По колко храна за бебе на 1г. и 3м.?

  • 1 331
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Мами, потърсих в библиотеката, но там има само за по малките бебоци как се изчисляваше количеството на храната. Дани си хапва по 4 пъти на ден и не става през нощта. Изяжда обикновено по едно бурканче от 370 мл с каквато манджичка съм забъркала и по една чашка 150 мл кисело мляко за десертче. Не го насилвам, като откаже да лапа и аз спирам, но доста често си облизва всичко. И като види някой да хапва ( примерно снощи татко му ядеше банан и Дани си изпроси) и той си иска. Не мисля, че е гладен просто му е любопитно, но да ви попитам и вас  - по колко да си хапва на порцийка едно бебе на годинка.

# 1
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Не е ли множко 370мл. ядене ,че и 150мл мляко.
Ние също ядем по 4 пъти на ден. Синът ми на едно ядене изяжда около 200 - 250мл ядене
 и 50 -100 мл.сок.Много рядко като види някой че яде си иска.
Но все пак всяко дете си е индивидуално и има различни потребности.Все пак ние не сме критерий за правилно хранене.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По колкото му се хапва.

Дъщеря ми, на 1,7г яде всеки път много различно от 20-50 гр, до 250-300 гр на хранене. Когато види, че някой яде нещо обикновено иска, но не защото е гладна, а от чисто любопитство. В повечето случай само облизва съответното нещо и ми го пъха в ръката  ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
На точно същата възраст, моят Шош не може да погълне повече от 200 - 250 гр/мл!
Яде веднъж каша, 2 пъти АМ, веднъж "манджа" и веднъж кисело мляко и/или плодово пюре.

# 4
  • Мнения: 983
Моя мъник повече от 100-150 грама манджа не може да изяде на едно хранене  ooooh! Вземаме храна от детската кухня и често с баща му се шегуваме, че яденето, което дават точно ни стига да се нахраним и двамата за целия ден hahaha

# 5
  • Варна
  • Мнения: 773
Йоана пие мляко рано сутрин.Около 9-9.30 и давам плодове, на обяд някаква манджа /напоследък ги отказва упорито/, но иначе си хапва по 200-300, не повече. Следобяд каша, кисело мляко, овесени ядки  или някаква друга следобедна закуска, вечеря, която не е манджа-нещо леко и преди сън пие мляко.

# 6
  • Мнения: 230
Благодаря на всички, които са ми отговорили. Моят бебо отказа шишето категорично и ам му давам към кремчета и кашшите, които са без мляко. Гледам да яде повече кисело мляко и сиренце. Това количество му е за обяд и горе-долу  - не меря бурканчетата и казах ориентировъчно. Сутрин яде каша или нещо от рода на попарите, следобед кисело млекце и на вечеря манджа от тези, които му готвя. никога не го насилвам - даже напротив, категорично съм забранила извън яденетата да му се дава да яде.Водила съм се от правилото, че като храниш детенце, за да разбереш, че му стига, трябва да му остане малко в бурканчето. иначе не е дебел - на последната консултация беше 10 кила. Явно като количество е даже малко повечко и ще гледам да не го надвишавам. Благодаря на мамите, които са ми отговорили и на всички пожелавам дечицата им да имат добър апетит  Laughing  chef.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дъщеря ми също яде по 4 пъти  на ден-по 250гр  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Сина ми е месец по - голям от твоето дете, яде 4 пъти на ден, максимум по 250 гр. на хранене.

# 9
  • Мнения: 610
Ние също сме на 4ханения и ядем около 200гр.пие сок около 200-300мл.за целия ден

Общи условия

Активация на акаунт