два въпроса

  • 770
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 983
Здравейте! Имам два въпроса, които ме безпокоят относно синът ми.
Откакто навърши годинка, спи изключително малко и заспива трудно през деня. Случва се понякога от 8.00 до 20.00 часа да спи само 30 минути, като заспива изключително трудно, много се върти в леглото, понякога плаче дори. Иначе през нощта няма проблем.
И още нещо..много често се случва да си пъха пръстите в устата, докато започне да му се повдига, вече два пъти се случи да повърне дори. Аз му махам ръката от устата, като му обяснявам, че така не е хубаво, но той смята явно, че това е игра, хили се и продължава...
Как смятате, имам ли основание да търся консултация със специалисти?

# 1
  • Мнения: 5 760
През деня се натоварва с впечатления и иска всичка да види! Simple Smile Добре е да го извеждате сутрин поне 1 час на разходка и да поиграе активно- с топка да тича. Така ще се измори и след като се наобядва вече ще има нужда от сън. По същия начин е добре и следобед да се разхожда 16-18 ч.
Не му давайте да гледа детски филмчета и телевизия повече от 30 мин., защото това ги превъзбужда и след това трудно заспиват.
Що се отнася за ръцете така правят много деца- не е необходимо да се води на лекар. Не фиксирайте вниманието му в този навик и той постепенно ще изчезне.

Общи условия

Активация на акаунт