Отговори
  • Мнения: 2 237
Привет на всички,които имат дечица посещаващи градина или ясла.  bouquet
Въпросът ми е кратък , но ми се ще да чуя и вашето мнение.Когато в началото Калина тръгна на ясла аз говорих с лелките дали има проблем ако е облечена с боди.Те казаха "Не,няма проблем".До вчера.
Прибирайки се от градина,за пореден път бодито на Калина беше незакопчано и свободно веещо се отвън , а кръстчето и голо.Тя самата ми каза "Мамо,пък леличките ми се карат защо съм с боди" Днес говорих отново с едната от тях,която се възмути защо я пращам с бодита и знам ли колко трудно се оправят те като са с бодита децата,да не говорим как  влизало в гърнето и се мокри и т.н.
Аз и припомних че самите те в началото казаха ,че не е проблем.Тя отрече да е така.Както и да е .От днес ще пращам Калина без боди,макар че за мен е по-добре да е със,тъй като кръстчето и е по-защитено.А всички тия бодита дето ги имаме....вероятно просто ще ги подаря и ще купим тениски  Sad
Въпросът ми е : Във вашата градина/ясла правили ли са ви (и правят ли ви ) забележка за това ? И дали оплакванията относно обслужването на дете с боди са основателни ? Просто си питам,любопитно ми е,темата няма цел заяждане с
когото и да било  Peace

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 12:09 от blizna4e

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Не са ни правили забележка, но и Габриела не е ходила с бодита в яслата. Оттогава носи потници.
Във възрастта за ясла детето вече се учи да се облича само и ще бъде ужасно обезкуражаващо, ако трябва да се бори с бодито по няколко пъти на ден.
Проблемът с топването в гърнето също не е за пренебрегване.

# 2
  • Мнения: 4 841
Споделям напълно мнението, че бодитата не са удобни за детско заведение. По същите тези причини, които ти е изброила лелята. В нашата детска градина още в първите дни, а също така и на родителските срещи съобщават ПОЖЕЛАТЕЛНО, че бодитата не са подходящи. Естествено, ако някой държи да е с боди, няма да го върнат.

Като цяло бодито е една доста удобна и практична дреха, но - по моето скромно мнение - до момента, в който детето започне да пишка в гърне/тоалетна. Разкопчаването и закопчаването определено са сложни за малчовците. И категорично не бих очаквала от лелята да закопчава бодита.

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Още преди да я пусна на ясла, ме бяха предупредили да не е с боди. Просто, като ги сложат на гърне, е трудно да опазят на над 20 деца бодитата да не се топнат в гърнето, отделно, че трябва да ги откопчават/закопчават.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И при нас не искат с бодита.В къщи обаче все още ги носим.Трудно е сама да се оправи с гърнето,но аз помагам.

# 5
  • Мнения: 1 172
Не знам разрешено ли е, забранено ли е. Моят син ходи с потник и слип. По-удобно е за него самия да се самообслужва, вместо да чака лелките да го събличат и обличат. Купила съм му едни по-дълги потници, така че много рядко е толкова разпасан, че да е с гол кръст.

# 6
  • Мнения: 2 090
В нашата ясла не ми казаха,че е забранено,а че е нежелателно.Както казва ''BirdsFlu",бодитата са си много хубава дреха,но не са удобни както за малчуганите(когато започват да стават по-самостоятелни),така и за лелите(които трябва да разкопчават и закопчават не по едно,а доста повече деца Whistling).Аз бях чувала преди това от доста майки че е така,и мисля че това е във всички ясли и градини.Съобразявам се,обличам му по-дълги потничета/тениски Peace

# 7
  • Мнения: 8 999
В яслата даваха. Все пак там повечето деца си бяха с памперс, а бодито е много удобна дреха за памперсовия период.
В градината специално ни предупредиха децата да са с фланелки и гащи - първо, че вече се предполага, че не ползват памперс, второ, че децата трябва да се самообслужват в тоалетната /не е като в яслата лелите да им свалят и вдигат гащите и да ги слагат на гърнета/, а е ясно, че с гащи е по-лесно за децата.

# 8
  • Мнения: 7 831
Не са ходили с бодита. Предупредиха ме че не е желателно, обясниха защо и аз приех доводите им.

# 9
  • Мнения: 2 237
Да,спор няма,за персонала това облекло е неудобно.Аз нямам нищо против и ще се съобразя с тях.Просто ми стана криво че в началото ми казаха "Да,няма проблем да е с боди" а сега изведнъж си промениха мнението.Но пък иначе са страхотен персонал и аз съм много доволна от тях.Друг е въпроса ,че Калина отдавна се обслужва сам-самичка и те с нея проблеми нямат (обслужването включва обличане,събличане,обуване и събуване, ходене сама по нужда,избърсване сама,вдига си сама гащичките,включително помага по време на сервиране обяда на децата,отсервиране и т.н.)
Благодаря за отговорите ! Въпроса наистина не е важен,но ми беше любопитно  Hug

# 10
  • Мнения: 4 668
Никога не са ми правили проблем за бодито  Peace
Дори сутрин го водя с боди , а те там си го преобличат с анцуг и потниче с гащички .

# 11
  • Мнения: 2 950
В градината не искат бодита, защото децата сами ходят до тоалетна и естествено се мокрят. Но аз слагам боди на Йоана поне когато е с мен, защото кръста й е все гол. А за градината слагам дълги потници, които, като я загащя, й стърчат от гащите Joy

# 12
  • Мнения: 46 434
Не съм питала  newsm78
Пращам я със свободно вееща се тениска и памучна блузка в/у нея  Laughing

# 13
  • Мнения: 4 965
Още преди да я пусна на ясла, ме бяха предупредили да не е с боди. Просто, като ги сложат на гърне, е трудно да опазят на над 20 деца бодитата да не се топнат в гърнето, отделно, че трябва да ги откопчават/закопчават.

Мдааа. И при нас така.
А и ако детето се напишка или намокри, трябва да го съблекат цялото, за да му сменят бодито.
Пък и нали ги учат сами да се преобличат...

Моите, откакто махнахме памперсите, ходят с потничета и гащички. Слагам тениска отгоре само в най-големите студове и в градината им ги събличат. Peace

# 14
  • Мнения: 2 479
При нас в яслата го има на таблото - Не водете децата с бодита....и т.н.
Разбирам ги.

Общи условия

Активация на акаунт