В Източните Родопи с колела?

  • 1 116
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
Здравейте! Simple Smile
В началото на май планираме да отидем за 5-6 дена в Източните Родопи. Идеята ни е да се установим някъде (може и на две места, за по 2-3 нощувки) и през деня да караме колела из красиви местности към културни/ природни забележителности. Само че нито аз, нито мъжът ми се ходили натам и много се чудим къде точно си струва да се отиде, къде да се отседне и какво да се види. Освен това на едно от колелата ( в седалка и с каска Wink) ще е и деветмесечният ни син, така че за предпочитане е пътищата, по които ще караме да не са оживени... Много ще съм ви благодарна за всякакви идеи, предложения и споделени мнения. Simple Smile

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Ми браво на вас!! И аз така искам!
Пътищата из района не са много оживени, особено междуселските. От това, което съм видяла (а то далеч не е всичко) ти препоръчвам да хвърлите око на околностите на Ивайловград -  крепостта Лютица, музея, остатъците от антична вила Армира. Много хубаво е на Татул, в околностите на Маджарово има наблюдателница за птици, които само там виреят. Естествено - Перперикон. На мен много ми бяха интересни самите селца. Дано се включат много хора в темата, тъй като плануваме някой път да отидем за по-подробна обиколка натам. За нощувките е добре предварително да ги намислите, понеже районът не е богат на хижи и хотели. Или пък на палатки... Браво на малкия юнак!

 П.С. Иииии, ти си Цвета Мишева, е сега включих откъде си ми позната на снимката! Sunglasses

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 20:57 от verte

# 2
  • София
  • Мнения: 2 530
Бих ти предложила спане в Широка лъка, виж тук- http://annanik.blog.bg/viewpost.php?id=149993. Като изходен пункт към Ягодинската пещера, с. Гела, Триградското ждрело. Пътищата са много тесни и натоварени.  За съжаление не познавам другата част на Родопите.

# 3
  • Мнения: 116
Благодаря за идеите, Verte (разконспирира ме)! И ние си бяхме набелязали Маджарово и Татул. Казаха ми, че близо да Татул е Вкаменената гора, която била много интересна, но трудно се намирала - някой ходил ли е там?
Bifana, и аз много харесвам района около Широка Лъка, Гела, Ягодина и Триградското ждрело, но там съм ходила доста пъти, пък в Източните Родопи  - хич (и за това сега сме се запътили натам).

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 10:01 от Naasoq

# 4
  • София
  • Мнения: 2 530
Чакам снимки и разкази  Flutter.

# 5
  • Мнения: 3 447
Разкошни са Източните Родопи. Ние ходихме миналото лято. Спахме една вечер в Ивайловград, в хотел Тракия (намира се срещу автогарата). Не е нещо особено, леко кичозен, но за една вечер става Simple Smile Около Ивайловград горещо препоръчвам селата Долно и Горно Луково и Мандрица - архитектурни резервати, със страхотни стари къщи (ако се интересувате от такъв вид неща). Не мога да пусна снимки в момента, че бгфотото пак се е скапало. Ще пробвам по-късно.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
Ей, страхотно е там, особено подходящо за велотуризъм- пътищата са хубави, поддържани и рядко употребявани Grinning В района има много неща, за около Ивайловград са ти писали, може там да нощувате, или в района на Маджарово. Преди време бях на един велопоход- само дета бях не на колело Mr. Green, а в обоза с джипове, понеже спахме и на палатки, та имаше доста стаф Grinning. В района има орхидеи-ако ви вълнуват такива неща, аз тогава не знаех, че има въобще в БГ, вила Армира (бях сило шокирана, че ни заведе индийка от Корпуса на мира Shocked), интересно е да се посети село Луково-Горно и Долно (църквата също), което е китно като много други селца наоколо със също толкова китни наименования (например Меден Бук Grinning), меандрите на Бяла река- много е красиво, никога не съм виждала такива пясъчни плажове, също като море (температурата на водата 1-6 май беше 17 градуса и ставаше за къпане даже). В района на Маджарово пък може да погледата лешоядите, а също е невероятно красиво около р.Арда с полускъпоценните камъни, върху които ходиш Peace Наблизо има много долмени, Кромлех също е там......въобще може да си направите страхотна програма, за което благородно ви завиждам към настоящия момент. Много е красиво, дори само да си карате безцелно Peace

# 7
  • Мнения: 116
Dona и Jul, благодаря за идеите!  Hug
То май 5-6 дена няма да ни стигнат... но пък ще са едно добро начало (надявам се).
bifana, живот и здраве като се върнем ще има и разкази и снимки Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 2 530
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт