Търся детски психолог, препоръчайте ми

  • 691
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 800
До мамите, които са били на психолог. Дъщеря ми е на 4 г. и половина и не иска да ходи на градина, не й харесва и всяка сутрин се убеждаваме. После в градината е спокойна, активна и една от водачките в групата, а мен ме побърква с ревове сутрин ... Моля, ви препоръчайте ми някой психолог, който да ни помогне да се справим с проблема, който сигурно е засиле нот ревността й към братчето (1 годинка). Изчетох маса работи за детската психология, но явно тя намира начин да ме тормози и да ме работи, трябва да има начин да се справя

# 1
  • Мнения: 11
Здравейте!Аз работя като психолог и се надявам да ви помогна с някой съвети. Първо вероятно вашето дете наистина изпитва ревност от братчето си.До този момент тя е била най-важният човек във вашия живот и изведнъж се появява бебето и тя си мисли, че вече е на втори план.Не се опитвайте само да я убеждавате,че трябва да посещава ДГ.Възлагайте и някакви задачи , с които тя може да се справи, викайте я постоянно да ви помага за бебето. Казвайте и че ако не е тя вие едва ли бихте се справили/например да смените памперс/.Разпитайте в градината учителките дали  разказва за братчето си на останалите деца. Наблюдавайте я като си играе с куклите, какви роли заема в играта и дали всички членове на семейството присъстват.Може да не иска да ходи на градина заради някое дете или учителка. Най-вече я накарайте да се чувства значима и много обичана в това аз вярвам,че се справяте отлично.Намирайте повече време за нея,защото не само вие ,но и всички покрай вас роднини и приятели,в момента обръщат повече внимание на братчето и. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт