Изхождане,по колко пъти на ден

  • 1 293
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 311
Колко пъти на ден трябва да ходи по голяма нужда бебе на 20 дни.Дъщеричката ми е постоянно осрана,дупето и е кръв-червено,мажа я с един тон мазила ,но то няма време да попие в кожичката и.Дайте съвети,моля!

# 1
  • Мнения: 1 512
На тази възраст моята дъщеря пълнеше памперса преди, по време на и след хранене- най- малко 5-6 пъти на ден. Дупенцето го подмивах или почиствах с мокри кърпички "Нивеа". Мажехме я с крем против подсичане пак на Нивеа, а когато проблемът се изостри- с Bactroban, но това след консултацията с педиатърката.

# 2
  • Мнения: 2 479
Нормално е да ака постоянно - и ние бяхме така.После постепенно нещата се променят и сега малкия "ходи" почти като по часовник - сутрин около първото хранене е готов.

# 3
Дъщеря ми на същата възраст го правеше същото - бях затънала в ... до шия Simple Smile За подсеченото дупе - само чиста вода без измиващи препарат, крем Бочко за успокоение и Пенатен крем. Бактробан така и не ползвахме но го бях купила за всеки случай ако работата стане зле. Но то детенцето е малко и сега организма му си изработва режим. Ще видиш как нещата от самосебе си ще започнат да се контролират и да стане редовно акото. Е винаги има изклучения, ако е преяло детето, или е нарушен часа на хранене, но с времето организма свикава  
успех Simple Smile

# 4
  • Мнения: 522
На тази възраст Наско ходеше по голяма нужда след всяко хранене - т.е. през три часа. Вземи си хубаво кремче против подсичане (Чико или Бюбхен) и избягвай пудрата.

# 5
  • Мнения: 311
Цитат
Вземи си хубаво кремче против подсичане (Чико или Бюбхен) и избягвай пудрата.

Защо ?

# 6
  • Мнения: 2 534
На тази възраст си спомням , че се наакваше при всяко ядене .

# 7
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
И Дени си акаше след всяко хранене по това време (тоест около 8 пъти на денонощие), но подсечено дупе никога не е имал. Винаги съм го мазала с един крем против подсичане, дето ни го приготвят в аптека във Варна. Явно е добър, като гледам вие какви проблеми имате. Thinking  Дано да ги забравите съвсем скоро. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 46 438
Същата работа - 14 пъти на ден  Laughing  Миех я след всяко акане и от постоянното мокрене кожата й се възпаляваше непрекъснато. Оправи се чак, когато минахме на влажни кърпички, миене само веднъж на ден и крем против подсичане на Чико.

# 9
  • Мнения: 2 807
Цитат на: живка
Колко пъти на ден трябва да ходи по голяма нужда бебе на 20 дни.Дъщеричката ми е постоянно осрана,дупето и е кръв-червено,мажа я с един тон мазила ,но то няма време да попие в кожичката и.Дайте съвети,моля!


Ами различно, дъщеря ми докъм средата на втория месец акаше по 7-8 пъти в денонощието, сега вече  - по 3-4 Wink

Не я бърша с влажни кърпички, и без това не мога да почистя всичко (не е така лесно, както при баткото Wink), направо на чешмата под течаща вода, без сапун или шампоан.
След всяко акане и миене слагам тънък слой от кремчето против подсичане на Bubchen или Spezial Wundschutz Creme (специален защитен крем) пак на Bubchen.
 
Досега дупето дори не е било зачервено...

А за пудрата - отдавна вече не се препоръчва, не си спомням обаче защо точно  Embarassed

# 10
  • Мнения: 554
На тази възраст дъщеря ми акаше след всяко хранене,без пропуск.За предпазване на кожата на дупето педиатърката ни изписа крем,който се приготвя в аптека.Давам ти съставките:
Lanolin 50,0 или
Vaselin 50,0
Vit.A  100 000 E
M.A.S.

# 11
  • Мнения: 3 663
в началото са така
акат по сто пъти Confused
обаче аз подсечено дупе до ден днешен не знам какво е
казвам ти само как процедирам по принцип а ти си прецени какво можеш да правиш
1. на всяка смяна на пампата дупето се мие на течаща вода (спрях да я мия на всяка смяна едва преди седмица може би и то защото е много тежка и подвижна вече и е страшно трудоемка тази манипулация, тоест до 6 навършени съм мила)
2. подсушава се с тензух
3. оставя се да поритка минутка две без памперс
4. обилно мазане с крем Здраве - до побеляване (вкл по гънчиците много добре)
5. сменя се памперса на всяко хранене (ако усетиш, че междувременно е свършило бебето работата пак)

за подсичане не знам никакви кремчета и мазила, защото не ми се е налагало, но съм убедена, че ще помогне ако оставяш бебето да поритка спокойно без нищо на дупето, да види въздух един вид, по няколко 10тина минутки при смяната на пампите
и наистина не слагай пудра, защото ще запуши порите и ще стане още по-зле
успех с борбата с подсичането!

# 12
  • Мнения: 3 663
забравих и друго
дори когато почистваш дупето с мокри кърпички - пак го оставяй да изсъхне добре на въздух или попивай с тензухче преди да мажеш с крем и да слагаш новия памперс
кожата в памперса не трябва да е мокра
трябва да е подсушена и добре намазана с нещо мазно, за да може урината и акитата да не се задържат по кожата
да има защитен мазен слой  отгоре

# 13
  • Мнения: 311
Цитат
1. на всяка смяна на пампата дупето се мие на течаща вода (спрях да я мия на всяка смяна едва преди седмица може би и то защото е много тежка и подвижна вече и е страшно трудоемка тази манипулация, тоест до 6 навършени съм мила)
2. подсушава се с тензух
3. оставя се да поритка минутка две без памперс
4. обилно мазане с крем Здраве - до побеляване (вкл по гънчиците много добре)
5. сменя се памперса на всяко хранене (ако усетиш, че междувременно е свършило бебето работата пак)

Благодаря за изчерпателните отговори,ето че винаги можеш да научиш нещо,за това си задавам въпросите тук ,а не на педито,че тя е толкова зле милата.

# 14
  • Мнения: 5 647
Щом е малко бебе, не виждам основателна причина за притеснение.

Общи условия

Активация на акаунт