Спиране на кърма с Достинекс-нужда от съвет!

  • 29 439
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Въпросът ми е до мамите,които са си спрели кърмата с Достинекс или друго лекарство.
Гинекологът ми изписа Достинекс-2 хапчета за 2 дни по половинка сутрин и половинка вечер,посъветва ме през тези 2 дена да нося по-стегнат сутиен,но да не се пристягам и да намаля приема на течност.
Вчера сутрин изпих половин хапче,вечерта също-през деня проблем нямаше,но в 2,30 през нощта вдигнах температура 38,6,повръщах,а гърдите ми се бяха втвърдили като камък,целите са в бучки и пълни с мляко.Не знаех дали мога да ги цедя(въобще не ми дойде на ум да попитам гинекологът,когато ми ги изписваше),но болката в гърдите беше толкова силна,а и като свалих сутиена започна на силна струя да пръска мляко,че изцедих по 20мл. от всяка гърда за да облекча малко.Но тази сутрин гърдите ми продължават да са много твърди,с бучки и да тече мляко.
Докато пиехте лекарството, цедихте ли се,по колко пъти и по колко мл.?
Спря ли ви  кърмата от 2 хапчета?
Какво става след това с бучките в гърдите,какви са последиците?

Моля дайте съвет и споделете опита си ,защото болката е ужасна,притеснена съм,а на гинеколог мога да отида едва утре следобед!

п.п. Ако въпросът ми не е за тази тема,моля модераторите да я преместят където преценят ,че и е мястото,за което благодаря!

# 1
  • Мнения: 911
Природата си казва думата, при това по доста шумен начин, въпреки лекарството.
Извинявай за личния въпрос, но защо реши да я спреш?

# 2
  • София
  • Мнения: 718
На мен ми казаха да се цедя малко, само за да облекча гърдите.

# 3
  • Мнения: 812
аз също съм пила тези хапчета,доктора ми каза да си цедя гърдите и също така вдигнах температура

# 4
  • в джунглата
  • Мнения: 916
И аз цедях коллкото да ги облекча, спомням си че не ми стигнаха 2 хапчета, а маи бяхя 5. Болката престана изведнъж на третия ден, дотогава само дето не умрях, а също така имах и температура непрекъснато ме втрисаше.

# 5
  • Мнения: 219
Здравей,аз също си спрях кърмата с Достинекс,пих 2 хапчета,не съм се цедила,но и тя още не беше тръгнала като хората.
Аз пиех по цяло хапче,така ми каза моята лекарка.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
аз също съм пила тези хапчета,доктора ми каза да си цедя гърдите и също така вдигнах температура
   и аз така

# 7
  • Мнения: 770
Цеди се, тези бучки трябва да изчезнат!

# 8
  • Мнения: 2 374
аз спрях кърмата с други хапчета в момента не мога да се сетя как се казваха,пих ги 14дни и просто се разбих от тях беше ми много зле повръщах,дори почна да ми пада косата ooooh!,дори след тия 14 дни отново имах кърма и изцеждах на ръка,преди това също изцеждах по малко,защото се препълвах.Пожелавам ти успех!

# 9
  • Мнения: 2 908
Направих го точно по този начин,описан от лекаря ти PeaceНай-добрият е,без пристягания,без болки-цедиш,колкото да те облекчат гърдите-стават твърди на камък буквално,нали?Ами всеки път когато станат така-цедиш до като поомекнат,но само малко и бучките изчезнат и спираш с цеденето.НА мен не ми спря за 2 дена,а пих 4 дена сутрин и вечер по 1/2 хапче.След вторият ден ще видиш сама,че няма така бързо да се втвърдяват,а ще минава все повече време  и ще са меки-не се плаши от сега Peace
Гинеколога ми беше казал да не се цедя-аз обаче му теглих една звучна...наум,защото не се търпеше,и не ми пукаше,дори ако се цедя да не ми действат хапчетата,консултирах се с мамолог-той ми каза-изрично да се поизцеждам и го послушах-добре направих.Хапчетата действат на нервната система-до там достигат импулси,че искаш кърмата да спре,дори и да поизцеждаш по малко,не стигат достатъчно импулси,че искаш кърма,затова тялото си разбира бавно и постепенно да преустанови кърмата-не се притеснявай-ще спре задължително,само защото приемаш хапчетата-няма да спре,само ако ги пиеш и се цедиш пак много,почти до дъно,тогава започват импулси,че кърма няма въобще в организма ти и трябва да се произведе-надявам се така образно ме разбра.Гинеколозите казват без цедене,за да се преустанови кърмата по-бързо-за два дена.При мен с цедене и хапчетата се преустанови за 4 дена.Според мен по-добрият вариант-без мъки,без болки-без странични ефекти.
Обаче за тази цел-да поизцеждаш е трябвало май да си купиш не 2,а 8 хапчета...не се продават други бройки  за съжаление....Дано и с две да стане...

