.2 nmol/l - 15 - 120
Androstendion - 0.9 ng/l - 0.46 - 3.
Тест за Имуноглобулини G срещу Chlamydia trachomatis - отрицателен
Съпругът ми има само следните изследвания:
Тестостерон - 9.13 ng/ml - 1.75 - 7.81
Сексхормоносвързващ глобулин SHBG - 89 nmol/l - 15 - 100
Моля Ви Момичета,  да ми кажете какви са шансовете ми? Изчерпан ли ми е йчниковия резерв както твърдят някои "светила", на база годините ми , а не на база индивидуални изследвания. Същите изследвания съм правила почти всеки месец от януари 2006год. до сега разликите в някои стойности на показателите са минимални. Това са последните данни., и мисля, че съм изгубила доста ценно време  от ходене по мъките. Ходих при различни препоръчани от вас специалисти, но не им се занимава с такива "старички" като мен. А аз мисля, че всеки трябва да опита да се бори до край, дори и ако шанса е минимален. Ако имам макар и малък шанс - дори и да е 1%, моля да  ми кажете и да  опитам, но вече не знам при кого и къде. Чакам с нетърпение Вашите отговори.
С уважение:NICYTA

# 1
  • Мнения: 7 716
Яйчниковият резерв не ти е изчерпан, но се предполага липса на качество на яйцеклетките.
Моят съвет е да се обърнеш към д-р Владимиров, това е специалистът в тази област и човекът, при когото няма пренебрегване на пациентки поради възраст. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 6 360
не ти е изчерпан резервът според тези кръвни изследвания.
време за губене няма.
ако си в България - отиваш ето тук: www.ivf.bg

Общи условия

Активация на акаунт