Тикове!

  • 950
  • 2
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 60
Здравейте д-р Слънчева! пише Ви една притеснена мама. става въпрос за сина ми, който е на 1г.9м. от окло 4-5 месеца му се появиха тикове на очичките, премигва. В началото не се притесних особено, но напоследък тези тикове зачестиха. Преди 2 дни падна и си пукна главата за втори път, залепиха я както предния път, не е повръщал губил съзнания или да и бил по сънлив. Притеснена потърсих мнението на невролог, който каза че детето е добре и че за него това не е проблем /но не му е правил ЕЕГ/, отидохме и на очен лекар, но там прегледа беше неуспешен, защото малкия плачеше и не даде да му погледнат очичките на апарата. Очната лекарка сподели и тя мнението, че това е тик да не се притеснявам, щяло да отшуми! Та въпроса ми е има ли място за притеснение и това нормално ли е при малки деца? Да споделя, не ходи на ясла, нормална бременност, нормално раждане!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 60
Всъщност притеснителното за мен е, че преди да заспи и след като се събуди, почти винаги първата работа му е първо да започне силно да присвива очички няколко пъти и след това си ги разтърква и се оправя, а премигването е през деня няколко пъти!

# 2
  • Мнения: 5 760
Ако има тикове е най-добре е да изобщо да не гледа телевизия и филмчета.

Общи условия

Активация на акаунт