Прага - направете ми програма за 2 дни

  • 7 275
  • 66
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
За края на април, дано времето да е хубаво . Ходила съм, но отдавна.

Какво да посетя, къде да пазарувам, къде да хапна и т.н.
Има ли сити бус, който прави туристическа обиколка на града и как е уреден градския транспорт?

Харесвам стара архитектура, обичам малките калдаръмени улички, където човек може да се загуби зад всеки завой (съществува ли още, май се казваше "Златна Прага"- останали са ми в главата малки стари къщички, сбутани една в друга?), обичам да снимам, не обичам музеи и големи преходи пеша.

# 1
  • Мнения: 884
Екскурзиите на които бях ,не ми харесаха особенно.Пълно е с агенции в центъра. Но случайно попаднах на разкошна екскурзоводка,българка  и благодарение на нея си изкарах незабравимо в Прага! Препоръчвам я горещо! С бус не мисля ,че ще можеш да обиколиш малките улички,които харесваш  Wink ,а в това е чарът на града! Ако се решиш на ходене ще ти пратя координатите !

# 2
  • София
  • Мнения: 15 197
macoball 
 
Би ли ми дала координатите на тази екскурзоводка, моля те.
Моле и на ЛС, ако предпочиташ.
Колко време беше на твое разположение? Тя ли ти направи програма или ......?

# 3
  • Мнения: 884
Аз попаднах на нея случайно.Бях се записала в група.Но след общият тур продължихме двете  Grinning . Има си страница, нейна http://tours.gotravelprague.com/tour/regular/prague.html може да разгледате или да направите запитване за цени.Прави и частни турове,като цените никак не са лоши. Програмата се прави в зависимост вие какво искате да видите или пък да пропуснете.Естествено  има стандартни маршрути,които предлага.Съобразява се с това,което ви интересува. На лични ще ти пратя и тел.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 197
Благодаря!  Hug

# 5
  • Мнения: 1 655
Ще следя темата с интерес  Peace
Моля , тези които се върнат от Прага да споделят впечатления. Praynig

# 6
  • Мнения: 2 697
Аз също ще следя темата.

Не знам доколко друг споделя интереса ми, но аз лично бих посетила музея на художника Алфонс Муха в Прага Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 830
macoball, моля те и на мен на лични ми пусни телефончето и някакви други интересни нещица като инфо,ако се сещаш да ми споделиш за Прага!  bouquet

# 8
  • Мнения: 5 401
Ехааа!!! И ние сме се завтекли към Прага в края на май.  Grinning  Вече си имаме билети от Sky Europe, а сега си търсим хотел на някакви разумни цени. Изчетох двете теми за Прага преди няколко седмици и сега мисля отново да ги преровя.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 830
Pearly, ние също ще пътуваме през май до Прага.Аз изчетох и двете теми за Прага,но за хотел въобще не се ориентирах и това на мен ми е задача номер 1 в момента.Ако бяхме само с мъжа ми общо взето избора мисля е много голям,но ще пътуваме с детето и бих искала да не го изморяваме от ходене.Питах една мама от Прага за хотел,но тя ми каза да избирам да е до спирка на градския транспорт и по-точно метрото.Като вляза обаче да избирам и всички хотели чета,че са с отлична локация до метро спирка или трамвай и оттам кашата ми става по-голяма. На всичкото отгоре навсякъде чета,че по градския транспорт в Прага може да си сверяваш часовника и не зная в центъра ли да търся,защото предполагам е търпана или да е по-встрани от него.
Хайде ходилите да помагат!Предварително благодаря за всяко мнение!  bouquet

Извинявам се на авторката на темата,че се възползвам от нея и се надявам да не ми се сърди!  bouquet

# 10
  • Мнения: 884
Момичета ,дала съм сайта на жената.Пишете и там(на български) ,ще ви отговори! Simple Smile
Ако отворите ще видите ,че предлага и хотелски резервации!   Hug

# 11
  • Мнения: 1 655
Момичета ,дала съм сайта на жената.Пишете и там(на български) ,ще ви отговори! Simple Smile
Ако отворите ще видите ,че предлага и хотелски резервации!   Hug

[/quote


Аз вече направих това и жената много бързо отговори.
Още веднъж благодаря на macoball
  bouquet
Аз още не съм избрала хотел, но си мисля че имам много време до септемри.

# 12
  • Мнения: 934
И аз купих сам. билети за края на юни. На въпросната екскурзоводка-българка,
на служебния и-мейл ли писахте?
Засега си купих пътеводителя на Софт Прес /10 лева/, но нещо не
ми допадна.
Сайта, даден от macoball е много добър! Благодаря.
Ето още един.

# 13
  • Мнения: 5 401
veka, ние ще ходим без дечко и затова единствената ни претенция за нощувка е да се намира на удобно място. Търсим някакъв непретенциозен хостел, но поне да има самостоятелна баня, защото не ми се дели с цял коридор непознати чужденци.  Blush

... Засега си купих пътеводителя на Софт Прес /10 лева/, но нещо не
ми допадна...

Мда и аз го гледах, но нещо не ме грабна. Търся си пътеводителя на Фодор`с, ако не се лъжа в Orange го предлагат.

# 14
  • Мнения: 4 784
Очертава се в началото на май, да минем през Прага да разгледаме за ден-два каквото успеем, за това ще следя темата.

Общи условия

Активация на акаунт