тасос или корфу?

  • 2 972
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 265
здравейте,момичета!
моля ви помогнете със съвет-голяма компания и се чудим до къде е по-удачно да се пътува за майските празници-до тасос или корфу?не сме ходили нито на едното,нито на другото място.на тасос ми се струва,че е по-скучно и пусто.а за корфу разбрах,че пътя дотам е много лош.моля ви,който е ходил да споделя.благодаря много.

# 1
  • София, България
  • Мнения: 5 574
Била съм на остров Тасос, на Корфу -не, но едва ли би могло да е по-скучно  Mr. Green

Пък и съм доста пристрастна покрай книжките на Тур Хейердал.

С две думи - на Тасос е доста скучно, аз бих предпочела Корфу.

# 2
  • Мнения: 4 965
Корфу.

# 3
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
И аз съм за Корфу! Тасос е 'по-скучният' и може да се разходиш за един ден с ферибота от Кавала. А Кавала също е един много красив и приятен град. Разликата, обаче, е в пътя. Кавала е на около 300км от София,  а Тасос на час с ферибота, а до Корфу е много повече път. От София до Игуменица са близо 700км. и оттам с ферибота до Корфу е още около 2 часа и малко. Така,ч е зависи колко ви се пътува. Иначе пътя след Солун за Игуменица наистина е гаден, но проблема е в завоите, тъй като се минава Епир и Тесалия. Когато пътувахме, обаче, успоредно с гадният път, се изграждаше нов, с много тунели, повече платна...абе изглеждаже супер...Сега няма представа до къде са стигнали, много е вероятно участъци от него да са пуснати за движение. Ами...това е, питай ако нещо те интересува.

# 4
# 5
  • Мнения: 3 094
Ходили сме на Корфу точно за Великден и то по новия път (знам го стария, ужасен беше!!!) По пътя спряхме на няколко пъти, разгледахме и Метеора. Ако не си била там - спри и разгледай, усещането е за докосване с небето. От Игуменица фериботът е около 2 часа, слиза се в гравния град на острова, носещ същото име Корфу (или Керкира). Ние бяхме в хотел в северната част на острова, в селището Ахарави - приятен хотел, отделни сгради по на 2 етажа, разположени всред градина , на брега на морето. В градината има узрели лимони и дръвчета с един от националните им символи - плода кум-куейт - нещо подобно на малка мандаринка с форма на маслина и съвсем малко по-голяма от маслините от сорта мамун. Продават от него сладка, ликьори, сушени плодове и тем подобни - непременно си купете за спомен. Времето тогава точно за плаж не ставаше, но пясъкът е мек, има и много миди - с диаметър на черупката около 4-5 см, съберете си за спомен. Мидите от тия морета (границите между Адриатическо и Йонийско море са тук някъде) не са като от нашето черноморие. Островът е зелен по-скоро по крайбрежието - нагоре по планината им се виждат гори, но и чукари. Столицата е интересна по Великден - техният светец-закрилник е Свети Спиридон и в съботата преди Възкресение има процесия - вадят се мощите на Свети Спиридон, които се съхраняват в храм с едноименното име. По обяд в съботата почват да хвърлят по улиците от прозорците и бАлконите всякакви чаши, чинии и прочие грънци за да се сбогуват със злото от предишната година. Това е празник зает от венецианците, които мисля, че около 300 години са владели острова. Този обичай обаче венецианците го правели на нова година, и е посветен на двуликия бог Янус, пак с цел да се простим със злото от старата година и да извикаме доброто на новата. Има крепости - Стара и Нова. От старата се разкрива великолепна гледка към града и морето. Там на върха на крепостта има огромен кръст, който вечерта, при обявяване на Христовото Възкресение се илюминира. Тогава има и заря - такава прекрасна заря само тогава и там съм виждала - истински пир от цветове. Близо до град Корфу е дворецът на австрийската императрица Сиси в който тя прекарва голяма част от времето си след като нейния син Рудолф се самоубива. Дворецът естествено не е пищен като тези в Австрия , но има своя чар - градина със средиземномолски цветя, прекрасна гледка и статуи на Ахил. Дворецът е посветен на Ахил и затова се казва Ахилеон. В северната част е прословутия канал на любовта - там земните слоеве са леки и са отмити от морето, образувайки дълбоко излярани , но тесни заливи. Склоновете има на напълно отвесни и се забелязват различните земни пластове - всеки в различен цвят. Ходи се и до Палеокастрица - има малко манастирче с музейна сбирка , изготвена от монасите. Самото море там представлява стръмни назъбени скловоне, които се спускат в морето. От морето стърчат и такива назъбени скали. Впечатлението е, че наблюдаваш гърба на някой динозавър. Храната в нашия хотел беше хубава и изобилна - ние бяхме на екскурзия със закуска и вечеря. В стаите обаче , въпреки топлото време ни беше влажно и студено и си пускахме климатика. Навън пък сме били по тениски и бермуди.

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 17:36 от Bastet

# 6
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
И аз съм за Корфу! Тасос е 'по-скучният' и може да се разходиш за един ден с ферибота от Кавала. А Кавала също е един много красив и приятен град. Разликата, обаче, е в пътя. Кавала е на около 300км от София,  а Тасос на час с ферибота, а до Корфу е много повече път. От София до Игуменица са близо 700км. и оттам с ферибота до Корфу е още около 2 часа и малко. Така,ч е зависи колко ви се пътува. Иначе пътя след Солун за Игуменица наистина е гаден, но проблема е в завоите, тъй като се минава Епир и Тесалия. Когато пътувахме, обаче, успоредно с гадният път, се изграждаше нов, с много тунели, повече платна...абе изглеждаже супер...Сега няма представа до къде са стигнали, много е вероятно участъци от него да са пуснати за движение. Ами...това е, питай ако нещо те интересува.

Да, правят все още части от магистралата

# 7
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
И аз съм за Корфу! Тасос е 'по-скучният' и може да се разходиш за един ден с ферибота от Кавала. А Кавала също е един много красив и приятен град. Разликата, обаче, е в пътя. Кавала е на около 300км от София,  а Тасос на час с ферибота, а до Корфу е много повече път. От София до Игуменица са близо 700км. и оттам с ферибота до Корфу е още около 2 часа и малко. Така,ч е зависи колко ви се пътува. Иначе пътя след Солун за Игуменица наистина е гаден, но проблема е в завоите, тъй като се минава Епир и Тесалия. Когато пътувахме, обаче, успоредно с гадният път, се изграждаше нов, с много тунели, повече платна...абе изглеждаже супер...Сега няма представа до къде са стигнали, много е вероятно участъци от него да са пуснати за движение. Ами...това е, питай ако нещо те интересува.

Да, правят все още части от магистралата



Днес разбрах, че почти 2/3 от новият път е пуснат за движение.

# 8
  • Мнения: 1 030
На Тасос съм ходила много пъти, но само за по 1 ден. Не бих искала за повече. Скучно ще ми е. Единият път ходих на плаж, наистина чисто беше, но пък нямаше много млади хора, предимно възрастни и семейства с деца. Ако искате обаче спокойствие - Тасос става.

# 9
  • Мнения: 265
много ви благодаря ,момичета.изключително ми беше полезна вашата информация.

# 10
  • Мнения: 2 197
Ако ще ходите за 3 дена по-добре изберете Тасос. До Корфу е много път. И не може да се каже,че Тасос е скучен. На мен ми хареса. Обиколихме острова за един ден, ходихме в няколко манастира, в едно курортно градче и беше приятно. На 1 май беше жега 27 градуса. Първия ден се пекохме на плажа. Все пак зависи от компанията. Навсякъде в Гърция има прекрасни места. И е чисто! Като сравнявам Гърция с Турция все едно си на запад Joy

# 11
  • София
  • Мнения: 928
Корфу  Peace

# 12
  • Мнения: 244
Здравейте, искам да ви питам по конкретно за ферибота Игуменица- Корфу- на колко време е и може ли да се резервира он лайн предварително? Ние ще ходим 2 коли от 01.05.до 05.05

# 13
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Погледни в този сайт http://www.greekferries.gr/

# 14
  • Мнения: 721
Нито единия, нито другия

Все пак по-добре е Корфу, ако трябва да избираш.

Препоръчвам по-надолу - всеки един от Кикладите, Хидра, Спецес от по-близките до Атина.

Общи условия

Активация на акаунт