Тента

  • 10 069
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 999
Имам голяма/даже огромна/ тераса и искам да сложа тента за лятото. Замислила съм се от сега, защото предполагам, че в сезона всички ще са много заети.

Може ли да ми препоръчате читава фирма за това? Нямам идея и какъв тип да е въпросната тента, та ще разчитам на консултация от фирмата в тази насока също или от вас, ако имате идеи...

Благодаря   bouquet

# 1
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Ще следя темата! И аз се нуждая ат тента, която да има механизъм за прибиране!

# 2
  • Мнения: 606
Боряна 22
В Горна Баня са, над гарата. Ето тела на шефа -  Динко Цанов 0888 21 99 59

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 13:39 от зеФсчо

# 3
  • Мнения: 215
Щори Гершман продават и тенти .

# 4
  • Мнения: 207
А някой има ли представа как се движат цените?

# 5
  • Мнения: 606
  Да. Производителите на тенти. Звънни им и питай. Не боли.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 255
Миналата година ползвахме услугите на Kamax  Peace
Има няколко вида сенници - тук може да се ориентираш  Wink

# 7
  • Мнения: 2 931
Лошо е ако имаш  горни съседи пушачи - плата става на дупки

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Лошо е ако имаш  горни съседи пушачи - плата става на дупки

Слава Богу, живеем само няколко семейства в кооперацията и въпреки че съм на първия етаж и всички могат... не хвърлят боклуци на терасата ми, само ако имат майстори/гадни същества са това ей.../

mam@, страхотно - много ти благодаря   bouquet Такъв голям избор... отивам да мисля  Thinking

# 9
  • Мнения: 5 255
За една година ползване - нямаме споменатите опасения  Wink

Лошо е ако имаш  горни съседи пушачи - плата става на дупки
Предлага се богата гама от цветове и десени на PVC или акрилни платове, а качеството на тъкънта гарантира дълги години пълноцветна красота, без притеснения от избеляване или прокъсване.  Peace

# 10
  • Мнения: 4 668
Аз също имам голяма тераса - 12 кв.м. квадратна форма .
Тентата ни е на "БОРЯНА " . Избрахме от най - скъпите механизми и плат - излезе към 850 лв. с монтажа , но преди 2 години . Доволна съм от фирмата.

Искам само да ти кажа някой неща за тентите :
1. Пази от слънце и от лек дъждец . При по - силен вятър и дъжд задължително трябва да се прибира , защото започват да се огъват алуминиевите държачи и може да се счупи .
2. Това което мен ме дразни / но може би , защото сме на последен етаж и духа по - сериозно / е , че много плющи от вятъра . Ставала съм по нощите да я прибирам , ужасно дразнение е .
Говоря все пак за голяма тента . При малките за нормална тераса няма може би такъв проблем .
3. Като цяло почти не я ползваме и съжалявам , че не си направих твърд покрив , както на долната ми тераса .

# 11
  • Мнения: 2 931
А твърдия покрив какъв е и как излиза като цена

# 12
  • Мнения: 4 668
Твърдият покрив е по - скъп , защото нашият специално е от поликарбонат и алуминий , т.е. това са доста скъпи материали . За тераса 5 м. / 1.30 м. ни излезе 1500 лв. преди две години .
От фирма ВАЛДА . Изключително съм доволна .
Ние сме в мезонет , на последен етаж и терасите са ми открити . Тентата не ми свърши никаква работа .
Има и по евтини варианти на твърди покриви , но се използва конструкция с обикновен винкел и е грозно .

# 13
  • Мнения: 2 211
Твърдият покрив е по - скъп , защото нашият специално е от поликарбонат и алуминий , т.е. това са доста скъпи материали . За тераса 5 м. / 1.30 м. ни излезе 1500 лв. преди две години .
От фирма ВАЛДА . Изключително съм доволна .
Ние сме в мезонет , на последен етаж и терасите са ми открити . Тентата не ми свърши никаква работа .
Има и по евтини варианти на твърди покриви , но се използва конструкция с обикновен винкел и е грозно .

Твърдият покрив от алуминий и поликарбонат наистина е по - практичен. Има обаче и недостатъци - лятно време задържа топлината и е голям задух под навеса, а при дъжд трополенето на дъждовните капки се чува доста.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Моята тераса е близо 30 кв.м. и баща ми искаше да й сложим твърд покрив, но това според мен ще наруши много микроклимата най-вече в спалнята на дъщеря ми.

Докато се чудим и спорим - минаха две лета. Много е хубаво да си прекарваш времето на терасата, но ми трябва нещо и ще е тента явно.

 
Pipinka, мерси за съветите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт