За суровите плодове?

  • 2 345
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Мами искам да дам на човека суров пасиран банан с АМ, но се чудех трябва ли да го захраня както досега с другите храни при положение ,че е ял банан на пюре и бананова каша?
Е това е въпроса Rolling Eyes
Благодаря на отговорилите  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Да,суровият банан е по-опасен от термично обработения поради хистамина,който съдържа и който е алерген.Той се разгражда при термична обработка,каквато има при пюретата и кашите.Дай по малко суров за 1-2 дни,за да проследиш за евентуални реакции.

# 2
  • Мнения: 140
Благодаря ДОГМА

# 3
  • Мнения: 745
Можеш да дадеш за начало няколко малки парченца,колкото да го опита.Аз преди няколко дни го направих за първи път.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз  сега за първи пат дадох суров банан,защото знам че е алергенна храна и е хубаво да се дава на детето след 1 година

# 5
  • Мнения: 5 940
Това, че бананът съдържа хистамин, съм го срещала само във форумите за отглеждане на деца. Бананът провокира освобождаването на хистамин, а хистаминът сам по себе си помага за добра имунна защита, доколкото си спомням.
Иначе, захранването си е захранване, бавно и внимателно, но не е нужно чак трошичка.

# 6
  • София
  • Мнения: 302
Аз неволно го захраних със суровия банан, тъй като аз много обичам банани като ядох  му давах по  малко и сега минахме на пасиран..

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Прекалени са твърденията, че бананът е подходящ за деца над година.
Бананът беше една от първите храни на моето дете. След като беше яла бананова каша и пюре с банан, когато въведох суровия банан, не захранвах отново.

# 8
  • Мнения: 60
ще проследя и аз отговорите  bouquet

# 9
  • Мнения: 514
Още от преди месец давам суров банан ябълка и круша --пасирани с Ам или бисквитка!Мисля че няма проблем да дадеш! Peace Peace Peace

# 10
  • Мнения: 27 524
Беше ял пюрета и каши, на 6 месеца захраних със суров с цяла доза.  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 9 973
дай колкото иска,тоест колкото изяде

# 12
  • Мнения: 756
банана е много полезен ,както е споменала valerie , а освен това енергията която дава се освобождава много бавно , така че според мен е добре да се дава , аз лично му давам даго дъвче /силно казано , по _ скоро си чеше венеца/ -а колко е голямо детенцето

# 13
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
След като беше ял бананова каша и пюре с банан, когато въведох суровия банан, не захранвах отново,а дадох цяла доза.

# 14
  • Мнения: 1 062
След като беше ял бананова каша и пюре с банан, когато въведох суровия банан, не захранвах отново,а дадох цяла доза.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт