Кърмене на поискване и 4 часов интервал спане нормално ли е

  • 917
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 708
Бебка яде на поискване, не давам водичка (освен за изплакване на устичката) и сме само на кърма. Но не съм сигурна доколко и стига. Направих експеримент - изцедих се преди кърмене и имаше 60 - 70 мл кърма (съответно от едната и другата гърда в съответния им ред на даване). Сега сме на 18 дни и ми се струва че е малко ??? И сега правя следното - храня я колкото иска и после и давам доизцедената кърма от миналия път (обикновено е към 20 мл) и тя си я хапва доволно. Въпросите ми са:
1. Добре ли правя да я дохранвам с изцедената кърма?
2. Дохранването става с шише, а това хич не ми харесва, мога ли да и давам с чашка на мънинки глъдчици?
3. Нормално ли е да се буди на 4 часа с това хранене (храним се и нощно време) и така да се събират 6 - 7 кърмения или просто трябва да я будя по - начесто?
4. Нормално ли е да има токова малко кърма толкова време след раждането?
5. Как стои въпросът със залъгалката - да давам ли или не?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това количество е съвсем достатъчно за бебе на вашата възраст,освен това бебето изсуква доста повече,отколкото ти можеш да изцедиш.Така че - зарежи даването на добавка,та била тя и от кърма!Особено пък от шише - няма изобщо смисъл от това,а само може да доведе до проблеми.
Такива интервали все още са нормални,но скоро ще се променят и ще си иска по-начесто.Добре е обаче да предлагаш поне на 3ч,ако бебе е будно,дори да е спокойна и да не плаче.
 Mr. Green А ти колко кърма искаш да имаш 2 седмици след раждането - да я удавиш ли? Mr. Green Съвсем добре си имаш,хич не ти трябва повече,че да ти докарва проблеми.Не се притеснявай - не трябва отсега да имаш по 200мл от гърда,че да й стига и като стане на 10 месеца - тези неща природата умно си ги е измислила и като му трябва повече мляко,бебе самичко ще се погрижи да ти увеличи кърмата - с много често,почти денонощно сукане за няколко дни.Това са скоковете в растежа и един такъв ви очаква само след няколко дни - да не се чудиш,като бебе изведнъж започне да си иска през час и да мислиш,че кърмата ти не стига.В такива моменти не се дава добавка в никакъв случай!,иначе няма да ти се увеличи кърмата достатъчно.
Залъгалка най-добре да не даваш поне до края на първия месец,а най-добре първите 4-6 седмици да не суче друго освен гърдата - аз обаче дадох залъгалка след това.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Това колко си изцедила изобщо не е показател за това колко всъщност има в гърдата.Така че:
1. Добре ли правя да я дохранвам с изцедената кърма?
Не, безсмислено е.Нека детенце си изсуква, колкото иска.Когато пак огладнее, ще си каже Wink
2. Дохранването става с шише, а това хич не ми харесва, мога ли да и давам с чашка на мънинки глъдчици?
Можеш.Но, както вече казах, е безсмислено.
3. Нормално ли е да се буди на 4 часа с това хранене (храним се и нощно време) и така да се събират 6 - 7 кърмения или просто трябва да я будя по - начесто?
Аз едно не мога да схвана - бебето ти спи по 4 часа, което си е рекорд и ти въпреки всичко считаш, че не се нахранва достатъчно и затова дохранваш Shocked Виж сега - ако има жълтеница и затова е сънливичко, трябва да будиш да храниш.Иначе няма да наддава добре, а кърмата ти ще намалее от нередовното сукане.Обаче - ако си наддава стабилно и, макар през 4 часа, суче ефективно и ти източва гърдите добре - оставяй го да си спинка.
4. Нормално ли е да има токова малко кърма толкова време след раждането?
Най-вероятно кърмата ти изобщо не е малко, просто повечето кърмачки не умеят да се изцеждат добре.Нормално е.
5. Как стои въпросът със залъгалката - да давам ли или не?
Кърменето н а поискване предполага всичкото желание на бебето за сучене да се задоволява на гърдата.При прекалено силен сукателен рефлекс обаче, аз лично бих дала/и съм давала де Wink /.По-добре залъгалка, отколкото разранени гърди или осмукан палец.
И накрая - Честито бебенце Stuck Out Tongue Да сте живи и здрави Stuck Out Tongue

# 3
  • Мнения: 2 051
Жива и здрава да ти е малката хубавица!
По въпросите:
1. Добре ли правя да я дохранвам с изцедената кърма?  -
излишно според мен. Обикновено бебетата изсукват повече отколкото ние можем да изцедим. Остави я да суче по-често.
2. Дохранването става с шише, а това хич не ми харесва, мога ли да и давам с чашка на мънинки глъдчици?
 -Не ти харесва, разбира се, не давай шише. С чашка с много тясно гърло става, с лъжичка също. Но по-добре слагай на гърдата.
3. Нормално ли е да се буди на 4 часа с това хранене (храним се и нощно време) и така да се събират 6 - 7 кърмения или просто трябва да я будя по - начесто?
 - Аз бих събуждала през 2 часа през деня и бих го оставила 4-5 не повече от 6 часа нощем, поне до навършване на 1 месец за да има добра стимулация. Ти си прецени.
4. Нормално ли е да има токова малко кърма толкова време след раждането? Това, което изцеждаш не е показател, бебка може би яде повече и да е спокойна. Но си имай едно наум, има поспаливци, които спят и когато не са яли достатъчно.
5. Как стои въпросът със залъгалката - да давам ли или не?
 - Ако бебето е спокойно за какво ти е залъгалка? Ако плаче, го слагай на гърдата.

Общи условия

Активация на акаунт