млечна или безмлечна каша

  • 1 127
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
здравейте, момичета

от близо месец захранвам беба със зеленчукови пюрета. не съм заместила кърмене, давам по ~40 гр пюре на обяд, рядко по 60-70 гр след кърмене. кърмя на поискване, което напоследък е по 7-8 пъти в денонощие.
след ден-два мисля да започна да давам каша следобяд и купих млечна оризова на Хип. сега обаче на няколко места във форума прочетох, че е по-добре да се дава безмлечна. защо е така и вредно ли ще е, ако давам млечна?

и още едно въпросче. чета, че много от вас дават каша с плодово пюре, което ми се струва много удачно за избягване на запичането. отделно ли го давате след кашата или го прибявате вътре?

# 1
  • Мнения: 3 718
Аз съм почитател на безмлечните каши с добавено пюре или направо пресен плод вътре. Купувам по малко овкусени каши и правя кашата с вода, след което добавям някакъв плод. Става вкусно и по полезно от т. нар. плодови каши.
Млечни каши дадох след годинката, защото повечето са със сухо мляко, не адаптирано и се опасявах от алергии. Не съм слагала АМ или кърма в кашите, струва ми се излишно и ме мързи да цедя.

# 2
  • Мнения: 89
именно това с цеденето ме притесни и мен - сега, когато кърмата ми е урегулирана, ще ми е доста трудно да цедя по 130-150 мл, за да приготвя кашата  newsm78 а пък тези на Хип (както и другите вносни) уж са с АМ - пише с последваща формула...

# 3
  • София
  • Мнения: 418
Почни първо с безмлечна.Примерно оризова на Хип.Пюрето се слага вътре в кашата след като се приготви.
Аз я правя само с вода и добавям пюрето в нея.После разбърквам.Правя около 70гр. каша и и добавям около 40гр. плодово пюре.След кашата кърмя детето докато иска.Обикновенно пие около 8-10мин.
Смятам да дам млечна другия месец.Взела съм бананова на Милупа,защото моето бебе много хареса вкуса на банана.Пресни плодове до сега не съм давала,но другия месец ще пробвам и това.

# 4
  • София
  • Мнения: 267
Безмлечна Peace По-добре все още да не рискуваш да се появи някоя алергия от белтъка на кравето мляко...Мисля още дълго да давам само безмлечни каши, но аз по принцип си цедя кърмата и с нея ги приготвям. Ти обаче спокойно може да си я приготвяш с вода, при положение че не заместваш цялото ядене с нея...А за плодовото пюре - слагам го направо в кашата...така става по-вкусна и разнообразна  Yum

# 5
  • Мнения: 745
Безмлечните каши ги приготвям с АМ,защото кърма нямам GrinningТака стават по хранителни.
млечните са с АМ или сухо мляко,според марката каша.
Аз плодово пюре не слагам в кашите.Моят син си ги обича чисти.Плодово пюренце давам отделно като малка междина закусчица.

# 6
  • Мнения: 753
Винаги съм давала кашите с пресен пасиран плод.
Що се отнася до вида каши - мисля, че млечните на тази възраст биха удовлетворили част от нуждата от мляко за сметка на поетата кърма. По този повод съм предпочитала да давам безмлечни. Моят така и не яде оризова /в чист вариант:)/.
Успех!

# 7
  • Мнения: 74
Започнах с оризова безмлечна на Хип и понеже ми се струва доста безвкусна прибавям пюре - обикновено давам около 100г каша и 40-50г пюре, но Камен  не винаги изяжда цялото количество. Най-често слагам пюре от круши или сини сливи - те действат разхлабващо и по този начин балансирам запичащото действие на кашата.
Сега купих оризова безмлечна на Блевит, която е доста по-вкусна (после видях, че има добавена захар в нея, което не ми се нрави особено), но пак си прибавям вътре пюре.
Винаги кърмя след кашата, някъде около 30 мин след яденето.
Ако дадеш млечна каша тя ще го засити и така ще заместиш едно хранене, което ако не ти е наложително, няма нужда според мен да правиш.

# 8
  • Мнения: 745
Пробвала съм оризовата на Нестле,много е вкусна!!!Моят син я обожава! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт