Мъжките момичета

  • 6 384
  • 128
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 448
  Изминалата седмица беше доста трудна за мен, не е нужно да занимавам аудиторията с подробности, но доста често чувах "ти си мъжко момиче" или "силна жена" , ще се справиш. Тези думи ги слушам от 15 годишна и най-много мразя да ги чуя от мъж, който си мисли че това трябва да е комплимент. Когато ми кажат това, за мен означава само едно - ти имаш проблем, но изглежда ще се справиш сама, а аз понеже съм мъж и имам нужда да съм по-силният, само ще ти се възхищавам от страни, но няма да те "спасявам".
  Имам приятелка, която  се оплаква, че нея мъжете все искали да я "спасяват". Честно, завиждам й. Искам и аз понякога да съм в ролята на крехката и безпомощната, но не знам защо не ми се получава.
  Не искам да съм вечното "мъжко момиче", а вие?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 176
Искам да съм мъжко момиче за себе си само, за другите не искам.

# 2
  • Мнения: 473
Аз мразя израза ..." ти си оправна"....,било от близки или от работодателя,но за съжаление го чувам често и ми бърка в здравето. Една приятелка често казва - има жени който се плезят и такива които се глезят. Мисля си, че съм редовно от плезещите се и ме е яд Tired

# 3
  • Мнения: X
Не искам да съм и не съм нито "мъжко момиче", нито "Баба Илийца". Мога да бъда боец и съм го доказала,но не смятам,че това може да послужи за успокоение на някого. Истинската сила на жената е в нейната слабост.

# 4
И как от баба илийца се става глезла. дайте тюториъл някакъв за такваз метаморфоза, защото и аз съм го закъсала със слабостта.  Embarassed. Мен даже и баща ми откак се помня все ми повтаря - ти си силна, ще се справиш, нищо ти няма. Тоест дори и да се опитам да се поглезя и оплача изобщо не предизвиквам умиление в околните. Да не говорим за гаджета. Там по скоро война и конкуренция отколкото грижа, помощ  и подкрепа в тежки ситуации. А в хубави все омаловажава това, което съм направила сакън да не ми се дигне самочувствието.
Абе щерка не се ли научи на татко си да се глези, цял живот няма да го овладее това. Майка ми като мен , все нещо си демонстрира някакви независимости, все сама всичко може  хем наистина женствена и красива жена и ми създаде много грешен фалистичен модел.

# 5
  • Мнения: X
Те не момичетата се учат да се глезят на бащите си. Бащите им ги учат на това.

# 6
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Не искам да съм и не съм нито "мъжко момиче", нито "Баба Илийца". Мога да бъда боец и съм го доказала,но не смятам,че това може да послужи за успокоение на някого. Истинската сила на жената е в нейната слабост.

И аз така, вече се уморих да бъда "мъжко момиче". Искам да съм като другите, дето все нещо не могат.

# 7
  • Мнения: 211
Защо, бе? Аз пък много се лаская от тия думи, примерно "Ти си оправна!" или "Браво, я, как се оправяш"...
Това за мен значи, че хората ме смятат за човек, на когото могат да разчитат, а аз наистина се старая
да изглеждам така в чуждите очи. Например баща ми, когато ми каже така, значи съм се справила с почти непосилна задача.
А за мен това в момента е едно от най-важните неща - да се докажа най-вече пред баща ми.
Ако искаш да постигнеш обратния ефект, мисля си, че е най-лесното това. Т.е. на мен ми е най-лесно да се правя на
безпомощна.
Е, сигурно в един момент ще ми дойде до гуша, а може и да се получи нежелан ефект - да се окаже, че всички разчитат на теб
и то рано или късно писва. Но засега съм на вълна себедоказване.

# 8
  • Мнения: X
Всичко мога! Но не искам Flutter

# 9
  • Мнения: 2 448
Това значи "не се възбуждам от теб".
И на мен така ми звучи Лиске, но не в това е проблема, че не съм сексуално желана, а не ми допада начина, по който мъжете се опитват да ме с "свалят".
И като го чуя това мерака ми на часа изчезва. Simple Smile
Не се оплаквам, че не ме харесват като жена, просто виждат в мен по-друг вид жена, от тази която искам да бъда.
Причината явно е в мен, че провокирам такъв тип реакция, за това ви питам за съвет. Плача, но не хленча, ако мога така да се изразя.

# 10
  • Мнения: 516
Аз съм мъжко момиче под прикритие. Ще ви помоля да не го съобщавате на съпруга ми.

# 11
  • Мнения: 2 448

Е, сигурно в един момент ще ми дойде до гуша, а може и да се получи нежелан ефект - да се окаже, че всички разчитат на теб
и то рано или късно писва.
Ето за това говоря!

# 12
  • Мнения: 28
Това значи "не се възбуждам от теб".
мда..и бих добавила,че цял живот са обречени на самота

# 13
  • Мнения: 2 386
Аз пък искам да съм една идея повече мъжко момиче. Никога не е излишно. Пък ако се наложи, не го показвам и готово.

# 14
  • Мнения: 234
Всичко мога! Но не искам Flutter

И аз искам така,ама нещо не ми се получава. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт