Рецепта-хомеопатична за забременяване!

  • 21 677
  • 26
  •   1
Отговори
Здравейте и от мен,
искам да ви споделя не6то което научих от един френски форум, това е рцепта за забременяване хомеопатична и се питам дали тези компоненти съществуват в България, ако има хомеопати между нас момичетата в форума да изкажат мнение моля. Та рецептата е следната препоръчва се за хора които нямат проблеми но така или иначе не забременяват.Аз лично не съм пробвала това лечение още защото открих рецептата вчера.Това са само билкови продукти да знаете няма химични вещества. Просто ви я споделям защото досега тук никой не казва каквато и да е рецепта хомеопатична дори и само за пример.

на 5 ден Ovarium 7CH
на 7 ден Folliculinum 7CH
на 14 ден Folliculinum 7CH
на 21 ден Progesteronum 7CH

Момичета аз не съм доктор или хомеопат и не мога да твърдя дали тази рецепта помага просто искам да ви питам дали някой знае нещо за някой от тези продукти.Прочетох доста инфо от френския форум където открих рецептата че е помогнала на много момичета но ми се струва непозната материя. Ако има медицински кадри нека споделят с нас моля действието на изброените хомеопатични продукти.

# 1
  • Мнения: 4 664
Не бих пила каквито и да е хомеопатични комбинации. Големи бели могат да станат. Дано някой не реши да пробва просто защото е писано в някакъв чужд форум. Не те съветвам и теб, поне не преди да си се консултирала с хомеопат.

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 11:36 от Kasidy

# 2
  • Мнения: 674
Не бих пила каквито и да е хомеопатични комбинации. Големи бели могат да станат. Дано някой не реши да пробва просто защото е писано в някакъв чужд форум. Не те съветвам и теб, поне не преди да си се конкултирала с хомеопат.
Peace Напълно подкрепям Кас и аз не бих рискувала,пък ако е писано ще дойде Wink

# 3
  • Мнения: 1 100
Не съветвам никой да опитва подобни рецепти - хомеопатията не е толкова невинна, колкото изглежда. Преди време намерих хомеопатична рецепта за лекуване на дискова херния. Звучи доста невероятно и нелогично някакви капчици да приберат излязъл диск, но въпреки това се заинтересувах. Мислех, че ако не помогне, поне няма да навреди. Оказа се обаче, че подобни експерименти са доста опасни - една от билките се оказа отровна при продължителна употреба и затова лекарският контрол на лечението е задължителен. Така и не пробвахме.
Ако някой иска да опита рецептата за забременяване, задължително да се консултира с лекар-хомеопат!!!

# 4
  • Мнения: 611
Касиди го е казала най-точно Peace
Никога не бих опитала нещо такова , а много много не вярвам на хомеопатията Crazy

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
А секс има ли в рецептата Mr. Green
Сега сериозно - доколкото знам хомеопатията лекува по индивидуална схема; ако тази рецепта е била предписана на някого, то тя ще е абсолютно неприложима за останалите. Тук никой не казва рецепти, защото за изписването им си има доктори. Форумът не е място за размяна на диагнози и назначаване на лечение. Току виж някой се заинтригува и си навлече големи неприятности Tired

# 6
  • Мнения: 304
Момичетата доста добре са ти казали нещата. Сега да споделя и аз. Преди време приятелка ми каза, че АГ-то и предложил стимулация с хомеопатия и аз се разрових да прочета по въпроса.
Най-набиващото се в очи беше следното - хомеопатията лекува не заболяване, а душевно състояние. Можете да се досетите, че това е съвсем индивидуално нещо и не може  нещо, което е действало при някой да се прилага на друг. Класическата хомеопатия (защото има и някакъв подклон, който съвсем не смятам за сериозен) изисква преди назначаване на лечение да се направи едно доста пространно интервю, за да се определи именно къде точно е проблема на психическо ниво. От там нататък се прилага съответно лечение, което има ефект единствено ако е правилно подбрано.
Един от основните принципи на хомеопатията е - подобно се лекува с подобно - което ще рече, че при висока температура се дава нещо, което повишава температурата. Знам, че звучи нелогично, но е така.
Колкото до тези препарати, които си изброила - вероятно ги има у нас. Специално за Фоликулинум четох - изобщо не е билков продукт, а е хормонален. За другите по имената съдя, че също има нещо такова. Вярно, че са извънредно разредени, но са хормони.
За фоликулинума четох доста стряскащи неща откъм странични ефекти, проблеми при неправилно приемане и т.н. Така че - освен ако не са ти изписани от класически хомеопат и то добър, след дълго интервю - не пий такива неща, може много да си оплескаш здравето.
Извинявам се, че стана дълго, дано съм била полезна!

# 7
  • Мнения: 2 270
Не бих пробвала - експерименти с организма си не правя!

# 8
  • Мнения: 9 063
Щица най-добре го е обяснила.
Ако те вълнува хомеопатията - посети класически хомеопат (не боаронски).
Така или иначе самите хапченца няма да те забременят, просто ще подействат по някакъв начин на психиката ти, ако неставането на бебето се дължи на нея. Но ако има проблем със стерилитет...

# 9
  • Мнения: 3 453
Май пак трябва да пиша какви бели си докарах с едни билки! ooooh! Не съветвам никой да пробва алтернативна медицина без лекарска консултация! Naughty

# 10
Абсолютно съм съгласна и аз със Щица! Хомеопатията лекува индивидуално, няма нищо общо с обикновената медицина, която лекува симптома ,а не причината /в повечето случаи / . Въпреки ,че аз съм привърженик на алтернативната медицина,  в това число и хомеопатията и тя ми е помагала в много случаи, не бих препоръчала  да пиеш нещо,което нито го знаеш какво е, нито пък дали е подходящо точно за теб! Това може да каже само опитен лекар- хомеопат, макар че понякога ,колкото и да е опитен, си е чист късмет да ти улучи и даде точното лекарство:)

# 11
  • Мнения: 248
Темата е интересна, записвам се да я следя!

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Темата е интересна, записвам се да я следя!
Shocked - това след всичко изписано ли newsm78

# 13
  • Мнения: 52
Момичетата доста добре са обяснили  Peace Не мисля, че е добре да се правят такива експерименти, нито билките, нито хомеопатията са безобидни и могат да станат големи поразии при неправилна комбинация и приемане

# 14
  • Мнения: 9 973
дали някой се е подлъгал да зачева по този начин  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт