С какви обувки в крайна сметка трябва да проходим?

  • 2 000
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 372
Моля ви мили мами, помогнете ми, много се обърках вече. Бебка е на 10 месеца не че е тръгнала да тича но се изправя и се мъчи да прави крачки. Въпросът ми е за обувките. Както по много други въпроси и по този педиатри и пртопеди не са на едно мнение. Ортопедът ми казва че колкото може повече детето трябва да бъде оставяно да ходи босо, педиатрите казват, че за да го сложа в паяка трябва да купя специални обуеки. А какво значи специални, тези на Коко които се продават били с мека подметка и не били за прохождане трябвало да са с твърда. Направо се омагъосах от тези несъответствия. Дайте ми съвет какви обувчици да слагам?
Благодаря ви много.

# 1
Според мен както ти е казал ортопеда е най-добре - босо да е детенце.
Обувките според мен са за навън и трябва да са с мека подметка.

# 2
  • Мнения: 1 512
Tова са няколко теми, в които е разисквано за обувките и пантофките при прохождане. Дано да са ти от полза Grinning


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=9340&highlight

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2466&highlight

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3911&highlight

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3956&highlight

# 3
  • Мнения: 6 315
Здрасти Лиа!!!

Босо или обущета с мека подметка (за навън). Моят шошко вкъщи "ходи" по чорапи, а навън е с бойки с мека подметчица!

Целувки на беба!

# 4
  • Мнения: 372
Маргиииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииии, целувки, много ми липсвахте ухаааа как се радвам че те засякох най-накрая.
Благодаря ви момичета.

# 5
  • Мнения: 430
Вътре с чорапки и/или терлички (ако ви е студен пода), навън буйките на Коко.
Успех!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Преди известно време гледах едно предаване с детски ортопед. Той категорично отрече налаганата до скоро практика децата да се обуват с обувки, които стагат глезена и са с ортопедична подметка(така впрочем ме съветваше и нашето джипи, понеже синът ми проходи на 1 година, тая ми обясняваше, че с тези меки буйки скоро няма да проходи, защото не се чувствал спокоен, че глезенът трябва да е стегнат). Обясни го много просто. Мускулите на детските крачета трябва сами да заякнат, а с тези обувки стават недоразвити, стъпалото увисва и именно поради тази причина напоследък доста е зачестило дюстабанлийството при децата. Това е все едно да стегнеш ръчичките на детето и след това да чакаш да е умело с боравенето с тях. За прохождане  са най-удобни детските буйки, в къщи може и с терлички. Крачето трябва да е свободно.

# 7
  • Мнения: 1 289
В къщи босо, ако не се хлъзга по паркета като у нас. Навън с обувки. Аз не харесвам буйките. Правени са за деца с пухкави крачета. На Ради най-малкия номер и се изхлузва от крака със затворен цип все още. В тях много си криви краката и изобщо са си гадни. Приличат на мекици, ако не е ципа не се разбира коя е лява коя дясна . Купих и обувки с висок форт отзад, а отпред отворени с мека каучукова подметка. Отначало с тях ходеше и в къщи, а сега и навън.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Да повторя вкъщи бос (по чорапи). На нас пък кракът ни е с висок свод и доста широк и му купувам по-големи обувки, за да успея да му вкарам крачето. Буйките само дето ги купих Confused слагах му ги като излизаме да не му е студено на крачетата, още не ходеше. Ние проходихме октомври и беше със затворени и високи обувки, но си стъпваше стабилно и бос.

# 9
  • Мнения: 1 320
Въпрос на лична преценка и на това на какъв отропед ще поподнеш.
Ники е проходил  на 9 месеца самостоятелно със сандалки ...... затворени отпред и стабилно хванат глезен .
Аз не съм привърженик на меки подметки и прохождане с гуменки / както напоследък правят много майки/ . Крачетата на децата се кривят на всички посоки и това ми се струва доста опасно , възможни са много повече травми / мое мнение което не искам да натрапвам на никого Wink /.
Хубаво е / това ми го препоръча отропед / през лятото , когато проходи детето да се заведе на море и да ходи възможнопо-дълго време босо по пясъка , това помагало за формирането на свода  Grinning  .

# 10
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Босо, без проходилка, а навън с обувки, които са затворени отпред, за да не си премазва пръстите по асвалта...

аз харесвам на "Колев и Колев" обувките...Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 927
По време на прохождането у дома бебето се обува с терлици, ако е зимно и босо, ако е лятно бебе!!!!!!Навън с меки буйки, напримвр на Колве и Колев.
След като проходи само се купуват обувките с твърдия форт, за да придържа глезена.
Всеки съвременно мислещ ортопед е на това мнение.
Практиката от последните 25-30 г. да се прохожда с твърди обувки се отрича. Стъпалото трябва да се оформи тъй да се каже само при допира със земята. Така се намалява риска от плоскостъпие.

# 12
  • Мнения: 1 250
Цитат на: Reza
Босо, без проходилка, а навън с обувки, които са затворени отпред, за да не си премазва пръстите по асвалта...

аз харесвам на "Колев и Колев" обувките...Simple Smile


Точно - котаго е босо, ще си сигурна че обувите няма да деформират нежното стъпалце.

А колкото до Колев и Колев - ортопеда Драганов - имал дялово участие (ми подшушнаха други ортопеди)  Wink

Но аз съм най-доволна от "китайските боклуци" - имат най-меките подметки, и изобщо са най-меки (пък и на цена най ми харесват) Grinning

ПП: Много важно е отпред на не са дълги, защото тогава походката се изкривява често навън, а това ... прави плоскостъпие. Баткото сега е такъв  Cry  Така че майки, не се запасявайте в номера на обувките, не слушайте разните му там продавачки! Само гледайте като стъпи с цялата си тежест детето, да не му опират пръстчетата, ама и да не стърчат 5см напред.

# 13
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Цитат на: vessi
Хубаво е / това ми го препоръча отропед / през лятото , когато проходи детето да се заведе на море и да ходи възможнопо-дълго време босо по пясъка , това помагало за формирането на свода  Grinning  .

Ние сигурно за това едвам си намираме обувки дета да не ни стискат[smilie=smile3516.gif] А то и на таткото свода е висок и той е една претенция с обувките...

# 14
Zdraveite, az imam dve prohojda6ti 4ove4eta i stignah do zaklu4enieto 4e nai-dobre e deteto da prohogda boso a za navan sam kupila sandali s visoka i korava peta mislia 4e sa im udobni:))
Pozdravi

Общи условия

Активация на акаунт