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 10:55 от афродита

# 10
  • Мнения: 434
Не виждам смисъл от принудително спиране на кърма освен ако майката няма някаква болест и неможе да си кърми детето. След 3тия месец гърдите сами започват да омекват и след постепенно намаляне на количеството изцеждания кърмата сама спира по естествен път. Това ако майката реши да я спира. Мойта спря сама тъй като беба започна да спи много и аз имах много големи паузи между кърменията.
Извинявам се малко се отплеснах настрани от темата, но не се сдържах. Не искам да критикувам никой с поста си.

# 11
  • Мнения: 728
Благодаря на всички ,които споделят и ме съветвате!
trex,за да си спирам кърмата принудително,значи наистина имам причина-в понеделник влизам в болница за операция с упойка и след това прием на антибиотици,не бях длъжна да ти отговарям,но когато съм задала въпрос,очаквам отговор,а  не коментар,защо съм взела това решение,а и съм подчертала,че въпросът е към майки,които са си спрели кърмата с лекарства,такаче наистина е било по-добре да се въздържиш

# 12
  • Мнения: 2 908
 trex ,защо говориш глупости като слагаш жените под един показател?Аз цедях 4 месеца,и до 4-тия гърдите ми на всеки 3 часа ставаха на камъни с буци вътре,детето беше на 3 месеца,когато гинеколога ми притеснене ми изписа за буците инжекции окситоцин,които не можеха да ми отпушат гърдата....Дори и да бях продължила да цедя и 5,6,7 месеца,съм абсолютно сигурна,че пак щяха да стават на буци,защото първият месец цедях по 60мл от две гърди,а на 3-тия месец цедях по 120мл от две гърди-образно казано-не намаляваше,а се увеличаваше.Това 120мл беше това,което вадех от гърдите си,а  ако знаеш колко още оставаше вътре,дето не можех да го извадя и то ме запушваше...с помпа Авент #Cussing outВеднъж детето спеше повече от 3 часа,както каза ти-аз реших да си почина и аз-заспах и какво стана-минаха 5 часа,тя се събуди,а аз като се събудих и установих ,че гърдата ми е кошмарно запушена цялата.Защо все се изказват в тези теми жени,дето не са минали и през грам нещо такова,нямали са такъв проблем,или операция,като на авторката,но все знаят****************** #Cussing outСъветвайте си се в кърмаческият-тук не е такъв форум,и ако тези теми ви дразнят,просто ги подминавайте-жените искат да кърмят,имат си причини за да спират и ако имат желание,ще ви посетят в кърмаческият,вместо да се заяжда някой с тях. #2gunfire
А ти имала ли си мастити,запушвания?Имала ли си угризения за това,дето си си спряла кърмата?Защото едно е,сама да спря-нямаш избор,друго е ти да си я спреш-гонята те постоянни угризения,плачеш,обвиняваш се,никой не може да ти помогне психически.
Защо все пишат в тези теми жени,дето не са минали психически тези неща?А ако са ги минали,защо обвиняват другите,че не са издържали,като знаят през какво минават?

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 16:07 от афродита

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Оф нямаше да пиша,ама не се здържам,след........Sad
Афродита....напълно съм съгласна с теб,аз също кърмя,но за нищо на света не бих направила подобен коментар,не се ядосвай всичко си е до човека,а тук наистина има най-различни хора.Съчувствам ти за това какво си преживяла,знам че просто има такива хора и не се обвинявай,макар че виждам е минало много време.
baksisa много ти съчуствам.Дано първо бързо се оправиш с гърдите, аз също мисля че е добре да цедиш по малко,че много по опасно е да се запушиш.Желая ти успех на операцията   action032 и бързо да се въстановиш и се радваш на прекрасното си бебе.Успех   bouquet

# 14
  • Мнения: 911
Афродита, няма смисъл от тези излишни нерви, мила, вярно е, че момичето пита конкретно жени, с опит с препарата и в темата си показва, че желае именно мнения от такива жени, но все пак съгласи се, че нета е отворено пространство, темата тук - също и може да се очакват всякакви отговори.
Докато ти четох постинга ми стана зле направо - явно имаш наистина тесни канали, от което кърменето е било винаги кошмар за теб, независимо колко време е минало;  пак си издържала доста! Peace

baksisa, важно е бебе да е здраво и ти също, че да си го гледаш спокойно. Успех в понеделник, всичко да мине добре!

Общи условия

Активация на акаунт