Кърмене при хранително натравяне?

  • 3 905
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 851
Моля за помощ!
Може ли да се кърми при хранително натравяне???
Снощи ядох риба и днес от сутринта съм с разстройство и повръщам. Т.е. повърнах веднъж след като пих активен въглен и витамин С.  Много ми беше лошо, нямах сили да стана от леглото. А сега видях, че имам температура 37.5
Отидох на лекар и педиатърката ми каза, че е по-добре да не кърмя. Но докога? Кога ще се изчисти организма ми от тази риба? Изписа ми hidrasek - прахче против дехидратация и аз пих едно. А към 16.30 пих имодиум плюс (пак по нейно предписание). Мислех да не пия, но не можах да издържа, защото ми излязоха хемороиди след раждането и много боли. А имодиума слиза ли в кърмата?
Следобед (15.00) му дадох на малкия замразена кърма, а той милия не иска биберон и плюе ли плюе... голяма борба пада  35 Сега към 20.30 го накърмих, кърмих го също и преди обяд. Освен това пия много вода и едва преди малко хапнах препечена филийка. Лекарката ми каза няколко дни да съм на диета - само препечени филийки, картофи и варено пилешко месо. Надявам се да не ми намалее кърмата!
Извинявам се, че стана дълго и ако нещо съм написала неразбрано   Embarassed
Благодаря ви предварително  Hug

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 13:38 от DesiT

# 1
  • Мнения: 851
Моля за помощ!
Може ли да се кърми след хранително натравяне???
Снощи ядох риба и днес от сутринта съм с разстройство и повръщам. Т.е. повърнах веднъж след като пих активен въглен и витамин С.  Много ми беше лошо, нямах сили да стана от леглото. А сега видях, че имам температура 37.5
Отидох на лекар и педиатърката ми каза, че е по-добре да не кърмя. Но докога? Кога ще се изчисти организма ми от тази риба и въобще слиза ли в кърмата? Изписа ми hidrasek - прахче против дехидратация и аз пих едно. А към 16.30 пих имодиум плюс (пак по нейно предписание). Мислех да не пия, но не можах да издържа, защото ми излязоха хемороиди след раждането и много боли. А имодиума слиза ли в кърмата?
Следобед (15.00) му дадох на малкия замразена кърма, а той милия не иска биберон и плюе ли плюе... голяма борба пада  35 Сега към 20.30 го накърмих, кърмих го също и преди обяд. Освен това пия много вода и едва преди малко хапнах препечена филийка. Лекарката ми каза няколко дни да съм на диета - само препечени филийки, картофи и варено пилешко месо. Надявам се да не ми намалее кърмата?
Извинявам се, че стана дълго и ако нещо съм написала неразбрано   Embarassed
Благодаря ви предварително  Hug

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Лекарката ти се презастрахова - реално няма никаква причина да не кърмиш, стига симптомите да са ограничени само в рамките на гастро-интестиналния тракт (повръщане, диария, евентуално температура). Кърменето се прекъсва само ако има септицемия, т.е. сериозно бактериално натравяне на целия организъм, но тогава щеше да си в болница.
Имодиум може спокойно да се прилага при кърмачки, но се счита неоправдана употребата му в случаи на гастроентерити, защото диарията е самоограничаващо се състояние - нужно е само да се запазва хидратиран организма, а тя ще спре сама, когато организмът прецени, че е изхвърлена всяка заплаха. Спирането на диарията по изкуствен начин задържа по-дълго бактериите в организма.

# 3
  • Мнения: 398
 След изчерпателния отговор на Хедра маи няма какво да кажа.

 Аз минах през такова чудо с много висока температура.
 Няколко дни хапвах само препечени филийки , солетки , бейкролс и подобни , но не съм усетила да е повлияло на кърменето.Единствено бях много отпаднала и не можех да се грижа за бебока и ми го даваха само да го кърмя.
 Аз от страх не пих никакви лекарства и оставих от само себе си да мине.Единственото ,което ми казаха е да пия много вода , но на глътки и бавно.

 Бързо оздравяване.

# 4
  • Мнения: 1 089
Разбира се, че можеш да продължиш да кърмиш! Хедра ти е обяснила добре... даже в една подобна тема беше цитирала научен изпочник ( който може да занесеш на педито, ако искаш). Ограничаването на кърменето в тези случаи наистина е чисто презастраховане. Иначе прекрасно си направила коато си взела въглен - той свързва токсините, не се резорбира и по този начин токсините се изхвърлят навън с изпраженията.
Обаче само като я чуя и видя тая дума - "натравяне" (и по медиите) ... - няма такова нещо в  речника на българския език, има отравяне Simple Smile
Бързо оздравяване ти желая и успех!

# 5
  • Мнения: 851
Много ви благодаря за изчерпателния отговор  Hug Страхотни сте  Hug
Днес се чувствам по-добре, леко съм отпаднала и ми се гади, но и това ще отмине  Simple Smile

P.S. Lenyto: ще си взема бележка, благодаря  Embarassed Просто лекарката ми употреби тази дума

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Активният въглен би трябвало да е абсорбирал токсините, той затова се пие.
Пий много вода и др. течности.
Така и така си кърмила, мисля, че може да продължиш.
Детето няма да се натрови от рибата, защото ти си я изхвърлила с повръщането и разстройството.

# 7
  • Мнения: 415
Включвам се само за да споделя че и на мене ми се случи същото, по-точно с мъжа ми едновременно започна с повръщане и разстройство във вторник сутринта, решихме че е хранително отравяне - ние пък бяхме яли яйца, но днес (а особено след като прочетох темата ти) мисля че е вирус, защото след това ме тресе, вдигнах темепература 37.5 вчера бях по-добре но днес и двамата сме пак като бити и си сравняваме какво ни боли - днес сутринта ни боляха и двамата долните зъби, след това се тръшнахме да спим въпреки ударните дози витамини и витамин С и на смени гледаме бебето. На мене продължава да ми се гади.
От начало страшно се притесних да не се обезводня а от повръщане не можех да пия изобщо вода. Пих въглен и витамини и много айран със сол (против обезводняване) и не спрях да кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт