С кола до Гърция

  • 2 372
  • 18
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Ще ходим в Гърция ,но колата ни е купена на лизинг. Трябва ли пълномощното да е преведено на гръцки. Аз мисля,че да,но от няколко места чувам,че не трябва. Моля който е пътувал да сподели.

# 1
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
И според мен не трябва, но нека някой с опит да се включи и да каже.

# 2
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Не, не трябва, даже сега чувам такова нещо. Колата на мъжа ми е лизингова, фирмена и вече 2 пъти ходим до Гърция с нея - никакъв проблем не сме имали.

# 3
  • Мнения: 751
Ние винаги си го превеждаме на гръцки,но някой път не го искат,за по сигурно си го преведи. Peace
Накъде сте се насочили  Wink

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Ние винаги си го превеждаме на гръцки,но някой път не го искат,за по сигурно си го преведи. Peace
Накъде сте се насочили  Wink
E как къде? Oceania club Joy И аз мисля да го преведем,че да не се наложи да тичаме да търсим преводачи. Като гледам отговорите май ще е излишно,но като знам какви сме... по-добре да го има Blush

# 5
  • Монтана
  • Мнения: 499
Извинявам се че се намесвам-но моляви препорачайте ми хотели** или студия в Гърция-без значение къде,дайте кординати
Още веднъж се извинявам

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
хотели 2*, така ли да разбирам?

# 7
  • Мнения: 4 784
За превод на пълномощно не знам, обаче най-редовно ми искат международна шофьорска книжка.

# 8
  • Мнения: 4 202
Абе на границата за всичко могат да се заядат, мен веднъж ме накараха да си махна очилата от главата, не бяха на лицето, а ги носех като диадема, че не можел да ме познае  Mr. Green
Но защо да е на гръцки пълномощното, не може ли на английски?

# 9
  • Мнения: 4 965
Достатъчно е да е на английски и да е нотариално заверено. Peace

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Знаят ли английски тия на границата newsm78 Направо ме изненадахте .
veni9,каква е тази м/ународна шофьорска книжка ooooh!?

# 11
  • Мнения: 4 202
Знаят ли английски тия на границата newsm78 Направо ме изненадахте .
veni9,каква е тази м/ународна шофьорска книжка ooooh!?

И да не знаят това си е техен проблем, никой не е длъжен да си пише пълномощното на техния език.

На мен пък ми е супер странно някой митничар, като ме пита нещо на гръцки и даже очаква да получи и отговор  Crossing Arms

Въпреки че по 3ти март на българската граница беше опашката, гърците и в 2те посоки пускаха много бързо, а нашите се правеха на велики.

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Същата работа като да покажеш документ на англииски на нашите митничари.
Ние ще пътуваме на 5-ти април.

# 13
  • Мнения: 4 784
Международната книжка се издава в СБА срещу 20лв и една снимка.
Пълномощното не би трябвало да е преведено, защото то е за пред нашите митничари, не пред гръцките.
Последно ходихме в Гърция през декември и тогава не ни поискаха международна книжка, на преди това гръцките митничари винаги са ни искали и ако нямаш те връщат в бг да си изкараш, така че сега пробвайте ако искате без, може и да имате късмет.

# 14
  • Мнения: 750
Не,не ти трябва!
Международна книжка също не ти трябва.

Общи условия

Активация на акаунт