въпрос за стъклените шишета

  • 497
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 360
Здравейте!
Преди време четох темата за опасните пластмаови шишета и се ужасих. Това е тема, която много ме интересува, защото храня бебо с шише с кърма. Проблемът е, че четох в една книга, че стъклените шишета не са подходящи за кърма, защото по стените се задържала мазинината на кърмата и качеството й пада. Има ли някой, който знае нещо такова? Много ми се иска да ползвам стъклени, но ако горното е истина, не знам. Иначе ползвам тези на Нук, пластмасови, и така и не разбрах дали са ок или не. Ще ми е от голяма помощ, ако се включите.  bouquet

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се притеснявай - стъклените шишета не задържат мазнините и са ок за хранене на кърмачета. При съхранение на кърмата в тях (т.е. ако прекарва продължително време в стъклен съд) може някои от белтъчните съставки да се полепват по стъклото, затова не се препоръчва за недоносени и имунокомпроментирани бебета да се съхранява кърмата в стъклени съдове - но като цяло това е много минимална част от белтъците и за здраво бебе няма някакъв ефект.
Би могла да търсиш пластмасови шишета, които не съдържат бисфенол А - не помня обаче дали Нук спадаха към тях.

# 2
  • Мнения: 360
Много ти благодаря, Хедра. То мойто бебе е недоносено, но вече е на 2 месеца, не знам дали ще е проблем. Освен това, аз обикновено му давам прясно изцедена кърма, макар и понякога да давам и такава от хладилника. Ами, май ще използвам стъклени, много повече предочитам.
Още един път благодаря и   bouquet

# 3
  • Мнения: 158
По принцип стъклото е по добро,От хигиена гледна точка,Като се стерилизира става много добре

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 472

Цитат
По принцип стъклото е по добро,От хигиена гледна точка,Като се стерилизира става много добре


Съгласна съм. Шишета, несъдържащи Бифенол А  предлагат фирмите Medela.

Общи условия

Активация на акаунт