Бананови кексчета с пшеничен зародиш

  • 1 039
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 243
Това е последното попълнение към рецептите ми за мъфини и резултатът е доста сполучлив. Освен това се води здравословна закуска, заради многото фибри,които идват от пшеничния зародиш.
Продуктите са:

1 1/2 ч. ч. бяло брашно
3/4 ч.ч. захар
1 с.л. (1 пакетче) бакпулвер
3/4 ч. л. сол
3/4 ч.ч. препечен пшеничен зародиш
1 1/2 ч.ч. намачкани добре узрели банани (според рецептата това са 3 банана, но при мен се получи с 2)
1/2 ч.ч. прясно мляко
2 яйца
1/3 ч.ч. олио
1 ванилия

Фурната се загрява предварително на 200*С.
В отделни купи се разбиват сухите (брашно, захар, бакпулвер, сол, зародиши, ванилия) и мокрите продукти. Мокрите се добавят към сухите Grinning . Разбърква се съвсем малко - колкотода се смесят двете. Не се използва миксер, защото при разбъркването с него ставало нещо с глутена и кексчетата ще станат по-жилави.  След това сместа се разпределя равномерно в предварително намаслени формички за кексчета - при мен се събра в 12 (две форми х 6), но по рецепта е за 16 кексчета. Пекат се около 20 - 25 мин. (при мен се опекоха за 20 мин.)

Това е. Семейството много одобри резултата и рецептата влезе в списъка на тези, които ще направя пак. Смятам други път да сложа кафява захар и мъничко пълнозърнесто брашно, защото имам усещането, че ще стане сполучливо. Пробвайте!
Ето как изглеждат: http://community.webshots.com/photo/337465061/347352213aHVAYW

# 1
  • Мнения: 496
Ооо, изглеждат много апетитни. Мога ли да сложа зародиши без да ги препичам?

# 2
  • Мнения: 6 243
За моженето - сигурна съм, че можеш,:wink:  но все пак ги препечи. Отнема минути, а за да ги напишат препечени, сигурно има причина.

# 3
  • Мнения: 6 472
Туко що рецептата влеза в списъка за готвене за утре:)

# 4
  • Мнения: 4 176
Само да си купя форми за печене и веднага ще пробвам.
Я кажи колко броя излязоха от тази доза?
Т.е. колко такива тави с дупки да купя?

# 5
  • Мнения: 6 243
Аз имам две тави с по 6 дупки - точно се наместват във фурната, а и поемат една стандартна доза за мъфини. Моите са малко по-широки и по-плитки от тия, които съм виждала по чужбините, то това намерих.

М/у другото, тук такива тави има само в магазините за 1 лев - не че са 1 лев, по 3 лв. тавата са, но другаде не намерих. Иначе на Солинген са скъпи.

# 6
  • Мнения: 6 472
Аз купих такава от Практикер:) Събират 12 мъфини и струваха към 11 лв (ох не съм много сигурна). Изобщо не залепват:)

Общи условия

Активация на акаунт