Скаратина и бебе

  • 496
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
момичета в яслата на сина ми имат скаратина и се интересувам ако се разболее на бебето дали ще му се размине.
Малките деца боледуват ли я тази болест или тя е само за по-големите?
Благодаря ви предваритено!

# 1
  • Мнения: 130
Ако по-голямото дете се разболее, то при всички случаи и бебчето ще прекара скарлатината. Със скарлатината се заразява при контакт с болно дете. Но то рано или късно децата прекарват шарките, някои по-леко, други по-тежко.

# 2
  • Мнения: 143
Аксел боледува от скарлатина 2 пъти ,и двата малката не се зарази.Лошото е че срещу скарлатината не се изгражда имунитет и може да боледува няколко пъти както беше при нас.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 020
Синът ми нямаше два месеца, когато имаше няколко часов контакт с болно от скарлатина детенце, даже спа в леглото му (с приятелката ми изобщо не знаехме, че синът й е болен от скарлатина - болестта му се диагностицира на другият ден). Водих бебето за гърлен секрет по препоръка на лекарката му, независимо, че ми каза, че е малко вероятно да се е разболял - за наш късмет синът ми не се беше заразил. Стискам палци и на твоето бебе да му се размине, на баткото също естествено Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Веднага пусни на баткото гърлен секрет за да си наясно какво е положението. Дано не се разболяват децата ти.

Общи условия

Активация на акаунт