Коклюш днес

  • 15 372
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Предписаха на бебока ми антибиотик, който действа едновременно срещу пневмония и коклюш, понеже на чичо доктор му се стори, че малкия кашля на коклюш, а отделно откри пневмония, та за всеки случай преди да излезе резултата от пробата за коклюш превантивно му предписа това. Чудя се възможно ли е да е пипнал коклюш днешно време. Вярно, че не е ваксиниран, ама не съм чула някой да кара коклюш, от къде по дяволите ще го хване  newsm78. Има ли опасност според вас да е хванал коклюш?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Егати, сега ли се сети лекаря ви ConfusedЕдно съседско детенце скоро страдаше от коклюш.Тъй, че е възможно.Дано бързо оздравее детето!


      виж тук


     

# 2
  • Мнения: 1 877
Има-има коклюш.На наши приятели едва спасиха 3-месечното им бебе през септември.А го бяха водили при две докторки и никоя не беше диагностицирала коклюша,едва в болницата се бяха сетили

# 3
  • София
  • Мнения: 4 570
При нас пък в градината имало случай на коклюш, но са скрили. Между майките се говори, не знам дали имаме някакви права да издирим кой кога и защо са скрили.... newsm78

# 4
  • Мнения: 45
Синът ми изкара коклюш ноември месец.Отначало казаха вирус ,после се влоши влезнахме в болница да лекуваме бронхиолит.Изписаха ни без никакви подобрения лекарите казваха вирусче ще мине да ,но не той се влошаваше.Докато неразбрах ,че едно съседско дете по същото време му откриха коклюш,съответно личната изписа клацид(антибиотик)който лекува и коклюш и много бързо се оправи, спря веднага да кашля и състоянието му се подобри.Доколкото разбрах при коклюш антибиотик се пие най-малко12дена.бързо оздравяване Hug

# 5
  • Мнения: 1 329
Разбира се че има вьзможност да се зарази.
Защо не си го ваксинирала?

# 6
  • Мнения: 2 757
Biskara, защото съм от лудите, които предпочитат да не ваксинират децата си

# 7
  • Мнения: 2 757
Биляна, бебока не посинява и според мен няма признаците. Ама той и на пневмония нямаше, единствено кашляше жестоко на пристъпи, но иначе си беше активен. Така че ще видим, любопитна съм.

# 8
  • Мнения: 45
Е ,моят син е ваксиниран и пак го хвана newsm78
кашлицата при коклюша е много специфична

# 9
  • Мнения: 2 757
Е ,моят син е ваксиниран и пак го хвана newsm78
кашлицата при коклюша е много специфична

Да не би да се е разболял от ваксината? Какво и е специфичното на кашлицата? Начи Теди кашля на пристъпи и трудно си поеме въздух през това време, но не си изплезва езика. Но и баба ми така кашляше с нейния бронхит. И мислех, че е това, щото сестра му има диагноза астматичен бронхит и кашляше точно така доста дълго време. Но напоследък не кашля толкова много, без никакво лечение, само със сироп за обчлекчаване на дишането newsm78

# 10
  • Мнения: 753
Има-има коклюш.На наши приятели едва спасиха 3-месечното им бебе през септември.А го бяха водили при две докторки и никоя не беше диагностицирала коклюша,едва в болницата се бяха сетили
Казваш 3-месечно бебе,а дали му е слагана първата доза ДТК и ако да дали коклюша не се е развил вследствие на ваксината?

# 11
  • Мнения: 14 654
Има коклюш, боледуват и ваксинирани деца. Братовчед ми преди 2 години се разболя от коклюш (на 7-годишна възраст). Трудно беше на лекарите да се досетят от какво кашля това дете. Лекува се с клацид, пи го 2 седмици.

# 12
  • Мнения: 1 877
Има-има коклюш.На наши приятели едва спасиха 3-месечното им бебе през септември.А го бяха водили при две докторки и никоя не беше диагностицирала коклюша,едва в болницата се бяха сетили
Казваш 3-месечно бебе,а дали му е слагана първата доза ДТК и ако да дали коклюша не се е развил вследствие на ваксината?
Ами подробности не знам,за това,дали се е ртазвил вследствие ваксината,но със сигурност знам,че е било ваксинирано с всички задължителни ваксини. Между другото - дори и в болницата трудно са диагностицирали коклюша...

# 13
  • Мнения: 2 731
ами дано се оправи по -бързо и да не е коклюш

# 14
  • Мнения: 227
За съжаление боледуват и ваксинираните деца, моите и двамата го изкараха преди 7-8 години, бяха на 4 и 2 годишни, малкият не беше ваксиниран и го изкара по-леко, но баткото, въпреки ваксината - много тежко с всичките там пристъпи на задушаване и прочие... още имам кошмари от този период, който продължи доста време около 6 месеца кашлица! Не знам от къде го пипнаха тогава, гледах си ги в къщи аз, не посещаваха детски градини и ясли, но...
Дано дечицата бързо се оправят!

Общи условия

Активация на акаунт