Какви изследвания сте правили по време на бременността?

  • 4 863
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 336
Аз съм в 14 г.с. и не мога да се ориентирам в тези изследвания. Някои ми казват, че трябва да отида на биохимичен скрининг, фетална морфология, изследване на алфа фетопротеин ... newsm78
Може и да пропускам някое и кое от тези е добре да се направи?
Необходими ли са наистина тези изследвания или причиняват само излишни тревоги?
Ако наистина е добре да си ги направя само в София в Майчин дом ли ги правят и късно ли е за мен?

# 1
  • Мнения: 40
Аз съм в трети месец и още не съм правила никакви. Доколкото знам се правело пълна кръвна картина, урина и васерман. Не съм чула за други.

# 2
  • Мнения: 1 336
Как мога да преместя тази тема в Майки (бъдещи и настоящи)?

# 3
  • Мнения: 1 336
Мерси много за всички отговори.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 907
Освен стандартните - кръв, урина - разгледай тази тема за специализираните изследвания, които е желателно да се направят.

# 5
  • Мнения: 9 973
БХС,доплер...това са основните

# 6
  • Мнения: 8 999
Откакто ме регистрираха в ЖК в трети месец, ежемесечно съм давала за изследване кръв и урина /не знам какви показатели са следели, но разчитах, че знаят какво правят там/. Също и видеозон и тонове. Доплер - 4ти месец.

# 7
  • Мнения: 225
Задължителните кръв и урина, Васерман, Спин и т.н., които лекарят ти ще назначи.
БХС и фетална морфология не са задължителни, но желателни.
За БХС, абсолютно съм против. Така се напатих преди седмица, че не искам да чувам никога повече за това изследване. Такива тревоги и стрех ми предизвика, че нямам думи. При перфектни стойности на алфафетопротеините (между другото те се изследват точно при този скрининг, не са отделно изследване, както си го написала) и при леко завишен ЧХГ (нещо нормално, когато бебето е момиче) ми излезе резултат 1:136 newsm78 #Cussing out, отидох на фетална морфология, която според мен е сто пъти по-добре, отколкото някакъв евентуален процентов риск, който може да ти изкара акъла само и да ти създаде куп проблеми.
Но ти си решаваш.

# 8
  • Мнения: 931
Някой може ли да даде сайт да прочета малкоповече за тия специалните изследвания, че и аз не съм много наясно за какво се правят, а ми се иска да се запозная.Мерси предварително

# 9
  • Мнения: 225
Някой може ли да даде сайт да прочета малкоповече за тия специалните изследвания, че и аз не съм много наясно за какво се правят, а ми се иска да се запозная.Мерси предварително

Пусни в Гугъл БХС и фетална - ще ти излязат много неща. Няма точно определен сайт.
БХС е изследване за евентуален риск от раждане на дете със синдром на Даун или Спина Бифида, а за феталната морфология виж сайта на Д-р Марков.
http://www.mc-markovs.com/

# 10
  • Мнения: 931
мерси много didi-2   bouquet

# 11
# 12
  • Мнения: 1 336
За БХС, абсолютно съм против. Така се напатих преди седмица, че не искам да чувам никога повече за това изследване. Такива тревоги и стрех ми предизвика, че нямам думи. При перфектни стойности на алфафетопротеините (между другото те се изследват точно при този скрининг, не са отделно изследване, както си го написала) и при леко завишен ЧХГ (нещо нормално, когато бебето е момиче) ми излезе резултат 1:136 newsm78 #Cussing out, отидох на фетална морфология, която според мен е сто пъти по-добре, отколкото някакъв евентуален процентов риск, който може да ти изкара акъла само и да ти създаде куп проблеми.
Но ти си решаваш.
За този биохимичен скрининг аз също четох, че резултатите са много относителни. Дори и да ти кажат, че имаш повишен риск от синдром на Даун от 20 такива майки около 3 наистина раждат болни деца. Имало също и много фалшиво положителни резултати. Така че това може ми няма да го правя. За феталната морфология сега ще прочета.

# 13
  • Мнения: 6 711
За феталната морфология сега ще прочета.

Феталната морфология е задължителна в повечето европейски държави. Според мен, не се колебай въобще за нея Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 167
Здравейте момичета,
и аз се притеснявам за изследванията, едни ми казват, че това което се отпуска от касата е напълно достатъчно и допълнителни прегледи и изследвания се правят само при наследствена генетична обремененост, други че задължително трябва да се направят защото вече много заболявания и малформации се откривали в ранен стадий и имало възможност за лечение.

Аз съм в 8 седмица и освен, че ходих два пъти на видеозон за потвърждение на бременност и за да чуем съчицето нищо друго не съм направила.... Вие какво ще кажете?

Общи условия

Активация на акаунт